pręt aluminiowy lub mosiężny

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
fclergue
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 19/10/05, 11:33




przez fclergue » 20/10/05, 11:19

Andre napisał:Aby uzyskać więcej niklu, będziesz musiał spróbować inconelu o zawartości niklu 72%
lub monel. Ale nie jestem przekonany o rażącej różnicy
te sprzymierzone pręty, jedyne pręty, które nie były znane w użyciu
full panton to pręt miedziany z czystej miedzi! / 2 cale.

Po kilku spostrzeżeniach wydaje się, że miedź odgazowała i że ma to konsekwencje uduszenia silnika.
Dlatego radzę unikać rur miedzianych (uszkodzenie jest jednak bardzo praktyczne) dla obwodów reaktora.
Możesz zareagować, chciałbym wiedzieć, czy możemy przyjąć tę hipotezę za pewnik.
dziękuję
François
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 20/10/05, 11:53

Nie wiem, co nie słyszysz o odgazowaniu, ale i tak użycie miedzi do wnętrza reaktora nie jest tak naprawdę możliwe, biorąc pod uwagę osiągnięte T °. (700 ° C, jeżeli dopalanie w obwodzie wydechowym)

Czy możesz powiedzieć coś więcej o swoim doświadczeniu?

W każdym razie wykazano, że zastosowanie miedzi nie poprawia funkcjonowania.
0 x
fclergue
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 19/10/05, 11:33




przez fclergue » 21/10/05, 10:09

Tego lata z przyjacielem wydedukowaliśmy to:
zestaw umieszczono na generatorze GO, 1 barboterze. Część, o której mowa, znajduje się między wylotem reaktora a wlotem silnika (około 150 mm rury).
Zmieniając rurkę dla wygody połączenia, zdaliśmy sobie sprawę, że silnik pracował lepiej, zwany mniej.

Zastanawialiśmy się, czy ewentualny wyciek z tej części spowodowałby taki sam efekt. Nie znaleźliśmy żadnego.

Przyznaję, że szybko wyciąga się wnioski i stawia hipotezę

François
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 21/10/05, 10:55

Witam,

Eksperymenty André pokazują, że gaz opuszczający reaktor musi schładzać się jak najmniej.

czy nie jest możliwe, że miedź (bardzo dobry przewodnik cieplny) daje gorszą wydajność niż na przykład żeliwo?

Aby to sprawdzić, po prostu zaizoluj miedzianą rurkę (tak, wiem, że łatwo to powiedzieć :P ) i sprawdź to: rolleyes:

@+
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 21/10/05, 14:53

Spróbuj więc zgiąć żeliwną rurkę ...
Miedź jest głównie zatrzymywana, ponieważ łatwo można ją „przerobić”

Nie wiem czy to ma wpływ na operację.

Dla fclergue: czym zastąpiłeś miedź?
0 x
fclergue
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 19/10/05, 11:33




przez fclergue » 21/10/05, 16:53

Wypełnianie dwoma T i tubą.
Myśleliśmy również o sznurku prysznicowym, ale wydawał się zbyt mały
Oczywiście to nie ułatwia, zgadzam się, że miedź jest przydatna
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/10/05, 19:40

Witaj fclergue,

Miedziana rura reaktora, nigdy nie próbowana, wydaje się nieco styczna do ciepła, szczególnie w przypadku silnika benzynowego. Pręt miedziany Wspomniałem, że temperatura pręta nie jest tak wysoka jak temperatura miedzi, ale jest to najmniej skuteczny z niewielu testowanych metali. Mosiądz, którego nie próbowałem, duraluminium c, jest tak dobry jak stal i jeśli łatwo ulega erozji szybkie utlenianie, gdy czas trwania nie wiem, przetestuj tylko kilka godzin.
W przypadku rury wylotowej reaktora jest to najczęściej rura miedziana czerwona, dostępna w handlu, badane materiały c, to rura stalowa z T z żeliwa.
rura ze stali nierdzewnej, elastyczna rura z neoprenu (przewód hydrauliczny, chociaż w dłuższej perspektywie nie znajduje się w 100% ciepłym spodniach).
Nie chodzi o materiał kanału wylotowego, który wpływa na chodzenie, ale raczej odcinek, długość, a także łokcie, wszystkie moje kanały są wykonane z miedzi, najkrótszy możliwy bez bezpośredniego zgięcia, kanał jest pokryty czerwona silikonowa osłona termoizolacyjna. na tym przewodzie spawam termoparę typu K, to moje odniesienie do sterowania reaktorem. Po pewnym przepływie gazu, w przypadku silnika benzynowego, rura miedziana staje się czarna w środku i żłobek w połączeniach z kolektorem dolotowym (prawdopodobnie ze względu na charakter różnych metali, aluminium i miedzi lub skrócenie na koszt?)
ale są to szczegóły bez większego znaczenia.
Rura wlotowa do reaktora nawet nie powinna istnieć, reaktor powinien wystrzelić bezpośrednio do barbotera lub bardzo blisko barbotera i zrobić komorę lub duży kanał zasilający reaktor,
para nie powinna poddawać się tej kompresji lub walcowaniu w zbyt małej rurce przed dotarciem do reaktora, dlatego w miarę możliwości należy unikać długiej rurki reaktora z bąbelkami,
André
0 x
jonsmit
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 18/10/05, 14:26
Lokalizacja: Region paryski




przez jonsmit » 06/11/05, 20:57

cześć, co by to potraktowało jako reaktor (y) dla patrolu z silnikiem Diesla 3.3td z 1988 roku zużywającego mieszankę olejów GO + lub nawet 100% olejów w przyszłości dziękuję.
0 x
wszystko z olejem na wietrze w słońcu na ptits zoiseaux, jeśli jest lepiej, wszystko jest dobrze

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152