Mapa radioaktywności we Francji (miary IRSN)

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Mapa radioaktywności we Francji (miary IRSN)




przez Christophe » 25/03/11, 10:24

Ponieważ wiele osób szuka aktualnej mapy pomiarów radioaktywności we Francji, oto jedna z najnowszych aktualizacji IRSN:

http://www.irsn.fr/FR/Documents/france.htm

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 25/03/11, 11:09

Dzięki za kartę.
Jednak:
Średnia wartość 2010 +/- 30% jest prawie bezużyteczna ...
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/03/11, 12:34

O tak, a także przeczytałem to zdanie z Criirad:

ZŁOŚĆ I OZNACZENIE - CZĘŚĆ nr 1

Istnieją dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza
ale zostały skonfiskowane przez Stany!

Publikacja danych z sieci CTBTO1 i północnoamerykańskich instalacji nuklearnych dostarczyłaby nam dokładnych informacji na temat poziomów zanieczyszczenia powietrza i pozwoliłaby nam wiarygodnie ocenić poziomy ryzyka na długo przed zanieczyszczeniem powietrza n „przybyć do Europy.

CRIIRAD ogłasza międzynarodowy apel, zachęcając obywateli, stowarzyszenia, naukowców, wybranych urzędników ... ze wszystkich krajów do mobilizacji obok niego, aby domagać się, aby wyniki dotyczące zanieczyszczenia
radioaktywne powietrze, uzyskane z publicznych pieniędzy, jest udostępniane publicznie I JEST DLA JEGO OCHRONY.


https://www.econologie.info/share/partag ... k9ofLT.pdf
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 25/03/11, 15:44

Witam,

Cóż, zgadzam się z CRIIRAD i jestem więcej!
Mogę powiedzieć, że ta mapa jest "bardzo" niekompletna i że najbardziej "interesujące" "tagi" zostały pominięte.
Opisane są tylko tagi „krowa”. Tego typu lampy ostrzegawcze są tak niewrażliwe, że wykrywają tylko wtedy, gdy zagrożenie już istnieje!
Wiem o tym, ponieważ uczestniczyłem (skromnie) w rozwoju generacji latarni morskich, które są niezawodne, a anomalie radioaktywne zostały już wykryte (spalanie igieł materiałów radiologicznych w Hiszpanii), podczas gdy „oficjalna” sieć nic nie widziałem. Odległość między „oficjalną” latarnią a ostro zakończoną latarnią ok. 2 km.

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 25/03/11, 17:32

Nic nie mierzą, dopóki nie można im zaprzeczyć za pomocą kieszeni licznika Geigera, takiego jak mój, który nic nie widzi !!!

W przeciwnym razie nic nie mierzy, jeśli wciągniesz do płuc cząstkę kilku nano lub mikrogramów plutonu lub coś innego z rdzenia reaktora, o ile nie spowoduje raka 20 do 30 lat później !!

W przeciwnym razie reaktor 3 ma dzisiaj zbiornik durszlaka !!!

Japonia zbliża się do Czarnobyla, 30 km wokół ewakuacji !!.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 25/03/11, 18:38

n ° 3 to mox!

***
Oglądam codziennie, nie wspominając o bzdurach.

Na karcie irsn Orleans zawsze jest 0,08 do 0,09 mikrosiwerta / h
Ale z moim kiepskim obszarem (patrz moje pierwsze pomiary powyżej),
umieszczony na betonowej półce okna, 2 m od strony zachodniej.

22 marca miałem 0,15 do 0,17
23 marca 0,2 o 00:15 i 0,26 o 21
24 marca 0,23 do 0,47 o 10 rano i 0,27 do 12 wieczorem
25 marca 0,4 o 10:15 i 0,6 do 0,64 o 18:00

Poranek jest raczej chłodny, ale potrząsając nim w dłonie, miara niewiele się zmienia (w dół).
Po południu miękkie słońce

lub jest to docieranie urządzenia lub wyczerpywanie się baterii ...

Przypominam, że urządzenie umieszczone płasko na środku płytki z 9% elektrodami wolframowo-torowymi w ilości 2%, wskazuje 6,4 mikrosiwert.

Może Dede, jeśli nadal jeździ na rowerze, powinien ustawić swój licznik w kierunku wiatru, a następnie podnieść więcej.
Żartuję, co?
Należy tego doświadczyć przy oknie toczącego się samochodu,
czy przed domem, ustawiając wentylator przed urządzeniem wykrywającym?
Ostatnio edytowane przez gegyx 26 / 03 / 11, 01: 41, 1 edytowany raz.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 26/03/11, 01:32

25 marca 0,4 o 10:15 i 0,6 do 0,64 o 18:00


wydaje mi się dużo, ponieważ znajduję z moim dozymetrem 15-letni Voltcraft i więcej, raczej 0,14 mikrosiwerta wahający się od 0,07 do 0,19 bez zmian 15 lat później, nieco więcej niż 0,08 do 0,13 ( le Vesinet) mikrosiwert na mapie w regionie Paryża.
Pomiary mogą się zmieniać w zależności od promieni kosmicznych (wysokości) prądów radonu (silniejsze na Puy de Dome lub Aiguille du Midi lub St Laurent des Eaux lub Granitic Limousin) itp.

O ile nie minęła uwolniona chmura radioaktywna, francuska lub japońska, ponieważ elektrownie jądrowe uwalniają tryt i inne, które są dozwolone i które mogą wyjaśnić wyższe wartości na mapie w pobliżu niektórych elektrowni innych niż wartości średnie, Saint Laurent wody ????? !!

Musisz wtedy nagrywać w sposób ciągły i oglądać skoki wydania?

Ale spraye promieni kosmicznych, czasem ogromne, mogą to wyjaśnić.

Wreszcie, biorąc dobry mokry dokładny filtr odkurzacza, który obraca się na zewnątrz od 10 do 15 minut, należy zebrać cały pył, jeśli jest radioaktywny, a następnie należy mieć wyższy poziom w pobliżu tego filtra, który zbiera się pełen kurzu z otaczającego powietrza ..
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Mapa radioaktywności we Francji (pomiary IRSN)




przez Christophe » 15/03/23, 07:23

Bouffon usuwa IRSN? Czy to kolejny żart?

Emmanuel Macron osobiście nakazał zniknięcie Instytutu Ochrony przed Promieniowaniem i Bezpieczeństwa Jądrowego. (przykuta kaczka).

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 338