Innowacja

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Logan
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 62
Rejestracja: 25/03/03, 11:45




przez Logan » 18/04/03, 11:04

A czym zasilają elektromagnesy? energia próżni?
Wydaje mi się, że system Pantone ma tę zaletę, że jest „pasywny”, nie trzeba go „wpinać” do gniazda zapalniczki, żeby zadziałał.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 18/04/03, 11:39

Nie, myślę, że to magnes trwały, ekonomizery „magnetyzacyjne” istnieją już od dawna… Zainteresowałem się tym, ponieważ Pantone również ma właściwości magnetyczne, które należy wziąć pod uwagę… Nie, nigdy nie byłem naprawdę był w stanie zrozumieć, jak to działa (poza faktem „organizacji” i wstępnej jonizacji cząsteczek)....

Tak naprawdę musimy zrozumieć, czym jest spalanie: jest to molekularny rozkład ciężkich cząsteczek… na coraz mniejsze cząsteczki (niekoniecznie doskonała reakcja łańcuchowa… stąd niespalenie i „zanieczyszczenie”, jeśli nie potraktujemy CO2 jako substancji zanieczyszczającej)... aż dotrzemy do CO2 i H2O (oczywiście zaczynając od węglowodorów). Rozbijaniu temu towarzyszy energia reakcji (entalpia reakcji i to właśnie odzyskujemy w postaci ciepła przekształcalnego lub nie), ale także jonizacja (cały płomień przewodzi w przeciwieństwie do powietrza) przez wolne elektrony powstałe w wyniku rozbicia cząsteczek... więc nie jest dla mnie zaskoczeniem, że wstępna jonizacja paliwa pomaga w promowaniu spalania.

Faktem jest, że większość „niezależnych” testów (poza sprzedawcami/producentami) nie jest w stanie wykazać rażącego zmniejszenia zużycia paliwa w pojazdach (5% zamiast 30%)… a redukcja ta często ma charakter behawioralny i psychologiczny (kierowca o tym wie) ma ekonomizer...więc będzie mniej naciskał...)...testy należy przeprowadzać na generatorach/stołach probierczych żeby mieć bardziej wiarygodne testy.
Wpisz „test oszczędzania paliwa” w dowolnej wyszukiwarce, aby się przekonać....


Teraz myślę, że wstępne zorganizowanie paliwa przed spalaniem może być korzystne, ale tak naprawdę nie zapewnia energii (w przeciwieństwie do Pantone, który wtryskuje wodę, przetworzoną lub nie) do systemów, które są już bardzo ostre… innymi słowy, myślę, że tak takie systemy są znacznie bardziej korzystne w starych pojazdach gaźnikowych niż w najnowszych HDI (a kiedy zobaczymy liczbę starych silników, które wciąż pracują, „potencjał ekonomiczny” jest ogromny)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 21/09/03, 10:44

Salut!
To dyskusja dla Christophe'a ;-)
Hej Christophe, gdzie jesteś?!

A+
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 21/09/03, 19:39

Oula powoli tu wracam ;) G t właśnie w Weend

więc mam mały problem ze zrozumieniem tego zdania:

Interesujące jest opracowanie mieszanek paliwowo-utleniających zdolnych do znacznego zwiększenia momentu obrotowego wytwarzanego przez silnik


Ponieważ nie wskazuje to w żaden sposób, jak to osiągnąć! Nie mogę więc nic na ten temat powiedzieć bez dodatkowych informacji...
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 112