Współczynnik konwersji energii końcowej / energii pierwotnej

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41

Współczynnik konwersji energii końcowej / energii pierwotnej




przez laurent_caen » 26/10/10, 15:42

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu zadaję sobie pytanie, na które nigdy nie miałem odpowiedzi.

Z prawnego punktu widzenia w RT 2005 (przepisy termiczne obowiązujące obecnie we Francji dla nowych budynków) określono współczynnik konwersji energii końcowej na energię pierwotną wynoszący 2,58 dla energii elektrycznej i 1 dla innych energii. W rzeczywistości, jeśli weźmiemy pod uwagę wydajność produkcji, współczynniki konwersji powinny raczej wynosić odpowiednio 2,9 i 1,1, ale zostały one proporcjonalnie podzielone przez uproszczenie obliczeń (przyjmujemy jako podstawę 1 dla innych energii niż energia elektryczna). W skrócie.

Czego jednak nie rozumiem, ale nie rozumiem wcale, to DLACZEGO nie odzyskujemy ciepła odpadowego z elektrowni (obecnie odprowadzanego w postaci pary wodnej, gorącej wody odprowadzanej do rzek i strumieni ...) do ogrzewania sieci, branże… Rzeczywiście, te zakłady mają wydajność około 30%, co oznacza, że ​​ponad dwukrotnie więcej niż faktycznie jest wykorzystywane, jest tracone w naturze! Czy istnieje techniczne wyjaśnienie tego? Jeśli tak, czy ktoś może mi to wyjaśnić? Wyobrażam sobie to, ponieważ trudno mi sobie wyobrazić, że EDF powstrzymuje się od odsprzedawania wytworzonego ciepła, wiedząc, że jest to równoważne ponad dwukrotnie większej produkcji energii elektrycznej !!

Krótko mówiąc, jeśli ktoś ma najmniejszy pomysł, mam wszystkie uszy ...

I przepraszam, jeśli odpowiedź jest w innym poście, tak czy inaczej, nie widziałem jej.

Bonne Journée

Laurent
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200