Przedmioty jeden po drugim

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
jonsmit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/10/05, 14:26
Lokalizacja: Region paryski




przez jonsmit » 25/10/05, 20:49

witaj, czy próbowałeś osi namagnesowanej, stożkowej i zwężonej na końcach, idealnej do uzyskania efektu Venturiego (d=około 12mm - łącznie L= 280mm), który występuje w wkładach do drukarek laserowych. jest on umieszczony w rurce, która wygląda na wykonaną z aluminium (d=14mm-wew./15mm na zewnątrz - Użyteczna L= 255mm - Całkowita L= 265mm). całość mogłaby stworzyć superreaktor, który można łatwo ogrzać. daj mi znać. +
0 x
wszystko z olejem na wietrze w słońcu na ptits zoiseaux, jeśli jest lepiej, wszystko jest dobrze
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 01/11/05, 19:06

Wahou André! Obawiam się, że pewnego dnia nie będziesz mógł opuścić Quebecu? Skarb narodowy, zakaz opuszczania terytorium...
Jedno jest pewne i nie ja to mówię, ale astrofizycy. Celem nie jest udowodnienie, dlaczego to działa, ale udowodnienie, że to czy tamto nie działa, więc pole badań jest ograniczone!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/11/05, 05:12

dobry wieczór
odpowiedź na shagayę
Całkowicie się z Tobą zgadzam, to szok, że już nie próbuję udowadniać, że to działa, a raczej staram się, żeby to działało lepiej, udoskonalać, denerwuje mnie to, że u kogoś, kto dobiega 50. % oszczędności, a ja w najlepszej formie nie mogę przekroczyć 30%, a wiele razy spada to do 20% i mniej.
Z drugiej strony, zmusza mnie to do patrzenia, nawet jeśli inni kłamali na temat liczb, daje to bardziej spójne cele.
André
0 x
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 02/11/05, 09:47

André wydaje mi się, że 50% jest na traktorach w orce, więc wysokie obroty silnika (no jak na traktor) i przede wszystkim stałe i dużo wydzielanego ciepła w dodatku to olej opałowy, widocznie jest to bardziej wydajne na to drugie, ale inne eksperymenty byłyby bliższe Twoim wynikom, tj. 25 do 30%.
Oczywiście piszę, nawet nie wypróbowując jeszcze tego eksperymentu, ale biorąc pod uwagę przeczytanie edycji, faktycznie tak jest i nie ma powodu wątpić w słowa innych.
Nie mogę się doczekać, aż znajdę trochę czasu na jego edycję, oczywiście z Twoją pomocą.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81