Wydostać się z Nuclear? Dlaczego? Zła debata ...

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Wydostać się z Nuclear? Dlaczego? Zła debata ...




przez Christophe » 17/03/11, 16:00

Po tych wiadomościach wszystkie media i grupy polityczne rozpoczynają debatę za lub przeciw energii jądrowej...

Czy powinniśmy odejść od energii jądrowej?
Czy poradzimy sobie bez energii jądrowej?
Jakie są alternatywy dla energii jądrowej?
...

Cóż, jeśli ta debata jest z pewnością konieczna, aby „uspokajać” i tak popularna, myślę, że my dostaje niewłaściwą debatę, a oto znacznie mniej popularna!

Myślę, że pytanie jest raczej dlaczego doszliśmy do energetyki jądrowej? Dlaczego potrzebujemy tak dużo energii? Co niesie ze sobą energia jądrowa?

Jeśli zmniejszymy nasze potrzeby, naszą konsumpcję, krótko mówiąc, jeśli staniemy się mniej „elektrożerni”, moglibyśmy łatwiej, nawet automatycznie, obejść się bez energii jądrowej…

Jak Janco powiedział wczoraj w JT FR2: jedyną rzeczą, która naprawdę na to wpływa, jest cena! Zrozumiany; reszta to bzdury...

Nie mogłem się bardziej zgodzić: koszt reguluje wszystko!

Jednak energia jądrowa pozwala (przynajmniej z pozoru dla klienta) na obniżony koszt energii dla konsumenta. Aby zobaczyć porównanie cen energii elektrycznej w Europie

Zatem powiedzenie: „czy możemy obejść się bez energii jądrowej” oznacza „czy jesteście gotowi zapłacić 2 lub 3 razy więcej za energię elektryczną od jutra?” Innymi słowy: „za ten sam rachunek, czy jesteś gotów podzielić zużycie energii elektrycznej przez 2 lub 3?”

Cóż, założę się, że tak powiedziałem, we Francji natychmiast byłoby znacznie mniej anty nuklearnych ... Kiedy widzimy, że Francuzi zwalniają, gdy tylko wzrośnie o 2 lub 3% energii elektrycznej. .. tak 100 czy 200%?

U nas płacimy 0.25€/kWh, dobrze czytasz! Nikt nie grzeje prądem (oprócz extra).

Przy cenie oleju opałowego 0.60 €/kWh kogeneracja z silnikiem Diesla sprawiłaby, że jedna kWh byłaby tańsza niż energia elektryczna z sieci, z wyłączeniem zysków ciepła!

Wiadomość do zrozumienia: niska cena energii nie zachęca do zmian...

Niedziela, do której miałem wejść kontrakt na zieloną energię ale kiedy widzę tzw jakość zielonej energii elektrycznej, która tylko wygląda jak greenwashing, zastanowię się dwa razy... najwyraźniej we Francji tak samo trudno jest naprawdę sfinansować odnawialne źródła energii (lista oczekujących w EnerCoop)... fluorescencyjna zielona energia mnie nie interesuje.

Krótko mówiąc, przesłanie, które usilnie staram się przekazać, jest następujące: niski koszt energii jądrowej jest jej najlepszym argumentem za pozostaniem w miejscu, a świadomy konsument ma bardzo niewielkie możliwości zaprzestania jej finansowania.

Istnieją inne pomysły, które można rozwinąć wokół tego ...

Dla przykładu ciekawe byłoby mieć dla Europy roczne zużycie prądu w mWh/mieszkańca, nie znam pkoi ale jestem prawie pewien, że Francja jest w TOP 3...

Tytuł tego tematu jest celowo prowokacyjny...

I przepraszam za pomieszanie idei w tej wiadomości. To nie jest łatwe do wyjaśnienia.

ps: przeczytaj też kopalna-energia-jądrowa/letter-am-besson-and-nkm-new-mode-of-consumption-t10597.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/03/11, 16:43

Nuke jest jak ropa naftowa: trzeba skorzystać z ich niskich kosztów, aby wdrożyć alternatywy.

Innymi słowy: wyjście musi być stopniowe, aby umożliwić finansowanie rozwiązań alternatywnych. Jeśli będzie brutalny (jak chcą niektórzy radykalni „zieloni”), sparaliżuje gospodarkę.

