Pantone i lotnictwo?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East

Pantone i lotnictwo?




przez Forumecolo » 11/01/06, 21:15

Bonjour à tous,
Zupełnie nowy w systemie Pantone, zastanawiałem się, czy ten proces można ewentualnie dostosować do przemysłu lotniczego?
Ponieważ problem zanieczyszczenia, są mistrzami ... Kilka ton CO² na jedną podróż długodystansową !!!

Merki do ciebie !!

@ wkrótce

: Wink:
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/01/06, 01:27

Halo
Miałem bardzo konserwatywny świat, z wyjątkiem wojennych
to dobra technologia i próbujemy wszystkiego
W lotnictwie pokojowym przed umieszczeniem czegokolwiek w samolocie musi udowodnić, że x i kiedy ma zanieczyszczenie
nie jest to przekonujący argument, autonomia jest ważniejsza.
Aby dać ci wyobrażenie o ich konserwatywności
Silniki tłokowe w samolotach mają technologię z lat 1945. (Silniki do ciężarówek)
Przed 1970 r. Zgodnie z prawem silniki mogły pracować wyłącznie na bez detergentowym mongolskim oleju mineralnym
w latach 80. legalnie używaliśmy wielosezonowego oleju detergentowego
W latach 90. można legalnie stosować olej półsyntetyczny.
Przepuszczam cię za wszystko inne, ale w lotnictwie od dawna musi sprawdzać się w samochodach.

André
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 12/01/06, 13:02

Tak więc odpowiedź na moje pytanie byłaby według ciebie:
- Tak, można zoptymalizować silniki lotnicze za pomocą systemu inspirowanego Pantone ...
- Ale system Pantone musi najpierw sprawdzić się w silnikach samochodowych przez 2 pokolenia, zanim zostanie przystosowany do aeronautyki ...
- z wyjątkiem może w czasie wojny ... czego oczywiście nie chcę :?

Cóż, to nie jest bardzo zachęcające !!
Merki twojej odpowiedzi :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Asgard Tyr kości
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Moja R21 Pantone na TF1 :)
Wiadomości: 160
Rejestracja: 06/02/05, 18:21
Lokalizacja: partout
x 1




przez Asgard Tyr kości » 12/01/06, 13:24

Nie zapominajmy, że w czasie II wojny światowej koncepcje te były używane (przez Niemców) do latania nad sojusznikami !!! ktoś mnie zatrzyma, jeśli się mylę !!! więc tak, jest to możliwe, ponieważ zostało już osiągnięte !!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/01/06, 16:06

Cześć Asgard
Co do BF-109 Gustav
wstrzykiwanie wody do Daimlera V12, przyczyną nie była gospodarka taka jak my, rola wody była w stanie
użyj kompresora bez samozapłonu i zwiększ moc w walce, i nie bez powodu plwociny nadmuchały silnik Rols R.
wadą, którą musisz wziąć na wodę zmieszaną z alkoholem
na 15000 XNUMX stóp jest zimno.

Ponadto paliwo niemieckie było słabsze w liczbie oktanowej niż paliwo amerykańskie (po prostu dlatego, że Europa nie wiedziała, jak rozpoznać badania francuskiego inżyniera, który w latach dwudziestych opracował system krakowania ropy naftowej który dał paliwo w wysokiej liczbie oktanowej, zamierza wykorzystać swoje pomysły w USA)

Zobacz notatki Christophe'a, który zawiera akapit na ten temat.

Jeśli chcesz uzyskać informacje o BF-109, mam obszerną dokumentację na temat tego samolotu, która była prosta w budowie.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79120
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 12/01/06, 16:51

Wyjaśnienie André jest całkowicie poprawne i oto artykuł, o którym mowa: https://www.econologie.com/par-daimler-b ... es-84.html

Kevin, postawiłem ci specjalną rangę (TF1 + rozwijanie), a także nowego awatara ... ponieważ myślę, że wymazałem twoją bez robienia tego celowo :( JEŚLI ci się nie podoba, włóż inną wnękę ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121