Energia i klimat: odpowiedzialność Chin i Indii?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Energia i klimat: odpowiedzialność Chin i Indii?




przez Christophe » 30/04/11, 09:26

Temat podzielony od https://www.econologie.com/forums/nucleaire- ... 10726.html a w szczególności w odpowiedzi na: https://www.econologie.com/forums/post201268.html#201268

jlt22 napisał:Wszystko, co jest produkowane, jest jednak konsumowane przez konsumentów, którymi jesteśmy. Te rosną wykładniczo, ponieważ Chińczycy i Hindusi mają rosnący standard życia i chcą konsumować jak Europejczycy i Amerykanie.


Przykro mi, że spadnie to na ciebie (proszę nie bierz tego do siebie), ale nie mogę znieść czytania i słuchania tej „wymówki Indii i Chin” (ponieważ jest jedna)… która ma na celu uwolnienie nas od odpowiedzialności, nas, ludzi Zachodu!

Więc myślę, że to jest to, o czym mówiono nam i rozmawialiśmy przez lata, Mam coraz większe wrażenie, że jesteśmy manipulowani: ze względów kulturowych, religijnych, edukacyjnych coraz mniej jestem przekonany, że wszyscy Chińczycy i wszyscy Hindusi marzą o samochodzie i otaczaniu się przedmiotami konsumpcji + lub - daremne... Ci, którzy twierdzą, że wszyscy Hindusi chcą konsumować jak ludzie Zachodu, to ludzie Zachodu, którzy absolutnie nic nie wiedzą o indyjskiej kulturze ani religii. Ja też za dużo o tym nie wiem, ale wystarczająco, żeby wiedzieć, że cala nie ma nic wspólnego z naszą...

http://fr.wikipedia.org/wiki/Philosophie_indienne

Oczywiście są „brzydcy materialiści”, ale proporcjonalnie znacznie mniej niż w domu, bo w domu jest to 9/10 populacji (mamy też wymówkę: byliśmy „wyszkoleni” do)

Teraz 1% Hindusów lub Chińczyków, ok, to już dwa razy więcej niż we Francji, przyznaję!

Pamiętam jednak, że energochłonność ropy naftowej w Indiach jest WYŻSZA niż we Francji: innymi słowy, potrzeba więcej ropy, aby wytworzyć $ PKB we Francji niż w Indiach: https://www.econologie.com/forums/petrole-et ... t5022.html

Mam też na myśli tę indyjską stołówkę wyposażoną w koncentratory paraboliczne, która potrafi ugotować dziesiątki tysięcy posiłków dziennie: rozmawialiśmy o tym tutaj https://www.econologie.com/forums/produit-de ... 84-70.html

Z tego co wiem to tutaj nie istnieje!!!

jlt22 napisał:Konsumenci, którymi jesteśmy gotowi na wszystko, by zdobyć wszystkie nowości, które produkują producenci.

Więc to my jesteśmy odpowiedzialni za cały ten bałagan,
ponieważ nie możemy powiedzieć nie.


+1 osobą ostatecznie odpowiedzialną jest rzeczywiście kupujący… marketing od 30 lat specjalizuje się w „tworzeniu potrzeb”…

jlt22 napisał:Zanim przystąpimy do walki o regulację energii, powinniśmy najpierw drastycznie ograniczyć konsumpcję, a mianowicie:
- zostań wegetarianinem
- zamieszkanie w pasywnym budownictwie zbiorowym, wykończony mały dom indywidualny
- mieszkaj blisko naszej pracy i korzystaj tylko ze zbiorowego transportu publicznego lub roweru i spaceru
- spożywać wyłącznie lokalne produkty.
-nie marnuj (połowa produkcji rolnej idzie do kosza)
- nie zawracaj sobie głowy zbędnymi lub nawet bezużytecznymi gadżetami
- spędź wakacje w swoim kącie, łowiąc ryby lub spacerując na łonie natury, w razie potrzeby korzystaj tylko z pociągu, aby jechać trochę dalej
Ta lista jest daleka od wyczerpującej.


Zabawne, jestem przekonany, że zdecydowana większość Hindusów czy Chińczyków obecnie to praktykuje...
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 04 / 11, 09: 44, 1 edytowany raz.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 30/04/11, 09:26

Zanim przystąpimy do walki o regulację energii, powinniśmy najpierw drastycznie ograniczyć konsumpcję, a mianowicie:
- zostań wegetarianinem
Konsumpcja produktów pochodzenia zwierzęcego jest jednym z największych odpadów ekologicznych we Francji (i najgorszym w Ameryce). Przy stałym wzroście liczby ludności pewne jest, że dalsze spożywanie tak dużej ilości produktów mięsnych będzie stanowiło problem równie ważny jak energia odnawialna. Nie możemy dalej biec w kierunku coraz większej ilości z jednej strony, czując się dobrze, że ograniczyliśmy naszą drugą konsumpcję o kilka procent.

