Pożar w elektrowni jądrowej Cattenom

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974

Pożar w elektrowni jądrowej Cattenom




przez Christophe » 10/06/13, 17:57

0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/06/13, 21:14

piralen nie pali się: to jest właśnie jego zaleta… uwalnia toksyczne produkty, gdy jest spalany ciepłem innych paliw

Myślę, że obecnie wszystkie transformatory są na olejach mineralnych
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 11/06/13, 07:22

Na bfm w komentarzach ciekawy komentarz:

Witam, za ostrzeżenie strażaków dokładnie o godzinie 13:37 i będąc na drodze między Thionville a Hettange, zaznaczyłem, że wyraźnie widziałem eksplozję i kulę ognia przed widocznym na zdjęciu pióropuszem czarnego dymu. Kiedy mieliśmy strażaków na linii, nie byli świadomi żadnego pożaru, a ciężarówki opuściły Thionville po moim wezwaniu.


Nie panikuj ludności.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 11/06/13, 09:39

Tak, z wyjątkiem tego, że pożar może bardzo dobrze spowodować eksplozję (i odwrotnie)

Ale pożar tej wielkości w obiekcie jądrowym („Nasze elektrownie są coraz bezpieczniejsze” według EDF) już jest katastrofą!

Oto strona ASN (która, mam nadzieję, jest nadal niezależna i wiarygodna) o tym wypadku: http://www.asn.fr/index.php/S-informer/ ... e-Cattenom

(...)

Transformator odbiorczy umożliwia w czasie normalnej pracy zasilanie reaktora energią elektryczną. Obiekt posiada dwie linie zasilające, więc linia pomocnicza przejęła pracę po utracie transformatora odbiorczego. Dodatkowo instalowane są awaryjne generatory, aby móc zasilić reaktor w energię elektryczną w przypadku całkowitej utraty zasilania zewnętrznego. Jednak nie było potrzeby oddania ich do użytku na to wydarzenie.

Obecnie na miejscu przebywa dwóch inspektorów ASN, w szczególności w celu zbadania warunków, w jakich wybuchł pożar oraz sprawdzenia podjętych przez licencjobiorcę środków nadzwyczajnych. To znaczące wydarzenie zostanie następnie ocenione w skali INES.


Utrata linii energetycznej reaktora to wciąż poważna sprawa...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 24/06/13, 18:21

http://fr.news.yahoo.com/incendie-%C3%A ... 23051.html

Prawo serii? Ciekawa reakcja edf w ostatnim akapicie...

Zapytany o możliwy wzrost liczby incydentów od początku 2013 r., EDF stwierdził, że nie posiada żadnych informacji na ten temat.


:zaszokować:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 231