Olej napędowy: ropa naftowa przeładowywać swój margines

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Olej napędowy: ropa naftowa przeładowywać swój margines




przez Christophe » 07/06/08, 16:04

Biorąc pod uwagę ich absolutny margines, usprawiedliwienie niedoceniania jest śmieszne ... nawet żałosne ...

Prawda o cenie oleju napędowego: 47% wzrostu wynika z eksplozji marży rafineryjnych firm naftowych!

Obecny okres cechuje zjawisko historyczne: wolna od podatku cena oleju napędowego rośnie znacznie szybciej niż benzyny w takim stopniu, że pomimo korzyści fiskalnej olej napędowy kosztuje teraz prawie tyle samo, co super 95, Tendencję tę tłumaczy fenomenalny wzrost marży rafinacyjnej osiągnięty szczególnie w przypadku oleju napędowego (1).

UFC-Que Choisir obliczył, że na litrze sprzedanego oleju napędowego marża rafineryjna w maju wynosi 15,7 centów. Wyniósł on 6,4 centa w styczniu 2008 r., 6,0 centa w 2007 r. I 2,5 centa w 1998 r. Sam wzrost marży rafineryjnej stanowi prawie połowę (47%) wzrost ceny oleju napędowego od stycznia.

Margines ten, który mierzy wynagrodzenie rafinerii za jego koszty i zyski, został zatem pomnożony przez 2,4 w ciągu 4 miesięcy i o ponad 6 w ciągu dziesięciu lat! Z drugiej strony margines rafinacji benzyny pozostaje na zwykłym poziomie 2–4 centów za litr.

Zjawisko to jest niezależne od wzrostu ceny baryłki. Wyjaśnia to napięcie występujące na europejskim rynku rafinacji oleju napędowego i które jest utrzymywane przez koncerny naftowe.

Z jednej strony popyt na olej napędowy przeżywa względny wzrost, ponieważ Francuzi i Europejczycy preferują ten typ silnika. Z drugiej strony koncerny naftowe nie zainwestowały w zdolności rafinacyjne, w szczególności w kategorię średnich destylatów, które dotyczą oleju napędowego. Ostatecznie podaż nie dostosowała się do popytu, rynek jest bardzo napięty, a cena gwałtownie rośnie.

W przypadku UFC-Que Choisir, koncerny naftowe ponoszą dużą odpowiedzialność za podnoszenie cen oleju napędowego, Nie inwestując w rafinację, stworzyli mechanizm racjonowania, który eksploduje ich zysk w tym segmencie i który zawyża cenę dla konsumentów. Perspektywy nie są zbyt atrakcyjne, ponieważ nadchodzące inwestycje dotyczą głównie podniesienia standardów, a nie tworzenia nowych zdolności.

UFC-Que Choisir zwraca się do rządu, aby podczas francuskiej prezydencji w Unii Europejskiej postawiono pytanie o ożywienie, jeśli to konieczne wiążące, inwestycji w rafinację europejską.

Wreszcie, oczywiste jest, że nadmierne zyski z rafinacji oleju napędowego jedynie uzasadniają znaczenie wyjątkowego wkładu spółek naftowych.

(1): Marża ta stanowi różnicę między ceną baryłki brent a ceną oleju napędowego na rynku w Rotterdamie.


Źródło: http://www.quechoisir.org
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 07/06/08, 18:48

Cóż, oto jest: z tanim olejem napędowym oraz nowymi wydajnymi i chciwymi silnikami wciągnęli 80% francuskich kierowców w pułapkę (chyba światowy rekord), a teraz koncerny naftowe znajdują pretekst do braku rafinacji i problem prawa podaży i popytu.

bardzo trudno będzie się teraz wycofać; na rynku używanym pojawi się imponująca liczba pojazdów z silnikiem Diesla.

Myślę, że może to nadal być opłacalne, biorąc pod uwagę niskie zużycie diesla, ale być może dostaję trochę przewagi.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 07/06/08, 19:00

w historii liderzy koncernów naftowych przyznają, że są niekompetentni i niezdolni ...
ale zamiast ich strzelać, zwiększamy je : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 07/06/08, 20:05

+2

Jedynym, który byłby w stanie szybko odwrócić ten trend, byłyby ... Stany poprzez obniżenie podatków ... ale zawsze były wspólnikami spółek naftowych.