Edytuj ważną uwagę przez moderację, kontynuacja debata o jedzeniu, wegetarianizmie / weganizmie / mięsie i ekologii tutaj : https://www.econologie.com/forums/ecologie-e ... 10750.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 30/04/11, 09:30

Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 04 / 11, 09: 45, 1 edytowany raz.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491




przez Janic » 30/04/11, 09:43

ta strona też nie jest zła: www.mięso.info/ po tym nie można już powiedzieć: „Nie wiedziałem!”
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Energia i klimat: odpowiedzialność Chin i Indii




przez Obamot » 30/04/11, 09:53

+1 za mięso!
A jit22 dobrze zrobił, że nie powiedział „wegański”, ponieważ tam jest bardzo skomplikowany w zarządzaniu, jeśli chcesz uniknąć niedoborów żywieniowych.
Z drugiej strony największa trudność w jedzeniu jest kulturowa (żeby nie powiedzieć religijna). Problemem dla mieszkańców Zachodu jest częstotliwość... 1x w tygodniu (lub za każdym razem małe ilości, jak w Azji) wystarczy. A zdrowie ludności na tym skorzysta. A wtedy bezwzględnie konieczne byłoby zwiększenie spożycia białek roślinnych (tofu itp.)

Christophe napisał:
jlt22 napisał:Zanim przystąpimy do walki o regulację energii, powinniśmy najpierw drastycznie ograniczyć konsumpcję, a mianowicie:
- zostań wegetarianinem
- zamieszkanie w pasywnym budownictwie zbiorowym, wykończony mały dom indywidualny
- mieszkaj blisko naszej pracy i korzystaj tylko ze zbiorowego transportu publicznego lub roweru i spaceru
- spożywać wyłącznie lokalne produkty.
-nie marnuj (połowa produkcji rolnej idzie do kosza)
- nie zawracaj sobie głowy zbędnymi lub nawet bezużytecznymi gadżetami
- spędź wakacje w swoim kącie, łowiąc ryby lub spacerując na łonie natury, w razie potrzeby korzystaj tylko z pociągu, aby jechać trochę dalej
Ta lista jest daleka od wyczerpującej.


Zabawne, jestem przekonany, że zdecydowana większość Hindusów czy Chińczyków obecnie to praktykuje...

...taka jest idea oryginalnej wiadomości, prawda? Jeśli chodzi o samochód w Chinach, to jego posiadanie jest symbolem społecznego sukcesu (jak w wielu miejscach w Azji i na świecie...) i tu jest dramat!

W przeciwnym razie...:
Christophe napisał:
jlt22 napisał:Wszystko, co jest produkowane, jest jednak konsumowane przez konsumentów, którymi jesteśmy. Te rosną wykładniczo, ponieważ Chińczycy i Hindusi mają rosnący standard życia i chcą konsumować jak Europejczycy i Amerykanie.


Przykro mi, że spadnie to na ciebie (proszę nie bierz tego do siebie), ale nie mogę znieść czytania i słuchania tej „wymówki Indii i Chin” (ponieważ jest jedna)… która ma na celu uwolnienie nas od odpowiedzialności, nas, ludzi Zachodu!

Więc myślę, że to jest to, o czym mówiono nam i rozmawialiśmy przez lata, Mam coraz większe wrażenie, że jesteśmy manipulowani: ze względów kulturowych, religijnych, edukacyjnych coraz mniej jestem przekonany, że wszyscy Chińczycy i wszyscy Hindusi marzą o samochodzie i otaczaniu się przedmiotami konsumpcji + lub - daremne... Ci, którzy twierdzą, że wszyscy Hindusi chcą konsumować jak ludzie Zachodu, to ludzie Zachodu, którzy absolutnie nic nie wiedzą o indyjskiej kulturze ani religii. Ja też za dużo o tym nie wiem, ale wystarczająco, żeby wiedzieć, że cala nie ma nic wspólnego z naszą...

Pierwszy raz słyszę takie przemówienie i całkowicie je popieram!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Re: Energia i klimat: odpowiedzialność Chin i Indii




przez Christophe » 30/04/11, 10:17

Obamot napisał:Pierwszy raz słyszę takie przemówienie i całkowicie je popieram!


