Energia jądrowa: czysta energia? Niger, Cogema i promieniowanie...

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

Energia jądrowa: czysta energia? Niger, Cogema i promieniowanie...




przez Christophe » 05/06/07, 14:01

Znaliśmy problemy związane z odpadami nuklearnymi, które potrzebują dziesiątek tysięcy lat, zanim staną się nieszkodliwe. Po Czarnobylu również doskonale zdaliśmy sobie sprawę z braku bezpieczeństwa elektrowni jądrowych. Wszystko to nie przeszkadza jednak francuskim przywódcom w dalszym ciągu twierdzić, jak Alain Juppé, że energia jądrowa jest energią przyszłości.

W tym niedawno znalezionym w Internecie dokumencie dziennikarze pokazują efekty pracy kopalni uranu prowadzonej przez francuską firmę Cogema-Areva (znasz?) w Nigrze. Zapraszam do obejrzenia:

http://bellaciao.org/fr/article.php3?id_article=48813


Zobacz 2 filmy:
http://www.dailymotion.com/peamak/video ... u-niger-12
http://www.dailymotion.com/video/x1c4ah ... u-niger-22
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/06/07, 15:25

Echhhh tak, jakie znaczenie ma życie kilku Afrykanów, gdy stawką są zyski i wizerunek marki międzynarodowej korporacji???
Obraz

...a wraz z budową EPR to się nie skończy...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/06/07, 19:00

co więcej, w tych bardzo biednych krajach nie powinno być zbyt trudno wsunąć monetę urzędnikom, aby mogli... : Evil:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/06/07, 19:50

Słoń napisał:co więcej, w tych bardzo biednych krajach nie powinno być zbyt trudno wsunąć monetę urzędnikom, aby mogli... : Evil:


Uwaga ta jest tym bardziej trafna, że ​​w raporcie przesłuchują urzędnika odpowiedzialnego za pomiary radioaktywności we wsi obok kopalni.
Gdy urzędnik podaje wartości 0,8 wstrząsów/s, przedstawiciel organizacji pozarządowej mierzy 400 wstrząsów/s :zaszokować:

Przecież to tylko stosunek 1 do 500 :zmarszczyć brwi:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 05/06/07, 20:16

Słoń napisał:co więcej, w tych bardzo biednych krajach nie powinno być zbyt trudno wsunąć monetę urzędnikom, aby mogli... : Evil:


powitanie

u nas jest tak samo; zmienia się tylko rozmiar bachora.

Przykład: plądruję kraj afrykański; Rozdaję bułkę prezydentowi i kilka dolarów kontrolerom. A jeśli potem umrze kilka tysięcy ludzi, to nie ma to znaczenia.

To samo w Europie; Współfinansuję kampanię wyborczą i mogę budować co chcę, nawet wbrew radom społeczeństwa, a jeśli ich dzieci umrą, to nie ma to znaczenia. biorąc pod uwagę opóźnienie w procesach, będziemy martwi przez długi czas (patrz papon 50 lat dla Bordeaux, martwi i nadal nie sączeni dla Charonne).

O nikim nie wspomniałem : Lol: : Lol: : Lol:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/06/07, 20:47

Zac napisał:powitanie

u nas jest tak samo; zmienia się tylko rozmiar bachora.

Przykład: plądruję kraj afrykański; Rozdaję bułkę prezydentowi i kilka dolarów kontrolerom. A jeśli potem umrze kilka tysięcy ludzi, to nie ma to znaczenia.

To samo w Europie; Współfinansuję kampanię wyborczą i mogę budować co chcę, nawet wbrew radom społeczeństwa, a jeśli ich dzieci umrą, to nie ma to znaczenia. biorąc pod uwagę opóźnienie w procesach, będziemy martwi przez długi czas (patrz papon 50 lat dla Bordeaux, martwi i nadal nie sączeni dla Charonne).

O nikim nie wspomniałem : Lol: : Lol: : Lol:

@+


Zac, prezydencie, Zac, prezydencie!!!
: Mrgreen:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 05/06/07, 21:49

um,

cóż, dla nas jest tak samo z energią jądrową
Pracuję w pobliżu elektrowni Cattenom i dziwnie starszy człowiek zauważył, że wokół elektrowni jest dużo raka. Zapytał swojego lekarza, który nie chciał zdradzać szczegółów…

Tutaj jest
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 05/06/07, 22:02

DOBRY ! ....Widzę, że wszyscy się rozumiemy! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160