Temperatura płomienia zapalniczki

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79115
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Temperatura płomienia zapalniczki




przez Christophe » 19/09/06, 13:21

Zgodnie z oczekiwaniami i po pytaniu na inny temat zmierzyłem (za pomocą sondy ITC-777 K) temperaturę płomienia 2 zapalniczek:

1) „Normalna” żółta zapalniczka płomienia: temperatura płomienia między 800 a 1000 ° C. Najwyższe T °, ​​wbrew pozorom, nie znajduje się w „niebieskiej” podstawie, ale w górnej żółtej części płomienia.

2) Zapalniczka „burza” z niebieskim płomieniem: 900 do 1000 ° C.

W obu przypadkach sonda K staje się „czerwona” po 2 do 3 sekundach.

Zapalniczka „burzowa” może być napełniana za pomocą cewki gazowej wykonanej z butanu. Zakładam, że to to samo paliwo (lub mieszanka z propanem) dla drugiej zapalniczki.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 19/09/06, 15:59

Halo
1) „Normalna” żółta zapalniczka płomienia: temperatura płomienia między 800 a 1000 ° C. Najwyższe T °, ​​wbrew pozorom, nie znajduje się w „niebieskiej” podstawie, ale w górnej żółtej części płomienia.


Większość temperatury płomienia znajduje się na końcu żądła
w moich pomiarach płomienia (palnik kulowy) używam termopary w płomieniu i zawsze pod koniec płomienia jest najwyższa temperatura.
inna metoda dla tych, którzy nie mają termopary
jest włożenie drutu do płomienia i poszukiwanie punktu, w którym staje się on oświetlony jak żarnik.
Uwaga: nie jest to niebieski płomień, który emituje najwięcej ciepła, znajduje się na końcu przezroczystego żółtego płomienia, w zależności od paliwa ...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 03/02/12, 19:47

Dobry wieczór wszystkim, patrzę z ciekawości, jaka temperatura może osiągnąć węgiel?
Spalanie niewymuszone, użycie typu „paleniska” lub pieca i regulacja ciągu do minimum niezbędnego ...

Wiedząc, że: jego PCI (niższa moc kaloryczna) wynosi od 9 do 9.7 kWh / kg, a suchego drewna 5 kWh / kg

Dzięki temu, kto może mi odpowiedzieć

miauczeć :P

Dla Christophe'a nie chciałem tworzyć postu na to pytanie, próbowałem wpaść w coś istniejącego i blisko tematu, pocałunek!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/02/12, 20:15

to nie wartość opałowa decyduje o maksymalnej temperaturze: jest to stężenie strefy spalania

na przykład drewno ma wartość opałową zbliżoną do węgla drzewnego, ale nie wytwarza bardzo wysokiej temperatury: powoduje, że duży płomień nie jest skoncentrowany

przeciwnie, węgiel drzewny nie pali: całe ciepło jest uwalniane punktualnie, a im lepiej, im bardziej zwiększasz przepływ powietrza, tym bardziej wzrasta moc ... w przeciwieństwie do drewna, które gaśnie, jeśli uderzysz zbyt mocno

węgiel drzewny topi żelazo, dmuchając wystarczająco mocno

z węglem jest to samo: nie daje wysokiej temperatury: musi być destylowany, aby uzyskać koks, który zachowuje się jak węgiel drzewny
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 03/02/12, 20:59

Dzięki za miłą informację, ale to tak naprawdę nie odpowiada na moje pytanie ...

Jaka byłaby temperatura powierzchni kawałka węgla, który spala się w domu ???

miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 03/02/12, 21:19

Kot czytał! : Mrgreen:

Mówiąc tak, opłaca się ... Szczęśliwego Nowego Roku!

Brakowało ci wątku ewolucji i szansy ... Myślałem, że zainterweniujesz :płakać:

Witam :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 03/02/12, 21:36

nie martw się, zobaczymy się wkrótce częściej, mam nadzieję i tak ...
.... SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH I DŁUGIEGO ŻYCIA
do ................................................. .................................................. ................. EKONOLOGIA !!!


miauczeć :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/02/12, 22:47

dla maksymalnej temperatury węgla drzewnego, w zależności od prędkości powietrza

jeśli dno paleniska jest całkowicie zablokowane przez nie wiem co i że cały ciąg przechodzi przez jedną małą dziurę, może wzrosnąć do 1500 ° C

na szczęście w normalnym domu jest to bardziej rozsądne, ale właśnie dlatego domu nie należy w żaden sposób robić

kolor pozwala oszacować temperaturę:
tylko jasno czerwony w ciemności, to 500 ° C
pomarańczowy czerwony to 1000 ° C, prąd o dobrym zanurzeniu
biały 1300 ° C wyjątkowy w zwykłym kominku
olśniewające 1500 ° C ... topiące się żelazo ... działające w moim palniku płytowym, z elektrycznym dmuchaniem ... zeszklone popiół
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 06/02/12, 09:55

To wydaje się być odpowiedzią na moje pytanie!

Ale powinienem zaznaczyć, że używam prawdziwy węgiel, antracyt, mówiąc dokładniej, może być bardziej wypolerowany, ale również bardzo mocno się nagrzewa, od 9 do 9.7 kWh / kg w porównaniu do 5 w przypadku drewna ...
Kolejna zaleta: węgiel pali się nieprzerwanie przez 16 godzin w sposób ciągły (dla ładunku antracytu 00 kg)
Piec osiąga w większości 250 ° C na powierzchni! (pomiar wykonany termometrem marchewkowym w kąpieli olejowej do grilla)

Popiół to zeszklenia i według ciebie wytwarza "klinkier" w temperaturze 1500 ° C!
Cóż, wtedy węgiel nagrzewa się tam najczęściej do swoich temperatur, jeśli nieobecny przez 10 i że popioły nie zostały przeze mnie spuszczone, mam plwocinę i muszę pozwolić, aby ogień umarł, aby oczyścić cały piec :?

Zdarza się też pod koniec spalania węgla iw stanie „węgla zawieszonego w popiele” zjawisko przegrzania każdej partii węgla, które przypomina wygaśnięcie słońca (czyż nie jest poetyckie?) I to wtedy temperatura rośnie - każdy kawałek węgla osiąga szczyt ciepła - w imponującej biało-żółtej poświacie

Czy osiągnęlibyśmy wtedy 2000 ° ????

Żelazna maczuga jest bardzo twarda, błyszcząca, krucha jak szkło, przecinająca tyle samo i magnesowalna (choć bardzo nieznacznie) i zawiera wszelkiego rodzaju kryształy o różnych kolorach i rozmiarach, co jest bardzo ciekawe!

Dziękuję i miau :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/02/12, 13:53

klinkier występuje w niższej temperaturze w zależności od składu chemicznego popiołu, bez potrzeby 1500 ° C

nazywa się to żuć, ponieważ niszczy żelazo, rozpuszczając je i topiąc w temperaturze, w której żelazo nie powinno się stopić

Widziałem kotły przemysłowe, w których umyślnie zalaliśmy popielniczkę, aby popiół wpadł do wody i wytworzył parę, która ogranicza temperaturę paleniska i zapobiega zbyt szybkiemu niszczeniu rusztów

para nie traci energii, pochłania energię na poziomie sieci w celu rozkładu na wodór i sprawia, że ​​energia ta jest nieco wyższa w płomieniu lub wodór płonie
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 286