Doping wody Gillier Pantone, jeśli to tylko uzda?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Doping wody Gillier Pantone, jeśli to tylko uzda?




przez Christophe » 01/12/07, 00:23

Zrobię się rzecznikiem naszych przeciwników, ale zastanawiam się (nie wierząc, biorąc pod uwagę różne świadectwa, ale naukowa szczerość chce, żeby ktoś zbadał wszystkie ścieżki) jeśli doping w wodzie nie był tylko mocowaniem silnika? uwaga nie oznacza to, że jest to wada przeciwna, oto co myślę, gdyby tak było.

W ten sposób poprzez unieruchomienie silnika jego maksymalna moc zostaje zredukowana i pracuje on „praktycznie” przy większym obciążeniu.

Jednak najlepsze specyficzne zużycie silników jest osiągane w pobliżu maksymalnego obciążenia. Chcesz iść?

W ten sposób tworzy się coś w rodzaju downsizing ale bez zmiany całego silnika, a więc po bardzo niskim koszcie.

Tutaj rozpoczyna się debata
Ostatnio edytowane przez Christophe 27 / 12 / 07, 14: 03, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/12/07, 03:25

Halo

Wiele razy będziemy rozmawiać o wypróbowanych rzeczach.
Starałem się mieć maksimum depresji, tak jak robienie dzikiego zaciskania, zrobiłem kilka zwężek Venturiego
Mogę powiedzieć, że przy zwężce Venturiego moje zużycie wzrosło, co oznacza, że ​​zbyt mocno zaciska się, nie ma fumé, nie myślę o braku powietrza, turbo zaczyna się obracać szybciej, słyszymy, że miga.
Kolejne odkrycie wyższej temperatury spalin oraz LDR (wskaźnik słabej wydajności)
chociaż zbadałem ograniczenie, aby mieć więcej ciepła w reaktorze przy niskiej prędkości.
W naszym zespole jesteśmy zainteresowani jak najmniejszym zaciskiem i poszukiwaniem najbardziej obniżonego poziomu w reaktorze

mocowanie jest wyczuwalne przy pewnej mocy (jak brudny filtr powietrza)
zacisk musi być względny w stosunku do prędkości użytkowania (w moim przypadku w 120km nie zauważam tego
Szyjka zwężki Venturiego ustawiłem taką samą średnicę jak wlot turbosprężarki w pobliżu turbiny, przewody doprowadzające powietrze mogą służyć jako punkt odniesienia
Zbyt duża próżnia w reaktorze wymusza przejście zbyt dużej ilości powietrza do reaktora, przy docelowym współczynniku 100kmh, który zbyt mocno chłodzi reaktor, więc istnieje równowaga w poszukiwaniu reaktora na gorąco ... dlatego czasami reaktor działa lepiej w 110kmh niż w 90 kmh niż (zużycie w 100km) jest prawie identyczny z tymi dwiema prędkościami, podczas gdy powinien być wyższy w 110kmh

Tylko z punktu widzenia silnika
Zbyt duże ograniczenie wlotu powietrza do ocassione z silnikiem wysokoprężnym, dodatkowy wysiłek na ssaniu (jak silniki benzynowe), ale wady odciążają sprężanie mniej powietrza do sprężenia
Inną rzeczą, dzięki zmniejszeniu ilości powietrza wprowadzanego do silnika wysokoprężnego, jest przekazanie oleju napędowego w stosunku zbliżonym do pełnego obciążenia w podejściu bardziej niż eksplozja silnika (brak nadmiernego nadmiaru powietrza, takiego jak niska moc)
wiadomo, że doping wodą ma dobre właściwości w warunkach silnie obciążonego silnika (brak nadmiaru powietrza)
W 100kmh z pewnym ograniczeniem część wtryskiwanego oleju napędowego może spełniać ten sam stosunek powietrza do oleju napędowego niż przy pełnej mocy.
wiadomo, że udział dopingu w wodzie jest skuteczny w warunkach spalania, w których powietrze zaczyna słabo rozkładać się lub brak (dym) silnika.
Jeśli ktoś popycha dalej to rozumowanie, zaciśnięcie ogrzewania powietrza wlotowego za pomocą gorącej pary lub gorącego powietrza powoduje zmniejszenie pochłaniania powietrza, bez niedogodności związanych z trudnym pompowaniem, ale sprawia, że ​​cykl sprężania jest bolesny, temperatura rośnie szybciej, a także ciśnienie końcowe na końcu sprężania, a także większe straty na ściankach w głowicy cylindra.
para wodna może odgrywać rolę w tym cyklu
Nie rozumiem, dlaczego doping wodą zmniejsza hamulec silnika wysokoprężnego.

Teraz stwierdzenie, że ograniczamy moc silnika w ograniczonym zakresie, jest absurdalne.
W moim przypadku silnik 3 litrów nie używam pełnej mocy i wszystkie moje testy są pomiędzy autostradami 100 i 110kmh, więc ograniczenie nie zmienia niczego w moich pomiarach
ten pojazd toczy się bez ograniczeń do 180kmh z ograniczeniem, które zmniejsza się wokół 170kmh.

To, co testuję, to reaktor, więc używam pojazdu zawsze w ten sam sposób, z tą samą prędkością, w przeciwnym razie błądzę w testach

W przypadku małych silników wielocylindrowych zbyt często zapominamy, że pojemność cylindra wzrasta do sześcianu i że powierzchnia głowicy cylindra wzrasta wprost.
Dlatego też jednocylindrowy silnik o dużej pojemności skokowej będzie miał mniejszą wymianę ciepła z głowicą cylindra i ściankami cylindra
Były generator diesla, pracuje w cyklu mieszanym.
Kiedy idzie ze słabym wtryskiem, zbliża się do cyklu diesla i kiedy idzie z silnym zastrzykiem, zbliża się do cyklu eksplozji.


