GP: jakość wody!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
hubertm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 03/09/08, 12:08
Lokalizacja: Izrael

GP: jakość wody!




przez hubertm » 09/12/08, 14:20

Witam,
W końcu udało nam się zebrać wszystkie niezbędne informacje (dzięki wszystkim aktywnym uczestnikom tej strony i firmie Quanthomme za kontakty) do zbudowania naszego własnego „zestawu”, jest on gotowy do montażu (na Case 135). Bełkotka (22 litry) + 2 reaktory.
Montaż w ciągu tygodnia ale tu jest już kolejne pytanie:
Myślę, że usunąłem wiele forums że korzystne jest, a nawet konieczne, lekkie zakwaszenie go (patrz Andre i jego łyżka octu na 5 litrów wody), aby uzyskać PH bliskie 6 (dlatego odwołuję się do teorii Juliena o jonizacji). Ale moje pytanie jest takie: woda z kranu ma +/- 7.8 PH, ale jest bardzo wapienna! i to nas przeraża! Tutaj, w Izraelu, niestety nie pada wystarczająco dużo (więc woda deszczowa nie jest dostępna przez cały rok).
Zastanawiamy się, czy calgon byłby rozwiązaniem; Rozwiązuje to problem kamienia i obniża PH z 1 do 6,8 (dodanie odrobiny octu powinno załatwić sprawę). Problem w tym, że na diagramie Andre i Christophe'a przeczytałem, że wapień miałby pełnić funkcję izolacji pręta reaktora????
w skrócie jakby ktoś miał zdanie na ten temat calgon, nie calgon, wapień, nie wapień....było by miło
dziękuję
Hubert
Jeżeli nie ma opinii, i tak kontynuujemy :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 09/12/08, 14:35

Witam,
Nie wiem nic o bełkotkach, ale trochę o wodzie.
Calgon, polifosforany i „magnetyczne zmiękczacze” mają tę samą właściwość: zapobiegają osadzaniu się kamienia. Z tym samym problemem nie działają powyżej 60°C.
Jedynym sposobem na pozbycie się kamienia jest prawdziwy zmiękczacz wody z dodatkiem soli. Zmiękczacz obniża przy tym pH wody.
Jeśli to może ci pomóc
Szybki
0 x
hubertm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 03/09/08, 12:08
Lokalizacja: Izrael

GP: Jakość wody




przez hubertm » 09/12/08, 15:48

Szybki,
Przede wszystkim wielkie dzięki! To bardzo praktyczna informacja.
Woda w barborze będzie w rzeczywistości mieć ponad 60 stopni.
Jeśli chodzi o zmiękczacz wody, stwarzałoby to problemy „logistyczne”, ale hej, jeśli nie masz wyboru…
Pozostaje zrównoważyć możliwe problemy wynikające z osadzania się kamienia (logicznie powinno to szybko zablokować 1 mm przestrzeń w reaktorze!) i przydatnej (istotnej?) roli w izolowaniu pręta reaktora???
Q Czy ktoś ma zdanie na ten temat?
dziękuję
0 x
hubertm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 03/09/08, 12:08
Lokalizacja: Izrael

GP: Jakość wody




przez hubertm » 09/12/08, 16:14

Mówię, że kiedy mówię, że nie ma tu wody deszczowej, odsyłam do starego postu z forum który mówi o znaczeniu wody:

Andre napisał:Halo
Gilgamesz napisał:To bardzo dobre wyjaśnienie andré i bardzo prawdopodobne. Jakiej wody powinienem wtedy użyć. Czy istnieje związek z izolacją elektryczną pręta kwestia docierania i utleniania pręta??


woda z rowów, woda opadowa, topniejący śnieg, woda z gruntu
Kiedy bełkotka działa przez rok, w zasadzie ma wszystko, czego potrzebuje. działa najlepiej, gdy prawie nie ma już wody.
Kiedy bawi się swoim gównem. Jak odparuje 100 litrów wody to na dnie coś się zbiera mimo że mój bełkot jest cały miedziany to nie wypiję tego co jest na dnie
To również jest częścią poprawy w czasie, którą niektórzy obserwują (nie wiadomo dlaczego?)
Przez długi czas wierzyłem, że para wodna to bardzo czysta woda destylowana.Pomyłka w spojrzeniu na kolor rur wylotowych i reaktora, bardziej niż woda przez niego przepływa.
Jest to również jeden z powodów, dla których upierałem się przy gaźniku, aby przejść integralność wody i wszystkiego, co zawiera..
przez długi czas myślałem, że woda to coś czystego i uniwersalnego.. zaniedbywaliśmy drobne zanieczyszczenia i ich wpływ na parę
Hodowca z pewnością nie wkłada Perriera do swojego bubblera...
pręt, gdy się nagrzeje, pokrywa się powłoką przypominającą lakier, co powoduje wzrost temperatury i lepszą wydajność.


