Brązowy gaz czy wodór?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
pombo508
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 04/04/08, 07:49
Lokalizacja: 28

Brązowy gaz czy wodór?




przez pombo508 » 01/03/12, 05:56

Bonjour à tous,
Długo nie pisałem ale znów jestem na stronie.

Więc proszę bardzo, kilka lat temu zainstalowałem system Pantone w ciężarówce Mercedes 508D, ale nie mogłem zobaczyć konkretnych wyników, ponieważ sprzedałem go na wyjazd za granicę.

Następnie zainstalowałem system WITH czyli vortex w kilku pojazdach i tam mogłem zobaczyć różnicę. Na przykład Volvo 850 GLE, które holowało przyczepę kempingową przez 5000 KM i spalało średnio 8 l/100 km, co wtedy wydawało mi się normalne, z wyjątkiem tego, że ten samochód spalał średnio 9 l bez przyczepy kempingowej. Krótko mówiąc, wir zrobił swoje.

W zeszłym roku miałem Peugeota 405 Diesel z 92 roku, który spalał 5L/100km, nie żartuję, to prawda. I bez modyfikacji, po prostu czyste.

Teraz jestem w USA i mam pickupa Toyoty 4x4 z 6L V3.
Po prostu założyłem na niego wir i obroty silnika w ciągu 2 minut spadły przynajmniej o jedną czwartą, a jak było 800 obr/min to chyba do 600. Dokładnych liczb nie podam, bo nie mam nie mam obrotomierza, robię to ze słuchu (i jest dobrze, aha). Prawdą jest więc, że jest to przybliżenie.

Po tej krótkiej prezentacji chcę podzielić się z Wami stworzeniem generatora HHO, czyli gazu brunatnego, jak to się nazywa.
Przeczytałem sporo tematów i mam wrażenie, że jesteś do tego niechętny forum, Czemu?

To moja pierwsza produkcja i muszę przyznać, że po przetestowaniu jej na świeżym powietrzu przy użyciu samej wody z kranu, już widzę gaz wydobywający się z mojego generatora. Hydroliza działa bardzo dobrze. I z tego co widzę lub czytam na temat wszystkiego forums W ostatnich latach wielu Amerykanów i Kanadyjczyków rozpoczęło tę przygodę z wodorem. I według nich to naprawdę działa, widzimy nawet niektóre pojazdy, które z łatwością oszczędzają 50%, a nawet niektóre (ale nie mogę tego zweryfikować), które jeździłyby tylko na wodzie.

Otwieram więc ten temat mając nadzieję, że trafiłem we właściwe miejsce. Zrobiłem generator i dzisiaj po południu przetestowałem go na akumulatorze 12V. Wystarczy woda z kranu i wszystko działa. Oczywiście będę musiał dokonać pomiarów, a przede wszystkim zainstalować go ze wszystkimi niezbędnymi środkami ostrożności (zabezpieczenie przed powrotem, bezpiecznik, amperomierz, patrz pcm i być może równoległy EFI, aby skompensować pomiary sond tlenowych)

Krótko mówiąc, chcę podzielić się z Wami doświadczeniami i poznać Wasze rady lub przemówienia dotyczące tego systemu.

Wielkie dzięki forum i życzę wszystkim miłego wieczoru

pombo



Obraz
Obraz[/ Img]
0 x
pombo508
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 24
Rejestracja: 04/04/08, 07:49
Lokalizacja: 28




przez pombo508 » 01/03/12, 06:03

Przede wszystkim prosiłbym o fachową poradę jak zabezpieczyć instalację, gdyż cały czas pracujemy z gazem silnie wybuchowym i nie chce mi się nic robić.

Dziękuję wszystkim
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/03/12, 13:46

Przejdź do tematu: Ulepszona elektroliza, gdzie Twój temat będzie na swoim miejscu:

https://www.econologie.com/forums/electrolys ... t1228.html

jeśli to konieczne, przeczytaj 254 strony, tylko nie wyważaj drzwi. : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 293