Gaz ziemny / CNG alternatywa przejściowy?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Takata
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 04/11/13, 10:19
x 3

Gaz ziemny / CNG alternatywa przejściowy?




przez Takata » 07/02/16, 21:24

Bonjour à tous,

Wydaje mi się, że nie widziałem żadnego nowego tematu na CNG (sprężony gaz ziemny).

Wprawdzie jest to nadal paliwo kopalne, ale jego zastosowanie jako alternatywnego paliwa samochodowego ma tę zaletę, że nie emituje drobnych cząstek i znacznie mniej Nox.

Jestem w Belgii, gdzie niektóre stacje CNG 300 są planowane na następne lata 5.

Zwracam uwagę, że wielu producentów (niestety niewielu Francuzów) ma w katalogu pojazdy CNG: prawie wszystkie pojazdy osobowe / użytkowe w Fiacie, nowe podwozia CNG kompatybilne z VW / Audi / Skoda, Opel itp.

Gaz ziemny mógłby zatem stanowić przejściową alternatywę w szczególności dla benzyny i oleju napędowego, przy czym ta ostatnia w Belgii była nadmiernie reprezentowana, aw większości przypadków nieuzasadniona (większość pojazdów podróżujących poniżej 20.000 km / rok).

Chciałbym jednak wziąć informacje techniczne, takie jak na przykład

- kompatybilność silników benzynowych nowej generacji z wtryskiem wielopunktowym z CNG. Czy ten typ silnika nie stanowi problemu?

- Co z możliwym wzrostem wydajności w przypadku przejścia na gaz bogaty, zgodnie z oczekiwaniami w naszym kraju w krótkim okresie?

- czy zdajesz sobie sprawę z ambicji innych producentów w tej dziedzinie?

Z góry dziękuję za twoje przemyślenia i wyjaśnienia! ;-)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15989
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5187

Re: Natural Gas / CNG, przejściowa alternatywa?




przez Remundo » 17/07/20, 23:27

ciekawy artykuł na 2000Watts.org

https://www.2000watts.org/index.php/ene ... space.html

satelity próbują zmierzyć naszą emisję metanu

są straty ... Roll:
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Natural Gas / CNG, przejściowa alternatywa?




przez Christophe » 17/07/20, 23:33

Aby ponownie opublikować tutaj, można: zmianami klimatycznymi CO2 / najnowszej figury-of-ocieplenie-klimat-t13878-700.html # p405446 ? Wydaje mi się to bardziej odpowiednie ...
1 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 258