Jak radzić sobie z niedoborem: przebarwiony olej opałowy w samochodzie HDi?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43

Jak radzić sobie z niedoborem: przebarwiony olej opałowy w samochodzie HDi?




przez pieroxy » 20/10/10, 11:05

Witam,

Zastanawiam się, czy mogę tankować domowe paliwo w moim dużym Scénicu HDi… Oczywiście wiem, że to zabronione, ale skoro w moim domu nie ma już diesla, a mam pod ręką 3500 litrów, mówię sobie, że byłoby głupio przestać się ruszać, gdyby zaszła taka potrzeba.

Moje pytanie brzmi zatem: czy to jest to samo paliwo, a jeśli nie, jakie jest ryzyko dla mojej tutury?

Edycja: odpowiedz tutaj na jedną metodę tutaj, inne metody, czytając ten wątek w całości: energetyka-jądrowa-kopalna/zarządzanie-niedoborem-domowego-przebarwionego-oleju opałowego-w-samochodzie-hdi-t10066-70.html#p495002

Zrzut ekranu 2022-03-15 na 12-52-39 plik ___C _Program%20Files_LeechFTP_Pages_html_Dossier18.htm - decoloration_mazout-1.pdf.png
Zrzut ekranu 2022-03-15 w 12-52-39 plik ___C _Program%20Files_LeechFTP_Pages_html_Dossier18.htm - décoloration_mazout-1.pdf.png (496.31 KiB) Dostęp 9684 razy
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/10/10, 11:18

brak ryzyka dla mechaników: znam niektórych, którzy robili to od dłuższego czasu

ryzyko jest po stronie celników: gdy znajdą czerwone w baku, naliczą podatek, który zaoszczędziłbyś, gdybyś jeździł na czerwonym odkąd masz samochód… trudno im wytłumaczyć, że to tylko dlatego, że brakuje

kontrole są bardzo rzadkie, nigdy ich nie widziałem, ale przeraża nas surowość zwyczajów

kilka dekad temu domowy olej opałowy zawierał znacznie więcej siarki niż olej napędowy: dziś jest to całkiem poprawne
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 20/10/10, 11:23

chatelot16 napisał:brak ryzyka dla mechaników: znam niektórych, którzy robili to od dłuższego czasu


Fałsz, na HDi i zamiennikach jest mechaniczne ryzyko: niektóre (wszystkie?) wtryskiwacze lub pompy HP lub pompowtryskiwacze nie lubią czerwonego oleju opałowego... a garnki boją się siarki... bo jeszcze trochę zostaje, nawet jeśli jest mniej niż wcześniej...

Mówi się nawet o problemach z drogowymi olejami napędowymi z krajów Europy Wschodniej o niższej jakości rafineryjnej...
0 x
pieroxy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 55
Rejestracja: 14/04/07, 14:43




przez pieroxy » 20/10/10, 11:53

Pomaga mi dobrze ;-)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 20/10/10, 11:59

Przepraszam za tę sprzeczność: nowoczesny diesel jest dużo bardziej wrażliwy na jakość paliwa niż stary, dobry diesel z lat 90-tych... na przykład; wielu producentów odradza stosowanie diestru, który jest bardzo podobny do diesla drogowego.

Teraz zawsze możesz spróbować to zrobić, ale na własne ryzyko mechaniczne (w przypadku ryzyka celnego nawet o tym nie wspominam).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/10/10, 12:07

... tak, ale jeśli dodamy od 5 do 10% benzyny premium (lub nawet acetonu) to powinno dać bardziej wybuchową mieszankę i rozwiązać część tego problemu, prawda? Istnieje również olej opałowy o niskim stężeniu siarki. Nowe palniki kotłowe są dużo wydajniejsze, ale muszą też mieć paliwo na miarę, nie jestem specjalistą, ale dzisiejszy „normalny” olej opałowy chyba nie jest tym, który mieliśmy przez lata. „90 albo ... W przeciwnym razie zaawansowane technologicznie kotły zapychałyby się bardzo szybko, prawda?
Ostatnio edytowane przez Obamot 20 / 10 / 10, 12: 11, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 20/10/10, 12:09

tak, myślałem bez ryzyka dla mechaniki ... ale jest chemia katalizatora

należałoby znaleźć sposób na zmierzenie zawartości siarki w oleju opałowym: ponieważ zawartość siarki jest często wystarczająco niska... ale nie jest to pewne w zależności od pochodzenia oleju opałowego...