Pozostając przy doktrynie atomowej (jak chcą niektórzy radykalni „pro atomowi”), to również obciąży gospodarkę na dłuższą metę, ponieważ atom NIE jest energią odnawialną (przynajmniej dopóki nie opanowaliśmy fuzji…).

Mimo wszystko szkoda, że ​​w tej chwili nie słyszymy więcej o projekcie Desertec… poza tym nie wydaje mi się, żebym kiedykolwiek słyszał o nim wśród politycznych „ecolos”!!
słonecznej fotowoltaiczne / Desertec-Operate-energetyka-of-pustynie-t5338.html


Małe przypomnienie:

Obraz

Równanie jest dość proste:

Desertec + algopaliwo = pa, ropa + atom!

Założę się, że inwestując 10 miliardów rocznie (co jest możliwe w skali kraju takiego jak Francja, a jeszcze łatwiej w Europie czy na świecie) przez 10 lub 20 lat na desertec + algocarburant, uzyskalibyśmy naprawdę zrównoważone rozwiązanie... i rozwiązanie światowego problemu energetycznego.

Ale wszyscy wiemy, kto pociąga za sznurki i co decyduje o wyborach politycznych lub przemysłowych… :|
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 17/03/11, 17:21

Benoit THEVARD publikuje interesujące artykuły na temat oleju pic, zainteresowania inną konsumpcją, a także energii jądrowej:

http://www.avenir-sans-petrole.org/article-sans-petrole-faut-il-tout-miser-sur-le-nucleaire-55818737.html

Dobra lektura, jeśli jeszcze tego nie zrobiono, i dobre komentarze!

@+
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 17/03/11, 17:34

Christophe napisał:Założę się, że inwestując 10 miliardów rocznie (co jest możliwe w skali kraju takiego jak Francja, a jeszcze łatwiej w Europie czy na świecie) przez 10 lub 20 lat na desertec + algocarburant, uzyskalibyśmy naprawdę zrównoważone rozwiązanie... i rozwiązanie światowego problemu energetycznego.

:|


To jest kraj Troskliwych Misiów....

Albo chcą wszczepić twoim przyjaciołom ogniwa słoneczne... To kraj Grisounourów...

A Grisounourowie… Nawet jeśli mają gdzieś swoją pustynię…

Euuu zamknę się....
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/03/11, 17:40

Nie powiedziałem, że będzie łatwo… ale że jest to w dużej mierze w sferze realistów, ale nie powinno być za późno, aby zacząć…

Jeśli nie, czy możesz mi przypomnieć, skąd pochodzi większość uranu Arevy i ropy Total? : Mrgreen:
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 17/03/11, 18:26

Christophe napisał:Jak Janco powiedział wczoraj w JT FR2: jedyną rzeczą, która naprawdę na to wpływa, jest cena! Zrozumiany; reszta to bzdury...
+1

Christophe napisał:Równanie jest dość proste:
Gdyby to było takie proste, może Jancovici by o tym mówił i opowiadał się za tym, biorąc pod uwagę jego zaangażowanie.

Christophe napisał:Ale wszyscy wiemy, kto pociąga za sznurki i co decyduje o wyborach politycznych lub przemysłowych… :|
Wynikające z tego wybory i koszyki energetyczne są bardzo różne w zależności od kraju: Obraz
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 17/03/11, 18:32

I....? Więc co?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/03/11, 18:37

Nie lepszy ... :?

Myślę, że ma na myśli, że gdyby to było takie proste, to już byłoby zrobione?
I że ta mieszanka udowodni, że lobby energetyczne nie istnieje?
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 17/03/11, 19:57

Christophe napisał:Myślę, że ma na myśli, że gdyby to było takie proste, to już byłoby zrobione?

Rzeczywiście, a przynajmniej Jancovici mówiłby o tym w swoim przemówieniu zeszłego wieczoru lub w innym.

Christophe napisał:I że ta mieszanka udowodni, że lobby energetyczne nie istnieje?
Lobby, na pewno są wszędzie... nuklearne, naftowe, węglowe, ENP, politycy, stowarzyszenia itp. Po skuteczności ich działań... Budzi kontrowersje.
Cóż, to jest to samo, gdyby to był główny problem energetyczny, Janco by o tym mówił.
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:

Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 17/03/11, 20:29

Uh Janco może mówić piękne prawdy, nie mówi wszystkich prawd, a zwłaszcza nie w wiadomościach… wtedy musisz zachować jego „kumpli z promocji”… i jego klientów… :zaszokować:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 323