Różnice w mocy i jednostkowym zużyciu

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
tryf
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 45
Rejestracja: 08/01/06, 00:12




przez tryf » 17/04/06, 17:07

powitanie
ok
Nie bardzo wiedziałem jak działa bezpośredni wtrysk benzyny.
Wydawało mi się, że to wygląda jak w dieslu: wtrysk tuż przed iskrą.
dziękuję za wyjaśnienia.

Ponadto w przeglądzie technicznym mojego samochodu (205d 1985) odnotowano:
W przypadku ekstremalnie niskich temperatur do oleju napędowego można dodać naftę.
zwłaszcza bez benzyny!

Dlaczego?

coś innego: André, podgrzałeś olej napędowy w jednym ze swoich samochodów
zmniejsza to stukanie i powinno zmniejszyć niespalony.

Czy ktoś ma idealną temperaturę powietrza dolotowego i paliwa w silniku Diesla?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/04/06, 17:34

Halo
Podczas podgrzewania oleju napędowego nie zaleca się przekraczania temperatury 80°C, ale ogólnie rzecz biorąc, biorąc pod uwagę znaczny zwrot w niektórych silnikach i fakt, że używamy płynu chłodzącego silnik o temperaturze 90°C, nie możemy liczyć na temperaturę wyższą niż 60°C, chyba że mamy duży wymiennik.
Jeśli zbyt mocno podgrzejesz olej napędowy, nastąpi rozszerzenie wewnętrznych części pompy, co powoduje nieco większy luz i mniejszy luz w miarę starzenia się, co powoduje wyciekanie oleju napędowego pomiędzy tłokiem a korpusem pompy.
Ogrzanie oleju napędowego zapewnia płynniejszą pracę
delikatnie, mniej stukania, zwłaszcza przy bardzo zimnej pogodzie i niewielki wzrost zużycia paliwa, ale niewielki spadek mocy maksymalnej. (traktory, w których na jarmarkach odbywają się zawody strzeleckie
robią odwrotnie, chłodzą olej napędowy, aby wstrzyknąć więcej, robi wrażenie, oglądając i słuchając!)

André
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127