inne rozwiązanie bez ryzyka dla katalizatora: olej słonecznikowy lub rzepakowy: mój R25 pracował na 100%, a jeden dzień kończył się olej napędowy

Nie polecałbym wkładać 100% w samochód, który jest zbyt nowoczesny, ale jeśli dodasz trochę do pozostałego oleju napędowego, unikniesz wyczerpania paliwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 20/10/10, 12:14

Byłbym nieco zdania Christophe'a.

Wiem z wiarygodnego źródła (bliskiego producentom), że niektórzy producenci traktorów mieli problem po przejściu na wtrysk bezpośredni / normę Euro 4 (chyba to ten) z faktem, że francuscy rolnicy stosują paliwo zerowe (a więc olej opałowy). Silniki przeznaczone są do diesla...

Teraz nie kliknie na pierwszym kilometrze!

Uważaj również na czystość! Poziom filtracji wcale nie jest taki sam.

Musimy wydobyć stary, dobry turbosprężarkę! Nie ma problemu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 20/10/10, 12:54

Petit Hors Sujet, ale nie za dużo: wiedziałeś, że od jakiegoś czasu łodzie wycieczkowe (w tym pro turystyka) nie mają już prawa zabierać czerwonego?

Morskie pompy wysokoprężne dystrybuują teraz drogowy olej napędowy ... oczywiście w cenie drogi!

Jedyny wyjątek: brzoskwinia, która nadal ma prawo zmienić kolor na czerwony.

Dla innych profesjonalistów z pewnością są potem ulgi podatkowe ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16128
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5241




przez Remundo » 20/10/10, 13:09

miałbyś starego, dobrego „niskociśnieniowego” Diesla, powiedziałbym, że nie ma problemu.

Z drugiej strony wiadomo, że PSA HDi są wrażliwe, gdy olej napędowy nie jest „czysty”, jakości „drogowej”.

Zgadzam się z opinią Christophe'a, być może ją uzupełniając.

W szczególności zdarzały się pbs ze śladami wody, które kawitowały podczas relaksacji. Ale wszelkie ciała stałe mogą stanowić poważny problem, wtryskiwacze są tak cienkie. Silnik po prostu się dusi z powodu braku lub nadmiernego braku oleju napędowego.

Nie wierzę, że barwnik znacznie utrudnia pompę wysokociśnieniową lub wtryskiwacze, z drugiej strony paliwa czerwone są mniej kontrolowane w swoich odpadach (złożu) niż paliwa drogowe, które muszą być niklem we wszystkich tych silnikach z wtryskiem wysokociśnieniowym. Paliwa czerwone są tradycyjnie przeznaczone do ciągników rolniczych, maszyn budowlanych ... dużego oleju napędowego z wołowiny.

Potwierdzam, że niektóre nowe traktory (które odziedziczyły „HDi” lub równoważną technologię) żartowały z rolników, którzy nadal popijali je grubym paliwem.

Radziłbym ci ograniczyć czerwone paliwo paliwem drogowym i wszystko dobrze przefiltrować. to powinno ci pomóc na jakiś czas

Jeśli chodzi o celników, muszą po prostu zamknąć drzwi. Jest więcej oleju napędowego, a niektórzy muszą jechać, kropka. Więc tymczasowo, gdybym był rządem, powiedziałbym celnikom, żeby zostawili w spokoju kierowców, którzy mają w samochodzie czerwonego lub nawet różowego diesla…

Jeśli chodzi o korozję, nie sądzę, aby krótkie użycie czerwonego paliwa było bardzo szkodliwe. To prawda, że ​​w przeszłości nie były one bardzo odsiarczane...

PS: istnieje specjalne czerwone paliwo „BP Superfuel”, które uważa się za lepiej filtrowane niż standardowe czerwone paliwo.
0 x
Obraz

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184