Z maszyny vs ITER

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45

Z maszyny vs ITER




przez Logan » 12/06/06, 14:35

Być może nie wiesz, czym jest Z-machine, rewolucyjne odkrycie, które według naszego obywatela Jean-pierre'a Petita sprawia, że ​​czysta synteza jądrowa jest w naszym zasięgu.
Na swojej stronie zamieścił już szereg postów wyjaśniających sprawę.
Linki do artykułów zamieszczam chronologicznie:

http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... chine1.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... chine2.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... v_MHD0.htm
http://www.jp-petit.com/science/Z-machi ... es_MHD.htm

W przypadku Jean-Pierre'a zawsze jest kilka przypadków w sprawie.
Dlatego dziwimy się, że międzynarodowe media nie wspomniały o tym odkryciu.
We Francji wiązałoby się to z dominacją projektu ITER, ale gdzie indziej!?
Najwyraźniej wszyscy trochę tęsknili, nie tylko francuscy dziennikarze...
0 x
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 12/06/06, 15:44

Yesh,

znalezisko może być prawdziwe, ale mam wątpliwości co do tego człowieka.
Ma zbyt dobry styl, by mógł powiedzieć, że wszyscy poza nim to palanci.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/06/06, 15:53

Nie odważyłem się tego powiedzieć... : Chichot:
0 x
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 12/06/06, 16:10

Arf Christophe, zapomniałem, że byłeś zimny z jpp
ale próbowałem znaleźć artykuły, które poświęcił Pantone i w których mówi o tobie, nie znalazłem nic uwłaczającego tobie:

tutaj: http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... a_eau1.htm

Być może denerwuje Cię nazwa silnika wodnego?? Inaczej nie widzę...

Szkoda, bo jego artykuły na temat Z-machine są naprawdę interesujące.

No dalej... umaluj się.
Pocałunek i presto! już o tym nie rozmawiamy
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 12/06/06, 16:18

Witam,
To „prawie przeszło niezauważone”, bo trochę o tym rozmawialiśmy:
http://forums.futura-sciences.com/thread69150.html


: Mrgreen:
A JPP nawet poszedł na Futurę, żeby zamieścić kilka słów.

@+
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 12/06/06, 16:27

Tak, poza tym JPP sam to mówi, odkrył info o futura-science.
Rozmawiamy też o tym trochę na grupach dyskusyjnych, ale głównie po to, żeby jak zwykle zniweczyć charakter JPP ^^
Ale nadal lubisz dyskusję w forum futura-science nie jest szczególnie tym, co można by nazwać medialnym przypływem.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/06/06, 16:35

Logan napisał:tutaj: http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... a_eau1.htm

Być może denerwuje Cię nazwa silnika wodnego?? Inaczej nie widzę...


No to jest na tej stronie:

1) już "pewien Martz" ton... nie wiem gdzie on się nauczył rozmawiać z nieznajomymi ale hej... jest ok...

2) Petit najwyraźniej nie zrozumiał niczego z obliczeń, które wykonałem dla quanthomme i całkowicie pomieszał się z liczbami... przez co wyglądam ŚMIESZNIE!! Mamy już spore problemy z byciem wiarygodnymi, więc takie bzdury szczerze mówiąc...

stylu: "- Oznacza to, że wtryskiwacz diesla podaje do cylindra mieszankę pod ciśnieniem 0,7 bara i temperaturze 150°C" ...

3) Reklama skierowana do Apte'a i Tardy'ego, którzy nie zrobili wiele dla społeczności poza strojeniem (David, samozwańczy inżynier, regularnie tędy przechodzi...).

Dla mnie to po prostu kolekcjonerzy $y$temu... (zwłaszcza Tardy'ego, który zgłasza prawa autorskie do wszystkiego i czegokolwiek)... I pomyśleć, że to ja przekazałem pierwsze informacje Milletowi, prezesowi Apte. Co za niewdzięczność! Ale nic dziwnego ze strony czystego i twardego ecolo... Zobacz trwającą dyskusję "autonomiczny dom".

4) Żadnych linków do ekonologii ani tego forum...

Logan napisał:No dalej... umaluj się.
Pocałunek i presto! już o tym nie rozmawiamy


Proszę tylko o to... ale kiedy upieramy się przy braniu ludzi za idiotów...
Ostatnio edytowane przez Christophe 12 / 06 / 06, 16: 43, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/06/06, 16:40

Logan napisał:Rozmawiamy też o tym trochę na grupach dyskusyjnych, ale głównie po to, żeby jak zwykle zniweczyć charakter JPP ^^.


Osobiście nie miałem a priori (mimo afery umitów) przeciwko Petitowi przed tą aferą „pantone”… ale muszę przyznać, że nie próbował naprawić sytuacji…
0 x
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 12/06/06, 17:24

Hmm, tak, ale C.Tardy jest wielkim przyjacielem JPP i chyba to on wprowadził go w proces Pantone.
Więc nie dziwi mnie, że JPP reklamuje to głównie.

Uważam raczej, że wina leży całkowicie po stronie Tardy'ego, jeśli nie zostałeś przedstawiony JPP jako pierwszy (patrz jedyny), który przeprowadził badania naukowe i ustalił pierwsze teorie wyjaśniające zjawisko pantone.
Być może nie nalegał wystarczająco na twój przeważający wkład.

Jednocześnie prawdą jest, że ostatnio to głównie uzurpatorzy odbijają się echem w mediach. Ale społeczność Pantone pewnego dnia przywróci prawdę, cóż, mam nadzieję…

EDIT: Widzę, że coś Christophe, jeśli masz względy Pana Pantone, poproś go o prawa do napisania książki na ten temat i wszystkie systemy pochodne, a my zajmiemy się reklamą.
Na granicy, jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu, myślę, że członkowie fofo econologie pomogą ci bez problemu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/06/06, 18:21

Logan napisał:Uważam raczej, że wina leży całkowicie po stronie Tardy'ego, jeśli nie zostałeś przedstawiony JPP jako pierwszy (patrz jedyny), który przeprowadził badania naukowe i ustalił pierwsze teorie wyjaśniające zjawisko pantone. Być może nie nalegał wystarczająco na twój przeważający wkład.


Czy to zaskakujące ze strony Tardy'ego?

To on jest autorem praw autorskich (nawet jeśli są one nic nie warte) do Spada… on także „chronił prawami autorskimi” dosoil, system dwupaliwowy SZEROKO dystrybuowany w Oliomobile lub w sieci. Są ludzie, którzy pracują i tacy, którzy czerpią korzyści z pracy innych...

Logan napisał:Jednocześnie prawdą jest, że ostatnio to głównie uzurpatorzy odbijają się echem w mediach. Ale społeczność Pantone pewnego dnia przywróci prawdę, cóż, mam nadzieję…


Robię wszystko, co w mojej mocy, żeby...

Logan napisał:EDIT: Widzę, że coś Christophe, jeśli masz względy Pana Pantone, poproś go o prawa do napisania książki na ten temat i wszystkie systemy pochodne, a my zajmiemy się reklamą.
Na granicy, jeśli potrzebujesz pomocy w pisaniu, myślę, że członkowie fofo econologie pomogą ci bez problemu.


Przysługi Pantone? : Lol: ...To nie dlatego, że pojechałem do niego na kilka tygodni, że mam jego przysługi... Wręcz przeciwnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co napisałem o nim na stronie... : Oops:

A co do książki o ekonologii, to myślałem o niej od jakiegoś czasu...ale zadanie nie jest łatwe...niestety!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 266