Rosyjski gaz: Gazprom Putin's Bomb G (Arte Thema)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Rosyjski gaz: Gazprom Putin's Bomb G (Arte Thema)




przez Christophe » 04/02/08, 13:47

Później systemu Putina tam, gdzie gaz i ropa (tchetchenie) były już szeroko dyskutowane, Arte robi to ponownie jutro wieczorem (wtorek 5 lutego) z wieczorem Théma, którego nie można przegapić na Arte.


https://www.econologie.com/telechargeme ... u-bombe-g/


Gazprom czy bomba G
wtorek, 5 lutego 2008 o godzinie 21:00
Powtarza:
Bez powtórki
(Francja, 2007, 121 mln)
ARTE F.

Władimir Putin, premier i przewodniczący rady dyrektorów Gazpromu w 2008 roku? Prawdopodobnie. Ponieważ rosyjskie węglowodory są jego główną bronią w odzyskaniu mocarstwa światowego utraconego po upadku ZSRR. Od bezprecedensowego śledztwa w sprawie gazowego giganta po rozbicie koncernu naftowego Jukos, „Thema” ujawnia tryby strategii Putina.


Dostępny jest nawet zwiastun (w końcu wśród szczęśliwców, gdzie można go obejrzeć): http://www.arte.tv/fr/semaine/244,broad ... =2008.html

Część 1

Świat według Gazpromu
wtorek, 5 lutego 2008 o godzinie 21:00
Powtarza:
20.02.2008 do 03: 00

Zasoby, wyzwania, strategie... Między Zachodem a Azją, wielkie bezprecedensowe śledztwo w sprawie Gazpromu, kolosalnej firmy pilotowanej przez Kreml, która kontroluje jedną trzecią światowych rezerw gazu i teraz pokazuje swoją wolę władzy.


http://www.arte.tv/fr/semaine/244,broad ... =2008.html

Część 2ieme:

Więzień Kremla
wtorek, 5 lutego 2008 o godzinie 22:30
Powtarza:
Bez powtórki

Więzień Kremla
(Francja, 2007, 26 mln)
ARTE F.
Reżyseria: Philippe Lagnier

Jak Kreml dostał w swoje ręce odnoszącą największe sukcesy firmę naftową, wtrącając do więzienia jej ambitnego i „nadmiernie krytycznego” prezesa, Michaiła Chodorkowskiego.


http://www.arte.tv/fr/semaine/244,broad ... =2008.html


Część 3ieme:

Trzy komnaty melancholii

wtorek, 5 lutego 2008 o godzinie 23:00
Powtarza:
14.02.2008 do 09: 55

(Finlandia, Niemcy, 2004, 104 mln)
ZDF
Reżyseria: Pirjo Honkasalo

Jak w Rosji, Inguszetii i Groznym wojna w Czeczenii spustoszyła swoją ukrytą przemocą życie i oczy małych dzieci i nastolatków. Niezwykły esej i bezkompromisowy akt oskarżenia, nagradzany na licznych festiwalach


http://www.arte.tv/fr/semaine/244,broad ... =2008.html

Jean63, czy to nie sprawia, że ​​chcesz przerzucić się na drewno? 8)

Edycja: zobacz także system Putina medias/le-systeme-poutine-dokumentalny-ce-soir-sur-france2-t4362.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 06 / 08, 08: 21, 3 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15992
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5188




przez Remundo » 04/02/08, 14:31

Ach tak, Christophe, dobrze zrobiłeś, że mi przypomniałeś... Widziałem to w magazynie telewizyjnym...

Myślę, że to będzie wielki moment rosyjskiej samowładztwa i że ludzie zrozumieją, że zamiast klękać przed Rosjanami po gaz, lepiej zagospodarować całe nasze bogactwo w biomasę i energię słoneczną, która będzie w stanie ogrzać Francję 100 razy bardziej niż Putin...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/02/08, 15:46

Merci pour l'info.

Nie przegapię tego… mieliśmy już pomysł z poprzednimi filmami dokumentalnymi Arte o Poutine.

Na szczęście nie cały nasz gaz pochodzi z Rosji; Znalazłem dystrybucję na stronie ADEME, jak sądzę, ale nie wiem gdzie....wyszukać funkcją "research".
1 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/02/08, 15:48

Remundo napisał:Myślę, że to będzie wielki moment rosyjskiej samowładztwa i że ludzie zrozumieją, że zamiast klękać przed Rosjanami po gaz, lepiej zagospodarować całe nasze bogactwo w biomasę i energię słoneczną, która będzie w stanie ogrzać Francję 100 razy bardziej niż Putin...