Ale potem następne przemówienie sarko (faga), który będzie mówił o sile nabywczej, zasłuży na całą moją ... nienawiść ...

Z drugiej strony drogie paliwo zachęca do mniejszej jazdy, ale w wielu przypadkach nie jeździsz z wyboru ...

Krótko mówiąc, rzeczywiście jesteśmy w nowym porządku feudalnym ... Menedżerowie sei (ai?) Właśnie zmienili wygląd ...

Zobacz: https://www.econologie.com/eric-laurent- ... -2883.html
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 07/06/08, 20:24

byłoby proste rozwiązanie ....
zakazać odsprzedaży przesyłek cysternami ... które uniemożliwiłyby spekulacje ...
z portu do portu, ropa na pokładzie zmienia kilka razy ręce i ceny ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 07/06/08, 20:32

O tak, nie głupi, chcesz kwestionować kapitalizm ... cóż, nie powinniśmy mieć tego samego pojęcia „łatwego” ...

A potem problemem nie jest (że) cena ropy naftowej, ale cena oleju napędowego w produkcji rafinerii ...
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 07/06/08, 20:47

jest to już łatwe dzięki zastosowaniu prawa : Chichot:
kiedy łódź opuszcza pole golfowe, właściciel ładunku i port docelowy znajdują się na jego dokumentach, jeśli dowozi do innego, jego dokumenty są fałszywe ...

cena oleju napędowego to kolejny problem, wynika z niekompetencji firm, wystarczyłoby nakłuć wygenerowane zyski, a problem został rozwiązany w ciągu 3 miesięcy : Chichot:

coś mnie zadziwia ... podczas ostatniej wojny użyliśmy imponującego tonażu bomb, nigdy nie zmniejszając produkcji benzyny, po prostu spowalniając ją ... ale zmiana produkcji w czasie pokoju zajęłaby lata .....
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Ceny paliw do pojazdów z silnikiem Diesla




przez bobono » 07/06/08, 20:49

Średnio dwa samochody na gospodarstwo domowe.

20 000 km na pojazd * 5 litrów na sto = 1000 litrów

1000 * 2 = = 2000 litrów


Olej napędowy do kotłów - barwnik = pojazd z silnikiem Diesla

Średnie zużycie pawilonu = 5000 litrów rocznie

Moralność = Wykonaj ogromny wysiłek w zakresie izolacji, wymiany kotła, aby zmniejszyć jego 5000 litrów paliwa.

Baseny, sale gimnastyczne itp. W miastach ogrzewanych różem należy zastąpić inną energią, taką jak zrębki itp.

Olej napędowy należy stosować wyłącznie do transportu.

Wiem, że ropa nie kosztuje jeszcze dwieście dolarów.
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 08/06/08, 12:21

Jeśli to paliwo domowe podnosi cenę oleju napędowego, powinno zacząć spadać, ponieważ zużycie jest koniecznie niższe wiosną i latem!

Więc twoje rozumowanie nie działa: Myślę, że zużycie transportu drogowego (ciężarówki, autokary, samochody) i morskiego nie jest nieznaczne w porównaniu do zużycia ogrzewania siedliska. co nie oznacza, że ​​nie należy nic robić, aby odizolować siedlisko.

Z drugiej strony ogrzewanie basenów i miejsc publicznych jest czystą aberracją; niektóre dobrze umieszczone kolektory słoneczne, szczególnie w krajach południowych, powinny być obowiązkowe na kempingach, basenach itp., gdy jest tam Maitre Soleil.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 08/06/08, 13:27

2007 Prezes Total przed akcjonariuszami:
Total osiągnął obrót (mówię obrót, ale nie wiem, czy to nie marża netto) w wysokościà peine 12 miliardów euro ...

Następne zgromadzenie akcjonariuszy nie powinno już być, głosuję za obrotem trochę rozczarowujące od sprawiedliwego 30 miliardów euro ....

SixK
Ostatnio edytowane przez SixK 08 / 06 / 08, 13: 52, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 325