Greenpeace infiltruje elektrownię jądrową w Belleville

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040

Greenpeace infiltruje elektrownię jądrową w Belleville




przez Christophe » 28/03/07, 10:58

Widziałem JT FR2 zeszłej nocy: aktywiści Greenpeace weszli do elektrowni jądrowej (Belleville-sur-Loire) i wspięli się na wieżę chłodniczą, aby „wysłać” tam wiadomości przeciwko EPR. Sprawa została wyjaśniona po interwencji GIGN...
:zaszokować:

To działanie rodzi (co najmniej 2 pytania):

1) Łatwość wejścia do elektrowni atomowej...
2) ...ale przede wszystkim czas interwencji pracowników ochrony zakładu (13 GODZIN!!!!). Rzeczywiście działacze mieli czas:
a) dostęp do podstawy wieży
b) wspinać się (kilkaset m)
c) zjechać na linie
d) zamieszczać swoje wiadomości...


W gatunku: Chcę podsunąć pomysł terrorystom (tym razem naprawdę złym ludziom), nie ma lepszego... i dziękuję mediom za masowe przekazywanie informacji (jak zwykle w przypadku Greenpeace)

więcej: http://www.greenpeace.org/france/news/2 ... a-centrale
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 28/03/07, 11:22

Witam,

Uważam, że raczej zdrowe jest ostrzeganie opinii publicznej przed odpuszczeniem monitorowania tak zwanych wrażliwych stron.

Obecnie siły porządkowe mają zbyt wiele do roboty w represjonowaniu przeciętnego obywatela w imię „zero tolerancji”. Nie będziemy ich dodatkowo prosić o zajęcie się sprawami tak trywialnymi jak kompleks nuklearny czy przemysłowy. : Evil: .

Kilka lat temu odwiedziłem elektrownię jądrową, a „public relations”, które nas przywitało, podkreślało bezpieczeństwo tego miejsca, żandarmów w pogotowiu 24 godziny na dobę… bardziej prawdopodobny niż „hipotetyczny” akt terroryzmu…

Jeśli chodzi o możliwość ataku, możemy czerpać inspirację ze scenariusza z 11 września: wystarczy monitorować transakcje giełdowe na Arevie i EDF (patrz „insider trading” w sektorze lotniczym na tydzień przed 9 września).

Krótko mówiąc, w przypadku masowej sprzedaży akcji przez kilku inwestorów, nie stójcie pod wiatrem elektrowni...

Jean63, czy chcesz zapewnić tę jednostkę ostrzegania obywateli? : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 31/03/07, 14:52

Jean63, czy chcesz zapewnić tę jednostkę ostrzegania obywateli?


Przeczytałem ten post przez przypadek i tam nie śledziłem! możesz wyjaśnić swoje myśli? DZIĘKI. : Lol:

Ah OK .. giełda papierów wartościowych; no pot W tej chwili mam tylko kilka akcji Alstom (od około 2 lat) i bardzo mało śledzę resztę, ale jasne jest, że na tym poziomie może istnieć wskaźnik.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 31/03/07, 18:00

można by wręcz sądzić, że nie trzeba zapewniać wysokiego bezpieczeństwa na poziomie chłodni kominowych, strefy nieradioaktywnej.

Wydaje mi się to błędem: kilka lasek dynamitu dobrze umieszczonych na poziomie rury doprowadzającej wodę z wtórnego obiegu chłodzącego do wieży może spowodować bardzo szybkie przegrzanie obwodu pierwotnego.

najmniejszy błąd w wyłączeniu reaktora i mamy Czarnobyl 2.

(To z powodu próby szybkiego wyłączenia reaktora doszło do katastrofy, „ponieważ nie myśleliśmy, że”

Poza tym nie trzeba nawet wchodzić na teren obiektu, aby spowodować poważne uszkodzenie elektrowni atomowej! Ale nie licz na to, że opublikuję metodę w Internecie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 01/04/07, 01:16

Słoń napisał:Poza tym nie trzeba nawet wchodzić na teren obiektu, aby spowodować poważne uszkodzenie elektrowni atomowej! Ale nie licz na to, że opublikuję metodę w Internecie.


