Bezkarność zabójcy: olej napędowy

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela

Bezkarność zabójcy: olej napędowy




przez Bibiphoque » 10/03/06, 15:10

Witam,
Przypadkowo natknąłem się na te pliki:
http://fractales.inria.fr/~louchet/perso/diesel.html
Co myślisz?? :zaszokować:
@+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/03/06, 15:22

EDYTUJ, ponieważ drugi jest zamknięty.
Ostatnio edytowane przez drwal 11 / 03 / 06, 00: 09, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 10/03/06, 17:31

Nie, duplikat jest zamknięty, w porządku, dyskutuj o tym tutaj.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 10/03/06, 17:37

W sprawie sprawozdania parlamentarnego zaproponowanego przez Bucherona tutaj mówią o uogólnieniu filtrów DPF na wszystkie diesle, bo byłoby to naprawdę skuteczne.
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 10/03/06, 18:16

Cóż, w tym przypadku mam raczej wąskie opinie i zaślepki, jak mówią na temat forum futura-science.
Wpadłem w tę samą dyskusję z tym samym artykułem potępiającym występki diesla.
I tam widziałem siebie w opozycji do zagorzałych obrońców oleju napędowego, starających się na wszelkie sposoby promować właśnie olej napędowy.
Nie przekonali mnie, ja też nie.
Dla mnie olej napędowy pozostaje i pozostanie szkodliwy. : Mrgreen:
mógłby i ufam swojemu nosowi, to najlepszy analizator.
Krótko mówiąc, nie podoba mi się sposób, w jaki niektórzy Francuzi mają tendencję do systematycznego przełykania tego, co ogłasza rząd.
Wkładanie filtrów i innych rzeczy, garnków itp.. to nie zmienia problemu, prawdziwy problem polega na tym, że musimy znaleźć alternatywne rozwiązania dla oleju, jak na przykład hvb.
Mówię, nie wierz w to, co mówi senna.
Wszystkie środki są dobre, aby zapobiec pojawieniu się innych, lepszych środków.
katalizator podobno super, itd... bla bla bla
W sumie niewiele to poprawiło.
Więc nawet jeśli uchodzę za kogoś z klapkami na oczach, nie obchodzi mnie to.
Nadal mam nos, a nos mi mówi, że to może być olej napędowy, więc jeśli mój nos mówi, że może, to nie na darmo, a wolę ufać swojemu instynktowi, może się to wydawać głupie, ale zostawiam to w tym.
Olej rzepakowy w wózku śmierdzi smażeniem, a mój nos nie podpowiada, żeby tak było : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/03/06, 22:32

dwupieczęciowy : Arrow:

To bardzo zabawne, kiedy to ty proponujesz ten temat, nie ma takich samych reakcji jak wtedy, gdy to ja! (patrz temat: „DIESEL: a gdybyśmy znowu o tym porozmawiali”).

Nawet to dość dobrze nadesłane zdanie nie wywołuje żadnej reakcji:

Dla mnie olej napędowy pozostaje i pozostanie szkodliwy.
mógłby i ufam swojemu nosowi, to najlepszy analizator
... przez paldeolian. : Mrgreen:

Były Oceano : Arrow:

W raporcie parlamentarnym jest napisane tak:

Do silnika Diesla jest zapewnione podział przez pięć emisji cząstek stałych. Może to prowadzić do pewnej nadmiernej konsumpcji, nawet jeśli pan BELOT jest optymistą co do wydajności technologii PSA.

Jest też różnica między silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi z punktu widzenia emisji NOx. Istnieje stosunek jeden do trzech, między maksymalną dopuszczalną emisją dla oleju napędowego i benzyny. Tekst o tym mówi ta sytuacja nie może trwaćjednak obecnie, przyznaje się, że technologie typu DeNOx nie będą jeszcze technicznie rozwinięte w 2010 roku. W odniesieniu do silnika wysokoprężnego, oprócz poprzedniej prezentacji pana André DOUAUD, możemy zobaczyć dobre zachowanie pod względem emisji CO2, ale z drugiej strony nadal pozostaje wiele do zrobienia w zakresie emisji zanieczyszczeń.


Jeśli chodzi o cząstki, badanie wykazało, że bardzo drobne cząsteczki, które przechodzą przez DPF, są również bardzo niebezpieczne, ponieważ nie są filtrowane przez naturalne „filtry” człowieka i dostają się głęboko do płuc.

W 2010 r. planuje się.......nie rozwija się........nakładów na emisję zanieczyszczeń.....dużo "powinno".

W przypadku CO2 od początku zgodziliśmy się, że emisja jest mniejsza, ale czy to naprawdę wystarczający powód, by zgodzić się na uduszenie na ziemi?

I wreszcie, dlaczego Francja odrzuca rozwiązanie HVB dla silników wysokoprężnych, podczas gdy Europa mówi OK? :? :? :?

