Dziwny twój biznes ...

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1

Dziwny twój biznes ...




przez nofy » 08/01/06, 21:25

Dobry wieczór wszystkim,
W zawodach zabrania się schładzania paliwa ... ponieważ zdobywamy moc ... Tam, jeśli dobrze cię przeczytam, interesujące byłoby podgrzanie powietrza i benzyny, aby zużywały mniej, kosztem mocy. ... ale jeśli stracimy moc i chcemy jechać z tą samą prędkością, będziemy musieli otworzyć więcej, więc teoretycznie powinniśmy konsumować więcej ... czy się mylę? I pamiętam moje 2 CV, kiedy wróciliśmy z podróży latem, bardzo wcześnie rano bardzo fajnie, poczuliśmy dość różnicę w przeciągu, szczególnie przy takim małym silniku, to było oczywiste ... lub może -to to alkohol sprawił, że uwierzyłem, wiesz!
Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 08/01/06, 21:51

Dziękuję za twoje pytanie, ponieważ ja również zadaję sobie pytanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Re: Dziwny twój biznes ...




przez NLC » 08/01/06, 23:11

nofy napisał:I pamiętam moje 2 CV, kiedy wróciliśmy z podróży latem, bardzo wcześnie rano bardzo fajnie, poczuliśmy dość różnicę w przeciągu, szczególnie przy takim małym silniku, to było oczywiste ... lub może -to to alkohol sprawił, że uwierzyłem, wiesz!
Nofy (sen)


2CV z domieszką oparów alkoholu, oto nowy utwór do naśladowania !! : Lol: : Lol: : Lol:

Jeśli chodzi o pytanie, myślę też, że jeśli mamy mniej mocy, wymaga to nieco większego otwarcia, wydaje się to raczej logiczne.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/01/06, 02:39

Witam,
Myślę, że to robi różnicę między mocą a wydajnością
Ogólnie rzecz biorąc, jedno jest przeciwieństwem drugiego, gdy modyfikujemy
silnik
jeśli szukamy maksymalnej mocy silnika
Wymagany jest stosunek 12,5 g powietrza na 1 g benzyny

jeśli szukamy maksymalnej wydajności
potrzebujesz 18gr benzyny w proporcji 1gr powietrza

Maksymalna moc silnika musi być maksymalnie napełniona, aby szeroko otwarte zimne powietrze było jak najmniej wilgotne
krótki i szeroki kolektor, duży zawór, bogata mieszanka
aby uzyskać największą prędkość spalania. niezależnie od zużycia.

Maksymalna moc silnika polega na uzyskaniu określonej mocy przy możliwie najmniejszym paliwie.
silnik musi pracować z maksymalną prędkością momentu obrotowego
musi mieć długi i wąski kolektor dolotowy, co sprzyja
turbulencja i prędkość strumienia gazu oraz parowanie benzyny, musi mieć długi skok sprzyjający relaksacji,
powietrze i paliwo muszą mieć temperaturę wyższą niż 15c
silnik musi siłą (nie do przesady w przypadku tarcia mechanicznego tłoka deveinnent niezbyt ważne)

Panam eksperymentował z tym wszystkim na tych samolotach pasażerskich pod koniec lat 30. XX wieku, aby zwiększyć zasięg,
doświadczenie to zostało wykorzystane przez wojsko podczas drugiej wojny światowej.

Teraz, gdy weźmiesz stary silnik gaźnika
ponieważ nie masz możliwości dokonania korekty bogactwa, pewne jest, że jeśli sprawisz, że przełknie zimne powietrze, to tak, jakbyśmy otworzyli pappillon (więcej powietrza, które wchodzi), a także '' wyczerpany (gaźnik dostarcza benzynę zgodnie z objętością powietrza, a nie z masą, która przechodzi przez zwężkę, nie wie, że jest gorąca lub zimna)
Jeśli dolny silnik gorącego powietrza jest tak, jakbyśmy częściowo zamknęli zawór, dlatego utrata mocy, a także wzbogacamy mieszaninę z przeciwnych powodów wymienionych powyżej
Oznacza to, że stare silniki zimą i latem zmieniają proporcje paliwa, nie dostosowują się do wypełnienia
silniki (elektroniczne) dokonuje się pomiaru masy powietrza i temperatury wchodzącej do silnika, stosunek wynosi zawsze 14,7, nawet jeśli paliwo jest podgrzewane sonda lambda
jest w stanie wykryć gazy spalinowe i odpowiednio je skorygować.
Podsumowując, co porównać, aby spalić 1 kg gorącego powietrza przy odpowiednim stosunku, różnicę między 1 kg zimna przy odpowiednim stosunku.