André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 09/12/08, 16:45

Na wyniki wpływa głównie pH.

Nie wahaj się dodać trochę octu do swojej wody!
0 x
Avatar de l'utilisateur
swift2540
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 383
Rejestracja: 04/08/08, 00:48
Lokalizacja: Liege
x 1




przez swift2540 » 10/12/08, 00:51

Dobry wieczór,
Jeśli masz „problemy logistyczne” związane z umieszczeniem zmiękczacza, nadal istnieje rozwiązanie.
Wapień wytrąca się (prawie) całkowicie w temperaturze +63°C. Dlatego należy najpierw zagotować wodę w rondlu, kamień wapienny będzie znajdować się w postaci stałej (inkrustowanej) na dnie rondla.
Czas pokaże, ile wody potrzeba...
Poza częścią dotyczącą wody nie mogę ci pomóc.
Szybki
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/12/08, 08:56

Zwykle w twoim kraju jest gorąco.
Jest więc klimatyzacja (do chłodzenia domów)
Na wylocie z klimatyzacji leci woda zdemineralizowana....
Jest to dobre źródło wody pozbawionej kamienia. :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
hubertm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 03/09/08, 12:08
Lokalizacja: Izrael




przez hubertm » 21/12/08, 16:59

swift2540 napisał:Dobry wieczór,
Jeśli masz „problemy logistyczne” związane z umieszczeniem zmiękczacza, nadal istnieje rozwiązanie.
Wapień wytrąca się (prawie) całkowicie w temperaturze +63°C. Dlatego należy najpierw zagotować wodę w rondlu, kamień wapienny będzie znajdować się w postaci stałej (inkrustowanej) na dnie rondla.
Czas pokaże, ile wody potrzeba...
Poza częścią dotyczącą wody nie mogę ci pomóc.
Szybki

Dobry wieczór!
Przepraszam, dopiero przeczytałem post.
DZIĘKI. Jeśli system będzie działał wystarczająco dobrze, zostanie zamontowany na większą skalę, a ilość wymaganej wody będzie zbyt duża.
Na razie będziemy używać bieżącej wody, ze wszystkimi potencjalnymi defektami, i skoncentrujemy się na ph.
Swoją drogą, tutaj są zdjęcia z montażu: https://www.econologie.com/forums/dopage-a-l ... t6768.html
0 x
hubertm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 03/09/08, 12:08
Lokalizacja: Izrael




przez hubertm » 21/12/08, 17:01

lejustemilieu napisał:Zwykle w twoim kraju jest gorąco.
Jest więc klimatyzacja (do chłodzenia domów)
Na wylocie z klimatyzacji leci woda zdemineralizowana....
Jest to dobre źródło wody pozbawionej kamienia. :D


Dzięki za radę! Musiałem o tym pomyśleć. Nie wiem, czy mógłbym użyć tego do dopingu, ale jest coś, nad czym warto się zastanowić. : Idea: z punktu widzenia recyklingu jesteśmy w tym kraju dość źli. Nie chodzi tylko o recykling : Chichot:
0 x
hubertm
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 03/09/08, 12:08
Lokalizacja: Izrael




przez hubertm » 21/12/08, 18:39

swift2540 napisał:Dobry wieczór,
Jeśli masz „problemy logistyczne” związane z umieszczeniem zmiękczacza, nadal istnieje rozwiązanie.
Wapień wytrąca się (prawie) całkowicie w temperaturze +63°C. Dlatego należy najpierw zagotować wodę w rondlu, kamień wapienny będzie znajdować się w postaci stałej (inkrustowanej) na dnie rondla.
Czas pokaże, ile wody potrzeba...
Poza częścią dotyczącą wody nie mogę ci pomóc.
Szybki

Witaj Szybki,
Czy z tego co mówisz mogę wywnioskować, że kamień będzie znajdował się na dnie barbotera a nie w rurach bo temperatura będzie tam wynosić +/- 90 stopni?
Dziękuje dobranoc
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 68