Znalazłem też to, co zapisałem w pliku:

Pokaz ECOMOBILE w Lyonie to pokaz, który pokazuje opóźnienie narastające przez francuskich producentów w zakresie wprowadzania do obrotu pojazdów ekologicznych bez ropy naftowej lub produktów ubocznych pochodzących z ropy naftowej, takich jak LPG. Poza rowerami z napędem elektrycznym i hulajnogami elektrycznymi to próżnia.
W tym czasie wystawiliśmy na targach motoryzacyjnych w Lyonie większość wyjętych spod prawa pojazdów, które przekraczają dozwoloną prędkość i coraz bardziej zanieczyszczają środowisko. Samochód z tej samej gamy jest zastępowany nowym modelem, który jest większy, wyższy, cięższy, a przez to bardziej zanieczyszcza środowisko… także wśród producentów pojazdów hybrydowych. Wystarczy przeczytać etykiety dotyczące wskaźnika emisji Co2 na kilometr, aby zdać sobie z tego sprawę i pamiętaj, że olej napędowy we Francji jest odpowiedzialny za śmierć prawie 10000 XNUMX osób rocznie z powodu drobnych cząstek emitowanych przez HDI. FAP istnieje tylko w celu rozwiązania problemu, takiego jak bandaż na drewnianej nodze. Na koniec pamiętaj, że Francja jest jedynym (bogatym) krajem na świecie, który jest ofiarą zanieczyszczenia hałasem miejskim powodowanym przez samochody z silnikiem Diesla. Samochód z silnikiem Diesla posuwa się tak daleko, że robi więcej hałasu na zewnątrz kabiny niż w niej „wyżyna egoizmu”.
Tymczasem pieniądze pochłonięte w sektorze diesla z powodu przekierowania absurdalnych podatków uniemożliwiają Francji rozwój nowych technologii takich jak trakcja elektryczna wykorzystująca nocną zdolność produkcyjną EDF oraz wykorzystanie ogniw paliwowych w celu uzupełnienia autonomii.
Oczekujemy od rządu ścisłego stosowania uchwalonych ustaw w zakresie ekologii (przykład: Stopień wyposażenia administracji w pojazdy ekologiczne), a od naszych posłów szybkiego uregulowania mocy samochodów i opodatkowania pojazdów według ich rzeczywistego zanieczyszczenia (budownictwo , użytkowanie, recykling) zgodnie z zasadą „zanieczyszczający płaci”.
Wreszcie nadszedł czas, aby położyć kres w Europie narzuconej przez Niemcy zasady obrony dużych sedanów, których budowa ma być uzasadniona brakiem ograniczeń prędkości na niemieckich autostradach, co jest zadaniem w Niemczech, które rzekomo chcą być zielonym.


Nawet LPG jest na gorącym miejscu w tym artykule!
Ostatnio edytowane przez jean63 10 / 03 / 06, 23: 14, 3 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

bezkarność zabójcy: olej napędowy




przez Denis » 10/03/06, 23:11

lekarz-epidemiolog (nie jestem pewien co do tekstu) powiedział: katalizatory to duży postęp, zapobiegają infekcjom i rakowi płuc; niestety te szkodliwe cząsteczki nie zatrzymują się już na ścianach płuc, ale przedostają się do krwi powodując białaczkę. . :? Cześć postęp!!! dotyczy to oleju napędowego, ale także benzyny.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/03/06, 00:12

jean63 napisał:dwupieczęciowy : Arrow:

To bardzo zabawne, kiedy to ty proponujesz ten temat, nie ma takich samych reakcji jak wtedy, gdy to ja![...]
Nie jestem przyzwyczajony do rozprzestrzeniania się na forums wszędzie powtarzają to samo...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/03/06, 00:16

Paldeolien napisał:[...] Dla mnie olej napędowy pozostaje i pozostanie szkodliwy. : Mrgreen:
[...]
Olej rzepakowy w wózku śmierdzi smażeniem, a mój nos nie podpowiada, żeby tak było : Mrgreen:
Trochę schizofreniczna twoja mowa, nie? :?

Wiedząc, że jest to ten sam silnik, który spala olej napędowy i/lub olej, czy na koniec swojej refleksji uważasz, że to dobrze, czy nie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 11/03/06, 00:22

jean63 napisał:[...] W przypadku cząstek, badanie wykazało, że bardzo drobne cząstki, które przechodzą przez DPF, są również bardzo niebezpieczne, ponieważ nie są filtrowane przez naturalne „filtry” człowieka i dostają się głęboko do płuc.[... ]
Najwyraźniej ten punkt jest dyskusyjny, ponieważ filtry zatrzymują ułamek toutes cząsteczki i nie tylko powyżej o określonym rozmiarze.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 380