Uhhh, nie, wolałbym nie.
Nie należę do osób, które są gotowe zrobić wszystko, by móc powiedzieć „widzisz, miałem rację, energetyka jądrowa nie jest tak banalna, jak chcieli nam wmówić”.

Mając rację na sekundę przed śmiercią, nie jestem pewien, czy daje to bonusy St Pierre.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/04/07, 19:01

Nigdy też nie zamierzałem.... :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 02/04/07, 00:16

Ogólnie rzecz biorąc, energetyka jądrowa jest mniej oczerniana niż w niedalekiej przeszłości (tylko podczas ostatniej kampanii prezydenckiej w 2002 r.) z prostego i słusznego powodu, jakim jest mniejszy nacisk na okres globalnego ocieplenia (a tym samym emisje CO2). inne niebezpieczeństwa czyhające na planetę. Na przykład wracam do diesla z jego drobnymi cząstkami, które spowodują katastrofę w postaci eksplozji raka płuc w ciągu najbliższych 10 lat, a jednak diesel nie jest lepszy, ponieważ emituje trochę mniej CO2 niż benzyna czy LPG. Nie mówmy o elektrowniach węglowych, które mają odzyskiwać wyemitowany CO2, gdy system nie jest jeszcze dopracowany.

Ogłaszamy cokolwiek w tej chwili, w pośpiechu, nie ma dobrych decyzji.

Jestem bardzo pesymistyczny: nic skutecznego nie wydarzy się z punktu widzenia emisji CO2 i cząstek stałych, chemii itp. na ziemi… w nadchodzących dziesięcioleciach, kiedy zobaczymy eksplozję w Chinach i Indiach (między innymi) i nie ma co marzyć o USA, które obniży emisje idąc na eksploatację ropy Alaski.

Jeśli ma wybuchnąć, to nie ludzkie wysiłki, by powstrzymać masakrę, cokolwiek zmienią. : Evil:
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79315
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11040




przez Christophe » 05/07/07, 10:48

Elektrownia jądrowa Belleville-sur-Loire: potępienie Greenpeace

Dwunastu działaczy Greenpeace, którzy 27 marca weszli na teren elektrowni jądrowej Belleville-sur-Loire, zostało 4 lipca skazanych na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu przez sąd karny w Bourges (Cher). Dwunastu działaczy Greenpeace wspięło się na jedną z dwóch wież chłodniczych elektrowni, aby namalować hasło „EPR = niebezpieczeństwo” w środku kampanii prezydenckiej. Działacze zostali skazani za „nieuprawnione wejście na teren będący przedmiotem zainteresowania obrony narodowej”. Sąd nie nałożył na nich grzywny i połączył skazanie z konfiskatą całego sprzętu użytego podczas tej akcji - czytamy w oświadczeniu Greenpeace.
To najsurowszy wyrok wydany kiedykolwiek przeciwko działaczom Greenpeace we Francji, ubolewa Yannick Rousselet, odpowiedzialny za kampanię energetyczną organizacji na rzecz ochrony środowiska. Jesteśmy niezwykle zaskoczeni, że sąd poprawczy w Bourges został uznany za właściwy do rozpatrywania takich spraw sprawa, którą teoretycznie musi rozstrzygnąć trybunał wojskowy, skoro elektrownia atomowa jest uważana za strefę obrony narodowej, dziwi się Yannick Rousselet. Greenpeace zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji i ma nadzieję, że Grenelle de l'Environnement będzie okazją do prawdziwej debaty na temat polityki energetycznej Francji i że budowa reaktora Flamanville EPR zostanie zakwestionowana.


Źródło: http://www.actu-environnement.com/ae/ne ... _3001.php4
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249