Mój pierwszy Pantone, potrzebują pomocy!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 04/04/07, 06:51

Cześć
Ach, poznaję sposób, w jaki pracuje twój silnik.
Niezły bałagan do uporządkowania, co??? : Chichot:
Nie powinieneś zbyt szybko rezygnować z tego projektu, jest on dla Ciebie bardzo korzystny.
Podejrzewam, że nie możesz się doczekać efektu domieszkowania wodą, ale musiałbyś posunąć eksperyment dalej na swoim małym silniku.
Mówię Ci to, bo do tej pory postępowałem dokładnie tak jak Ty.
Za szybko podszedłem do samochodu.
Spróbuj zrobić to, co ci powiedziano.
Zamontuj mały gaźnik do benzyny podłączony do trójnika z bełkotką po drugiej stronie trójnika, tylko z wodą.
Zarządzaj tak, aby bełkot był podgrzewany przez wydech. Jeśli jest to zbyt skomplikowane, zainstaluj mniejszą bełkotkę, którą podłączasz do silnika, aby wystarczająco się nagrzał.
Sprawia, że ​​bełkot zaczyna bulgotać w wyniku zagłębienia, a nie powrotu spalin.
Przekonasz się, że przyjemniej jest to robić na małym silniku niż w samochodzie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 04/04/07, 21:52

Cześć Pitmix, to prawda, że ​​trzeba uporządkować bałagan, ale kiedy już się w nim znajdziesz, jest to radość!

Nie rozumiałem wszystkiego na temat depresji spowodowanej bubblerem. Jeśli podłączysz rurkę podciśnieniową do bełkotki, będziesz ssać wodę zamiast ją bulgotać, a bełkotka się rozbije, prawda? Czy możesz mi wyjaśnić? i bez ciepła spalin odparowuje wolniej i/lub gorzej.

Jestem naprawdę zmotywowany, aby zamontować kombi. Bestia zjada 13L na 100km!!!! :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować: i mam zamiar spróbować prostego montażu, takiego samego jak Adrien w swojej piance.
Zachowuję cały oryginalny gaźnik i wykorzystuję spaliny z 4 cylindrów z reaktora do szybkowaru. Ponownie wtłoczę wytworzoną parę jak najbliżej głowic cylindrów (a nie poza gaźnik), co ograniczy straty i, miejmy nadzieję, zoptymalizuje osiągi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 05/04/07, 23:18

Cześć
Nie jest to wygrane, ale życzę powodzenia (i wiem, co mówię : Lol: )
Oto schemat mojego pomysłu

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 06/04/07, 14:16

Cześć Pitmix, rozumiem twoją zasadę depresji, teraz to prawda, że ​​wydaje się ona całkowicie wiarygodna.
Ale po co promować bulgotanie powietrza, skoro dostępne są gazy spalinowe? Co więcej, parowanie w przypadku gorących gazów musi być znacznie szybsze niż w przypadku powietrza z otoczenia? Czyli w ogóle nie należy redukować zanieczyszczeń na wylocie spalin? ponieważ nie przenikają już przez wodę i dlatego nie są ponownie wykorzystywane.

Oto mój schemat wyposażenia mieszkania 4, starałem się to maksymalnie uprościć

https://www.econologie.info/share/partag ... ombi79.bmp
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/04/07, 09:40

Cześć
Jeśli chodzi o wykres tonów 100% Pa, jest to montaż, który mi wtedy polecono, ale nigdy go nie przeprowadziłem. Myślę, że dzisiaj byłoby to bardzo korzystne dla mojej nauki. I do dzisiaj myślę, żeby pewnego dnia zrobić ten montaż.
Jeśli chodzi o Twój pomysł domieszkowania 4 cylindrów to nie ma potrzeby robić dwóch wlotów pary na silniku.
Wystarczy podłączyć wylot reaktora tuż pod gaźnikiem.
To zapewni równomierne zasilanie czterech cylindrów.
Jeśli chodzi o pomysł szybkowaru, nie jest to głupie, ale spójrzcie, co Camel1 zrobił w Mercedesie z GVI, jest bardzo skuteczny, a przede wszystkim bardziej kompaktowy i pozbawiony bezwładności.
Obejrzyj krótki film przedstawiający mój przyszły wydech w R5, aby zobaczyć, jak to działa.

test wideo w warsztacie

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Wspólny
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 63
Rejestracja: 07/03/07, 21:29
Lokalizacja: Kraj Loary
x 2




przez Wspólny » 08/04/07, 13:19

To znaczy, twój system wydaje się działać całkiem nieźle! Ale ty napędzasz gorące powietrze za pomocą opalarki, jak podczas końcowego montażu w samochodzie będziesz wstrzykiwać gorące powietrze?

W przypadku flat 4 myślałem o wtryskiwaniu pary wodnej jak najbliżej głowic cylindrów, aby zminimalizować straty. Nie wiem czy wiecie coś o flat 4s lub jakimkolwiek silniku z gaźnikiem centralnym, latem w środku kraju jak silnik jest gorący zawsze jest problem z ponownym uruchomieniem bo rura dolotowa jest gorąca i benzyna paruje przed dotarciem do cylindrów :x

Zbliżenie się do głowic cylindrów może uniknąć tego zjawiska, prawda? Jeśli chodzi o problemy z równym podziałem na każdy cylinder, to nie sądzę, żeby był to problem. Każda z par dwóch cylindrów ma równy wlot pary (jednakowa średnica rurek i jednakowa odległość od reaktora), następnie każdy zawór wlotowy otwiera się i zasysa żądaną ilość pary i tak dalej dla każdego cylindra. Jak myślisz, gdzie będzie zlokalizowany mój problem z dystrybucją?

Właśnie spojrzałem na to, co Didier i Michel zrobili z Merco i 205 z GV. To bardzo interesujące, wydaje się, że działa znacznie lepiej niż barboter, zwłaszcza gdy jest zimny, a właściwie gdy barbotaż nie wytwarza pary. Ale montaż jest bardziej skomplikowany niż bełkotka, szczególnie na płaskiej 4, gdzie mamy 4 rury kolektora wystarczająco długie, aby dotrzeć do tłumika. Albo montujemy grot w tłumiku, ale jesteśmy daleko od światła wydechowego, a co za tym idzie, od ciepła. Albo umieścimy go w kolektorze, ale wtedy wykorzystamy tylko ciepło cylindra.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/04/07, 23:01

połączenie napisało:To znaczy, twój system wydaje się działać całkiem nieźle! Ale ty napędzasz gorące powietrze za pomocą opalarki, jak podczas końcowego montażu w samochodzie będziesz wstrzykiwać gorące powietrze?


Cóż, na filmie opalarka symuluje jedynie gazy spalinowe.
Właśnie przeprowadziłem pełny test, działa bardzo dobrze.
Wydech nagrzewa się znacznie cieplej i szybciej niż moja opalarka, więc działa jeszcze lepiej.
Jeśli chodzi o problemy z dystrybucją, mówię wam to, ponieważ w moim R5 podłączyłem wyjście reaktora na środku kolektora i myślę, że upraszcza to, mając tylko jedno wyjście, a nie dwa.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95