Oszczędzaj gaz do gotowania

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
dombourda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 26/01/18, 14:25

Oszczędzaj gaz do gotowania




przez dombourda » 26/01/18, 15:22

Halo
Czy istnieje powód techniczny lub bezpieczeństwa, który uniemożliwia wyposażenie kuchenek gazowych w ustawienia umożliwiające ustawienie czasu i mocy? Przykład: Chcę zmniejszyć lub zgasić ogień po x minutach i/lub gdy temperatura zawartości osiągnie x stopni.
Gdyby takie ustawienia istniały, moglibyśmy zaoszczędzić gaz, zapobiec pozostawieniu garnka na kuchence, odejść po gotowaniu itp.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Oszczędzanie gazu kuchennego




przez Gaston » 29/01/18, 15:22

dombourda napisała:Halo
Czy istnieje powód techniczny lub bezpieczeństwa, który uniemożliwia wyposażenie kuchenek gazowych w ustawienia umożliwiające ustawienie czasu i mocy? Przykład: Chcę zmniejszyć lub zgasić ogień po x minutach i/lub gdy temperatura zawartości osiągnie x stopni.
Gdyby takie ustawienia istniały, moglibyśmy zaoszczędzić gaz, zapobiec pozostawieniu garnka na kuchence, odejść po gotowaniu itp.

Powiedziałbym, że głównym powodem jest to, że wymagałoby to zasilania… którego nie mają wszystkie płyty gazowe.

Drugim powodem jest cena: konieczne byłoby albo zmotoryzowanie przycisków, albo dodanie zaworów, aby zamknąć dopływ (każdego ognia niezależnie), ale rynek płyt gazowych jest obecnie rynkiem pierwszej ceny.

Jeśli chodzi o zarządzanie temperaturą zawartości patelni, jest to jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ najpierw trzeba to zrobić mesurer ta temperatura...
0 x
Alfreda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 19/01/18, 11:36

Re: Oszczędzanie gazu kuchennego




przez Alfreda » 29/01/18, 17:42

spójrz na bok pieca gazowego garncarza
pewna liczba jest pilotowana,
detekcja płomienia, elektrozawór, ponowny zapłon, sonda k lub s w zależności od zastosowania, programowalna regulacja elektroniczna
nie ma problemu
i jest DROGIE
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Oszczędzanie gazu kuchennego




przez Gaston » 29/01/18, 17:58

Poza tym istnieje : Mrgreen:

Szybkie wyszukiwanie w Google ujawnia „Miele Prestige KM 3054”: programowalną płytę gazową z automatycznym ponownym zapłonem, jeśli płomień zostanie ugaszony przez wiatr.

Za nieco ponad 1800 € brakuje tylko termostatu.
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 304