Zapomniałeś o: Obraz kto jest w porządku : Chichot:

Hej, tak, czasami (często przy okazji) jesteśmy dobrzy w ekonologii, a nie tylko kopiujemy/wklejamy pomysły innych... (w przeciwieństwie do wielu innych stron...)

Teraz ma zostać rozwinięty pomysł, w jaki sposób konsumpcja jest powiązana z kulturą / edukacją / historią narodów ... Mogę być całkowicie zdezorientowany ale nie wierzę...

Tutaj społeczeństwo dobrze nas szkoli, jak konsumować...

Nie mylić z „naucz nas, jak dobrze konsumować” (całkowicie fałszywe, wręcz przeciwnie), ale to się zmienia… forum przyczynia się...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538

Re: Energia i klimat: odpowiedzialność Chin i Indii




przez Obamot » 30/04/11, 10:31

Christophe napisał:Teraz ma zostać rozwinięty pomysł, w jaki sposób konsumpcja jest powiązana z kulturą / edukacją / historią narodów ... Mogę być całkowicie zdezorientowany ale nie wierzę...

Tutaj społeczeństwo dobrze nas szkoli, jak konsumować...


I hop, pan w dziesiątkę!

To rzeczywiście nasze kulturowe praktyki konsumpcyjne wymagają przeglądu... hehe,

Christophe napisał:Nie mylić z „naucz nas, jak dobrze konsumować” (całkowicie fałszywe, wręcz przeciwnie), ale to się zmienia… forum przyczynia się...

Ok, dziękuję Imotep! Obraz 8)

(powód, dla którego jakiś czas temu sugerowałem, aby zrobić plik forum jeszcze atrakcyjniejszy w swojej prezentacji, mébon... Przyjdzie, wszystko w swoim czasie ^^)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 30/04/11, 11:44

Niestety, model konsumpcjonistyczny bardzo dobrze się eksportuje… i dostosowuje do zwyczajów i tradycji.
W Chinach pojawienie się klasy średniej ma już odzwierciedlenie w ogromnej konsumpcji różnych produktów i nie sądzę, aby kultura miała przed tym bastion.
W Indiach jest nieco inaczej, ponadto istnieją bardzo wyraźne systemy kastowe, ale tam również STM z pewnością znajdzie paradę: Równość (w konsumpcji), ponieważ tam właśnie tkwi istota problemu.

Jeśli chodzi o odpowiedzialność, to raczej stanąłbym po stronie USA (ideologia amerykańskiego stylu życia), nawet jeśli swoim zachowaniem wszyscy jesteśmy wspólnikami.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 30/04/11, 11:48

Oczywiście, zresztą dla Chin wręcz niezbędny jest rozwój rynku wewnętrznego, aby zrównoważyć ewentualny spadek na rynku zewnętrznym...!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
jlt22
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 414
Rejestracja: 04/04/09, 13:37
Lokalizacja: Guingamp 69 roku




przez jlt22 » 03/05/11, 15:25

Christopher powiedział:
Przykro mi, że spadnie to na ciebie (proszę nie bierz tego do siebie), ale nie mogę znieść czytania i słuchania tej „wymówki Indii i Chin” (ponieważ jest jedna)… która ma na celu uwolnienie nas od odpowiedzialności, nas, ludzi Zachodu!

Myślę więc, że tak nam wmawiano i namawiano od lat, mam coraz większe wrażenie, że jesteśmy manipulowani: ze względów kulturowych, religijnych i edukacyjnych jestem coraz mniej przekonany, że wszyscy Chińczycy i wszyscy Hindusi marzą o samochodzie i otaczają się przedmiotami konsumpcyjnymi + lub - daremnymi... Ci, którzy twierdzą, że wszyscy Hindusi chcą konsumować jak ludzie Zachodu, to ludzie Zachodu, którzy absolutnie nic nie wiedzą o kulturze czy indyjskiej religii. Ja też niewiele o tym wiem, ale wystarczająco, żeby wiedzieć, że cala nie ma nic wspólnego z naszą...

http://fr.wikipedia.org/wiki/Philosophie_indienne


Zachodnia kultura i religie dobrze przystosowały się do materializmu i nie sądzę, żebym się mylił, mówiąc, że tak samo będzie w przypadku Chin i Indii.

Ruch już się rozpoczął:
https://www.econologie.info/share/partag ... I78jRG.pdf

http://www.agefi.fr/articles/LInde-Chine-presentent-modeles-croissance-differents-1160559.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 236