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 01/12/07, 12:23

Bonjour à tous
Andre napisał:...
zacisk musi być względny w stosunku do prędkości użytkowania (w moim przypadku w 120km nie zauważam tego
....
Inną rzeczą, dzięki zmniejszeniu ilości powietrza wprowadzanego do silnika wysokoprężnego, jest przekazanie oleju napędowego w stosunku zbliżonym do pełnego obciążenia w podejściu bardziej niż eksplozja silnika (brak nadmiernego nadmiaru powietrza, takiego jak niska moc)
wiadomo, że doping wodą ma dobre właściwości w warunkach silnie obciążonego silnika (brak nadmiaru powietrza)
W 100kmh z pewnym ograniczeniem część wtryskiwanego oleju napędowego może spełniać ten sam stosunek powietrza do oleju napędowego niż przy pełnej mocy.


Dla tych, którzy mają działający Gillier Pantome, próbowano zrobić postęp w tym temacie. Będzie to wprowadzenie przepustnicy jak w silniku benzynowym w kanale dolotowym i znalezienie prawa otwarcia zgodnie z obciążeniem / reżimem.

Jeśli rzeczywiście ogólna wydajność zależy od stosunku powietrza do oleju napędowego, zasięg działania Gillier Pantome powinien być przynajmniej wydłużony.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Gillier Pantone doping w wodzie: jeśli to był tylko brid




przez Cuicui » 01/12/07, 13:55

Christophe napisał:domieszkowanie wodą nie było tylko mocowaniem silnika [/ b]?

To założenie nie wydaje się odpowiadać opisowi ciągnika Toftof. Mówił o dramatycznym wzroście mocy swojego silnika.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/12/07, 16:15

Nie sądzę, aby słowo bridage było właściwe: wiele udanych eksperymentów podkreśla lepszy stosunek zużycia energii do paliwa.
To samo dotyczy proporcji niespalonego i CO
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/12/07, 16:44

Halo

Nie mamy wyboru, aby zamocować olej napędowy, jeśli chcemy, aby zasysał on reaktor, lub musimy zwiększyć ciśnienie w reaktorze
Najmniejszy zacisk znajduje się w zespole Camel, tylko średnica rury w otworach na śruby, odpowiednia dla silników atmosferycznych.
Dzięki turbodoładowaniu prosty kanał w sifletu powoduje lekkie zaciśnięcie, a niskie zasysanie w reaktorze tylko oporowy filtr powietrza.
Przy zwężce Venturiego masz więcej podciśnienia w reaktorze
Jeśli korzystasz z zasady zaopatrzenia w wodę gaźnika jako ZAC i tak jak ja użyłem, nadal potrzebujesz więcej depresji do obsługi małego gaźnika.

robimy też pewne mocowanie na wydechu, aby mieć ciepło w reaktorze przy małej mocy.


Wiemy, że zgodnie z teorią i logiką należy faworyzować przepływ.
W naszych zespołach nie ma zbyt wielu logicznych rzeczy, aby poprawić przepływ gazów, ani wejście, ani opuszczenie silnika, aby obsługiwać reaktor, musi być karane.
To zawsze kompromisy ..
Zastanawiam się, czy udało nam się uruchomić reaktor bez tych kar, jaka byłaby wydajność?

André
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais

Re: Gillier Pantone doping w wodzie: jeśli to był tylko brid




przez śruba » 01/12/07, 21:58

cześć

Christophe napisał:W ten sposób poprzez unieruchomienie silnika jego maksymalna moc zostaje zredukowana i pracuje on „praktycznie” przy większym obciążeniu.


trochę zasada zaworu EGR

Cuicui napisał:
Christophe napisał:jeśli domieszkowanie wodą nie było tylko zaciskiem silnika?


To założenie nie wydaje się odpowiadać opisowi ciągnika Toftof. Mówił o dramatycznym wzroście mocy swojego silnika.


„wirtualne” mocowanie nie jest przeszkodą dla tego, co jest mniejsze niż pełne „rzeczywiste” obciążenie
ale jak mówi Cuicui, często występuje pewien nadmiar mocy, czytany niedawno:
https://www.econologie.com/forums/post63166.html#63166

Wiem, że Andrzej powie, że gdy jest nadmiar, to konkretny conso jest mniej korzystny
ale wtedy ludzie, o których mowa, mogą uznać to za przytłaczające, ale w świecie rzeczywistym bardzo mało
i są wtedy najczęściej w zakresie działania z określoną redukcją konso

śruba
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/12/07, 19:57

Halo
Wiem, że Andrzej powie, że gdy jest nadmiar, to konkretny conso jest mniej korzystny
ale wtedy ludzie, o których mowa, mogą uznać to za przytłaczające, ale w świecie rzeczywistym bardzo mało
i są wtedy najczęściej w zakresie działania z określoną redukcją konso


Gdy dozowanie wody jest dobre, następuje niewielki wzrost mocy, który troskliwy kierowca, który dobrze zna, jest czuciowy
więc jest oszczędność i moc nieznacznie zwiększona.

Kiedy toczę się i mój zbiornik z wodą jest pusty, zauważyłem, że, jeśli akceptuję, zawsze tocząc się w sposób ciągły 110kmh, wkładasz trochę więcej gazu i nic nie rozumiesz. ,

Gdy w systemie nie ma już wody, zaciskanie jest dokładnie takie samo jak w przypadku wody, nie udało mi się uzyskać dobrej wydajności bez wody, wiem, że niektórzy mogą chodzić bez wody Kiedy w domu (nie znalazłem rozwiązania, nawet zimą z metanolem melaminowym 50% wody było gorsze niż tylko woda, ale jest to palny płyn?

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146