Ta zasada jest stosowana we wszystkich piecach przemysłowych, podgrzewamy powietrze do spalania w celu zwiększenia wydajności pieca, oszczędzamy paliwo i uzyskujemy wyższą temperaturę, dla silnika, który zakłóca temperaturę końcową w koniec kompresji, jesteśmy ograniczeni, aby nie dojść do samozapłonu, i tutaj woda staje się korzystna w silniku, który za gorącym powietrzem za powietrzem.

André
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 09/01/06, 07:46

Witam wszystkich.
Nie mogę powiedzieć nic lepszego niż André!
Znajdź maksymalną moc (świeże powietrze, zoptymalizowane napełnianie itp.; Uruchom silnik przy dużej prędkości P max)
to nie to samo, co szukanie maksymalnej mocy (najwięcej km przy minimum benzyny, praca silnika z maksymalnym momentem obrotowym, gorące powietrze i paliwo ...).
Dla silnika F1 do kwalifikacji: bogata mieszanka, zimne powietrze (40 ° C) i paliwo w normalnej temperaturze, maksymalne ciśnienie doładowania, P = 1000CV.
Konfiguracja wyścigu: uboższa mieszanka, powietrze o temperaturze 70 ° C, podgrzewane paliwo itp. P = 620CV.
Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 09/01/06, 10:17

Dziękuję chłopaki
Długo czekałem na tę odpowiedź, ponieważ już nic nie rozumiałem. W końcu musiałbym wysłać gazy z reaktora do filtra powietrza, aby móc zmierzyć ich temperatury. Chciałbym wiedzieć, jak to działa. Doping silnika lub doping paliwa.
Tak więc clio Laurenta działa z ulepszoną mocą. Światło André obraca się bardziej wydajnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/01/06, 11:35

W ewolucji silników z turbodoładowaniem uogólnienie wymienników powietrza, które umożliwiają obniżenie temperatury powietrza na wlocie, pozwoliło na zmniejszenie zużycia ET maksymalny przyrost mocy ...

Dla mnie nie ma sprzeczności między poszukiwaniem władzy a wydajnością, jedno nie może obyć się bez drugiego.
0 x
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 09/01/06, 13:01

Tak, były wymienniki, w przeciwnym razie temperatura powietrza byłaby znacznie wyższa niż 70 ° C. Nie pamiętam dokładnie, ale bez wymiennika musimy na przykład obrócić się w temperaturze 200 ° C, to zdecydowanie za dużo. Wymienniki są więc niezbędne do obniżenia temperatury przynajmniej do 70 ° C, obniżenia do 40 ° C Nie wiem, jak to zrobili (chłodzenie wodą? Ale teraz jest to zabronione).
Michel
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 09/01/06, 18:50

Dobry wieczór wszystkim,
Ok, zrozumiałem poprawnie, zwłaszcza wyjaśnienia André, które są zawsze bardzo interesujące i techniczne, a także Michelm z wyjaśnieniem „kwalifikuj i ścigaj się”
Jeśli chodzi o moją cewkę do podgrzewania bełkotki, to jest straszny ból do osiągnięcia, ale przychodzi, znalazłem sprzęt dla hydraulika przyjaciela.
Nawiasem mówiąc, może to być nieistotne, ale jak dostosować prosty amperomierz do pomiaru temperatury spalin, chyba że powiem coś głupiego, ale wydaje mi się, że Guidi mówił o tym w poście ( z termoparą?), w końcu przepraszam, ale potrzebuję trochę pomocy, ponieważ chciałbym zmierzyć temperaturę spalin przed wycięciem wszystkiego ...
Nofy (sen)
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 09/01/06, 20:29

Cześć nofy
André stosuje allomelowy drut cromel dostępny z radiospare (drut termoparowy typu K) 15euro cewki 10 metrów. Jest to elastyczny kabel złożony z 2 drutów z różnych materiałów. Potrzebujesz nagości na jednym końcu i zlutujesz je razem. Na drugim końcu podłączasz bardzo precyzyjny woltomierz cyfrowy w miliwoltach, a następnie przeliczasz wartości na stopnie. Jednak nie znam konwersji.
W przeciwnym razie kupiłem termoparowy termometr 2 sondy 39euro w Selectronic. Sonda o maksymalnej temperaturze 300 ° C kosztuje 9 euro. Są izolowane sondy wysokotemperaturowe, aby nie palić się za 25 euro. Zamówiłem drut termoparowy typu K z Radiospare do wykonania innych dłuższych sond.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 234