Sprawa korupcyjna w TOTALELFINA

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059

Sprawa korupcyjna w TOTALELFINA




przez Christophe » 26/03/07, 13:40

Ech, śni mi się... nowy prezes TOTAL, który niedawno został mianowany, jest już badany... To powołanie było ustawione czy co?

Christophe de Margerie, znajdujący się pod nadzorem sądowym, ma zakaz spotykania się z byłym prezydentem Iranu Alim Akbarem Hachémi Rafsanjani i jego synem, cytowanymi w tej sprawie komisji okultystycznych w Iranie.


Artykuł o NouvelObs
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/03/07, 14:04

Ja nie rozumiem tej sprawy: co złego jest w płaceniu łapówek ZAGRANICZNYM urzędnikom w celu zapewnienia ich zaopatrzenia? System jest taki. Możemy sobie wyobrazić, że Amerykanie tego nie robią.

(oczywiście w przypadku zagranicznych urzędników służby cywilnej w stosunku do ich własnego kraju istnieje przestępstwo, ale przestępstwa popełnione przez cudzoziemców za granicą nie dotyczą Francji, ale nie mogą być ujmowane w oficjalnych rachunkach, aby uniknąć ich złapania)

Osobiście nie przeszkadza mi bycie skorumpowanym : Chichot: , ale jeszcze nie widzę w jakim rejonie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/03/07, 14:22

Toutafé… świat jest „zgniły” do szpiku kości i to wciąż wydaje się zaskakiwać prawników : Chichot:

Co wydaje mi się dziwne (stąd założenie tego tematu) to fakt, że prezes właśnie został mianowany....i hop a "biznes"...moim zdaniem nie wiemy wszystkiego : Mrgreen:

Tutaj dowiedziałem się niedawno, że Katastrofa humanitarna w Darfurze jest powiązana z chińską ropą...

Kiedy to Chiny, ośmielamy się to powiedzieć… kiedy to my (lub nasi sojusznicy) milczymy…
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/03/07, 15:29

cóż, tak, jesteśmy tymi dobrymi,

wrogami są inni, nie wiedziałeś? : Chichot:
Ostatnio edytowane przez słoń 26 / 03 / 07, 21: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 26/03/07, 17:50

Achwwwwwwwouisuiscon
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 27/03/07, 00:42

Christophe napisał:Ech, śni mi się... nowy prezes TOTAL, który niedawno został mianowany, jest już badany... To powołanie było ustawione czy co?

Jest oskarżony o czyny popełnione w czasie, gdy był odpowiedzialny za Bliski Wschód w Total.
Jest także oskarżony w sprawie (pochodzącej z tego samego okresu) o naruszenie protokołu „ropa za żywność”.
Postawiono go zatem w stan oskarżenia jako menedżer Total na Bliski Wschód w czasie wydarzeń, a nie jako nowo awansowany prezes Total.

Słoń napisał:Ja nie rozumiem tej sprawy: co złego jest w płaceniu łapówek ZAGRANICZNYM urzędnikom w celu zapewnienia ich zaopatrzenia? System jest taki. Możemy sobie wyobrazić, że Amerykanie tego nie robią.


Poznając Cię trochę, słoniu, myślę, że pomimo braku buźki, to jest do czytania na 43 stopniu. : Mrgreen:
Niemniej jednak, po niedawnej dyskusji z przyjaciółmi, którzy zadali sobie to samo pytanie w bardzo poważny sposób, oto odpowiedź, której im udzieliłem:
Młody człowiek złapany z paskiem haszyszu może zostać postawiony w stan oskarżenia, a nawet (w zależności od sądu) skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jaką wiarygodność miałby wymiar sprawiedliwości, gdyby nie zajmował się tak poważnymi przestępstwami?
Bo jeśli korupcja miała miejsce za granicą, to ze środków francuskiej firmy, ale we Francji wykorzystywanie prywatnych środków firmy w tak niejasny sposób i bez faktury, to nazywa się nadużyciem dobra społecznego i jest naganne .
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/03/07, 08:31

naruszenie „ropy za żywność”, nie mówię, ale chodzi o Iran.
w Belgii istnieją przepisy dotyczące prowizji okultystycznych: są one opodatkowane i nie podlegają odliczeniu od zysku firmy, ale są dozwolone.
rzeczywiście: jeśli odrzut wypłacane za granicą cudzoziemcowi jest jedynym sposobem na wygranie umowy, nie widzę, gdzie jest wykroczenie. Przestępstwo może istnieć tylko ze strony zagranicznego urzędnika, któremu powierzono zlecenie wobec własnego kraju, ale to już inna historia.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 27/03/07, 10:03

Słoń napisał:rzeczywiście: jeśli odrzut wypłacane za granicą cudzoziemcowi jest jedynym sposobem na wygranie umowy, nie widzę tu przestępstwa.


Jaki kredyt należy przypisać tak zwanemu demokratycznemu krajowi, który zachęca (a przynajmniej nie potępia) łapówek?
Przyznasz, że łapówka wcale nie jest demokratyczna.
Umożliwia finansowanie władzy ze szkodą dla opozycji (która jej nie otrzymuje, bo nie zajmuje żadnego kluczowego stanowiska).
Ponadto wiele organizacji odpowiedzialnych za mierzenie stopnia demokratyzacji kraju wykorzystuje do tego wskaźnik poziomu korupcji: im wyższa korupcja, tym mniej demokracji.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/03/07, 13:09

Zgadzam się z tobą, ale kiedy Belgia, Szwecja, Dania itd. będą produkować taniej ropę, możemy o tym znowu porozmawiać

tu chodzi o zapewnienie dostaw, od tego zależą dziesiątki tysięcy miejsc pracy i całe działy gospodarki narodowej.

piękną hipokryzją jest mówienie z jednej strony:

zajmować się wyłącznie państwami demokratycznymi

a z drugiej

zapewnić nam tanie materiały eksploatacyjne

w przypadku niektórych eksportów ten sam problem: żadnych łapówek, żadnych sprzedaży
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44, sicetaitsimple i goście 237