To nie jest dobre dla gospodarki, ponieważ jest w zwarciu, jest mniej podatne na opodatkowanie (nie mówiąc już o marżach)… : Mrgreen: wreszcie :płakać: Zamiast...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/02/08, 16:17

Halo

program wyemitowany niedawno. Pokazuje nam imperium tej firmy i sposób, w jaki omija ona gazociąg wątpliwych krajów satelickich, jeden pod Morzem Czarnym, drugi pod Morzem Północnym
nakarmić Niemcy...

Tutaj jest odwrotnie, rurociągi i linie elektryczne schodzą w kierunku naszego sąsiada z południa. dla uranu łatwiejszy transport.. Pozostała do przetransportowania słodka woda : Lol:

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/02/08, 16:27

Jean63, czy to nie sprawia, że ​​chcesz przerzucić się na drewno?

nie widzialem twojego komentarza!!

Na razie mój kocioł gazowy jest nowy (3 lata), więc spróbuję dowiedzieć się, skąd pochodzi gaz dochodzący do mojego domu. Nie wydaje mi się, żeby to była Rosja, raczej południe (Algieria?) lub Zachód przez tankowce LNG do Nantes (Norwegia?). Oglądałem to kiedyś ale nie pamiętam.

Oczywiste jest, że gaz jest bardzo praktyczny: bardzo mały kocioł ścienny, nie hałaśliwy, automatyczne zasilanie (o nic nie dbamy), jest czystszy niż drewno (emisja na ziemię)… poza tym, że może zrobić „bum” i jest paliwem kopalnym (szkoda).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/02/08, 16:31

Hiihihihih to było po to, żeby się z tobą droczyć : Chichot:

Jeśli chodzi o pochodzenie, jestem bardzo zainteresowany, ale przypuszczam, że może się różnić, prawda?
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/02/08, 16:44

Tutaj, aby zmniejszyć zależność od Rosji, Gaz De France właśnie podpisał umowę z Rumunią na gazociąg transportujący gaz z Bliskiego Wschodu (pachnie nową „ekonomiczną zimną wojną” Europa – Rosja”, ale Bliski Wschód jest niewiele lepszy!!)


GDF będzie "związany" z gazociągiem między Bliskim Wschodem a Europą, obiecuje rumuński prezydent

Nicolas Sarkozy i jego rumuński odpowiednik Traian Basescu, 4 lutego 2008 r. w Bukareszcie

Gaz de France będzie "związany" z projektem budowy europejskiego gazociągu Nabucco, ogłosił w poniedziałek prezydent Rumunii Traian Basescu podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim francuskim odpowiednikiem Nicolasem Sarkozym.

„Uzgodniliśmy, że francuska firma Gaz de France zostanie włączona do projektu Nabucco, a Rumunia będzie wspierać” jej udział – zadeklarował Basescu.


http://www.boursorama.com/infos/actuali ... ws=5110388
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 04/02/08, 17:11

GuerRlepiej masz na myśli? Dobry przystanek czarny humor do kon...

Nie ma nic więcej do powiedzenia niż to, co Remundo powiedział powyżej:

lepiej byłoby zagospodarować całe nasze bogactwo w biomasę i energię słoneczną, która będzie w stanie ogrzać Francję 100 razy bardziej niż Putin...


Uważam, że każdy, kto ma możliwość rezygnacji z importowanego gazu, powinien to zrobić....oprócz drewna jako alternatywy nie widzę...

W przeciwnym razie można by uznać, że wszyscy oni ponoszą część odpowiedzialności za politykę Poutine'a…

To nic osobistego przeciwko tobie Jean i ja powiedzieliśmy: kiedy mamy wybór!
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/02/08, 17:19

Christopher powiedział:

To nie jest dobre dla gospodarki, ponieważ jest w zwarciu, jest mniej podatne na opodatkowanie (nie mówiąc już o marżach)…


Niedobrze, Christophe, wątpić w skuteczność i wyobraźnię naszych służb podatkowych! : Mrgreen:
W każdym razie czarne lub zaoszczędzone pieniądze zawsze lądują w gospodarce i są opodatkowane w postaci podatku VAT, podatków od wynagrodzeń itp. I ma to dużą zaletę, że pozostaje w większości w kraju.

powiedz sobie raz na zawsze, że nawet jeśli jeździsz i rozgrzewasz się do czasów, stany zawsze znajdą sposób na opodatkowanie!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 246