Pękanie wody przez termolizę?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes

Pękanie wody przez termolizę?




przez NLC » 23/11/05, 17:45

Upadając na stronę http://fr.wikipedia.org/wiki/Eau Widzę, że wskazane jest, że termoliza się stanie znaczący około 750 ° C.

W dobrze wykonanym zespole pantone na silniku benzynowym prawdopodobnie osiągniemy tę temperaturę, prawda?
Jeśli tak, oznaczałoby to, że na wylocie reaktora moglibyśmy naprawdę mieć trochę wodoru!

Ponadto wiemy, że przy niższym ciśnieniu woda wrze w niższej temperaturze. Czy nie może być tak samo dla temperatury termolizy, ponieważ reaktor jest pod próżnią?

Cyril
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 23/11/05, 18:53

Racja !!

Te hipotezy są całkowicie aktualne i myślę, że nadal moglibyśmy obniżyć tę wartość za pomocą katalizatorów (stal nierdzewna, chrom ...), z drugiej strony doświadczenie lavoisiera nie jest w naszym przypadku aktualne (zbyt duże zużycie żelaza w porównaniu energia z wody ...). Na ten temat jest post forum :

https://www.econologie.com/forums/fonctionne ... t1069.html

Dla ciśnienia, które również masz rację, miałem zakręty pod oczami dotyczące pękania wodoru. Ale naprawdę musisz obniżyć presję (z 1/100 do 1/1000 atm), aby proporcja pęknięć / nie pęknięć została naprawdę zwiększona ...
jest dość daleko przy ssaniu silnika (1/10 atm).

Zaskakuje mnie to, że kraking podczas rafinacji ropy naftowej zawsze (według mojej wiedzy) odbywa się pod ciśnieniem (kilkadziesiąt atmosfer) ... Czy to lepiej kontrolować proces? Myślę, że tak (jeśli nie zbyt szybkie pękanie, a cząsteczki mogą być zbyt małe, tak gazowe ...)
Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 11 / 07, 18: 31, 1 edytowany raz.
0 x
christ59000
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 29/10/05, 21:40




przez christ59000 » 23/11/05, 20:55

ale niekoniecznie potrzebujemy pompy do próżni, dzięki Venturiemu T możemy uzyskać bardzo odpowiednią próżnię, przepuszczając wodę do środka, aby medytować to interesujące
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143