Jak wydobywamy węglowodory

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
catouni
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/06/07, 18:30
Lokalizacja: Amboise

Jak wydobywamy węglowodory




przez catouni » 18/06/07, 18:17

Witam, muszę wyjaśnić dzieciom jak wydobywać węglowodory po przewierceniu. Następnie mówię: „Po wykonaniu odwiertów wydobywczych węglowodory często wypływają na powierzchnię. System zaworów zwany„ choinką ”umożliwia regulację ich przepływu. Węglowodory są transportowane podziemnymi lub napowietrznymi rurami do stacja separacji. Tam oddzielamy ropę i gaz, a następnie każdy jest wysyłany do miejsca przeznaczenia ”(planuję też mówić o pompach wahadłowych).
Przyznaję, że samemu bardzo trudno jest zrozumieć złożony temat. Gdyby ktoś mógł mi pomóc.
dziękuję
Katouni : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 20/06/07, 11:15

0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
catouni
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/06/07, 18:30
Lokalizacja: Amboise




przez catouni » 21/06/07, 13:05

Witaj Capt Maloche, strona, do której mnie wysyłasz, mówi o rafinacji, ale nie o wydobyciu węglowodorów, szkoda. Jeśli znasz kogoś, kto może mi powiedzieć, czy mały tekst, który napisałem, jest właściwy, w przeciwnym razie byłoby miło, dziękuję za odpowiedź.
A+
Katouni : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/06/07, 13:21

:zaszokować: To dość duży temat.

Jeśli chcesz porozmawiać o wydobyciu, możesz również podejść do poszukiwania ...

Następnie istnieje kilka technik wydobywania, zarówno na lądzie, jak i na morzu (na lądzie), w zależności od tego, czy zwierciadło wody jest pod ciśnieniem i zgodnie z jakością węglowodorów.

Osady mogą zawierać gaz, lekkie, ciężkie węglowodory, bitumy ... a nawet piaski bitumiczne.

Wreszcie wiele osadów wyczerpuje się, a metody ekstrakcji są przystosowane do wydobywania ciężkich węglowodorów, które pozostają.
Metody ekstrakcji różnią się w zależności od głębokości i charakteru gleby ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 21/06/07, 23:46

Tak, nasz kolega z Wiki wiele już mówi, zwłaszcza historię

http://fr.wikipedia.org/wiki/P%C3%A9trole
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
JAF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 38
Rejestracja: 24/02/07, 13:32
Lokalizacja: Owernia




przez JAF » 22/06/07, 03:52

Ogólnie rzecz biorąc, na początku ekstrakcji olej tryska pod ciśnieniem.
Kiedy zbliżamy się do końca okresu eksploatacji szybu naftowego: aby wydobyć wszystko, co można wydobyć, wstrzykujemy wodę do kieszeni olejowej. Ten, ponieważ jest cięższy niż ropa, jest osadzany na dnie.

Jeśli wtryskiwana woda jest pod ciśnieniem, przepływ wyjściowy oleju pozostaje stały.
0 x
Bagnoles palą się na przedmieściach, to mimo wszystko tylko samozniszczenia:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151