Strona internetowa dotycząca zużycia energii elektrycznej

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33

Strona internetowa dotycząca zużycia energii elektrycznej




przez clasou » 09/02/12, 06:39

Witam,
Ktoś wie, czy istnieje odpowiednik miejsca chwilowego zużycia rte (15 mln) dla krajów sąsiednich.
Słyszałem wczoraj wieczorem, że Niemcy reaktywowałyby niektóre reaktory, aby złagodzić sytuację kryzysową.
Na stanowisku rte widzimy, że jest około 6 gigawatów importu, biorąc pod uwagę temperatury w Europie, co jest ważne i mogłoby zaszkodzić ich populacji.
Klaudia
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Strona dotycząca zużycia energii




przez moinsdewatt » 11/02/12, 12:30

clasou napisał:Witam,
Ktoś wie, czy istnieje odpowiednik miejsca chwilowego zużycia rte (15 mln) dla krajów sąsiednich.
Słyszałem wczoraj wieczorem, że Niemcy reaktywowałyby niektóre reaktory, aby złagodzić sytuację kryzysową.
Na stanowisku rte widzimy, że jest około 6 gigawatów importu, biorąc pod uwagę temperatury w Europie, co jest ważne i mogłoby zaszkodzić ich populacji.
Klaudia


Niemcy nie reaktywowały reaktora nuklearnego.

Niemcy reaktywowały elektrownie węglowe i paliwowe.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/02/12, 14:14

Niemcy nie reaktywowały reaktora nuklearnego.

w rzeczywistości fałszywe roszczenie wydaje się czystą manipulacją w mediach naszego lobby nuklearnego, aby głosować na Sarko !!!

Tak czy inaczej jest to całkowicie niespójne, biorąc pod uwagę powolne uruchamianie i zamykanie jakiejkolwiek elektrowni jądrowej, niezdolne do wchłonięcia gwałtownego szczytu zużycia !!!

W przeciwnym razie od razu mamy nowy nieunikniony Czarnobyl, po kilku godzinach pracy przy 1/10 maksymalnej mocy !!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249