Turbulencje w reaktorze Pantone?

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Golfobricolo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 04/03/07, 09:34
Lokalizacja: Blois




przez Golfobricolo » 06/03/07, 15:52

Chyba nie wszystko zrozumiałem...

poprzez wywieranie zmiennego ciśnienia bezpośrednio na wejściu do reaktora?

ciśnienie to może się zmieniać i być stabilizowane przy najlepszych wynikach.

jak myślisz

Loïc
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 07/03/07, 17:54

Problem polega na tym, że sercem systemu jest parowanie wody, a nadciśnienie jest dla tego parowania niekorzystne.

najlepszym sposobem regulacji przepływu byłoby umieszczenie sterowanego elektrozaworu przed reaktorem (między barbotem a reaktorem) i wyregulowanie tego elektrozaworu do parametrów silnika
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 07/03/07, 19:09

Tylko prawdziwy stół silnikowy może zapewnić bardziej wiarygodne wyniki...

Przy prędkości obrotowej silnika i statycznym obciążeniu silnika dobieramy „bordelot” w taki sposób, aby uzyskać najlepszą wydajność… Następnie ekstrapolujemy w kierunku skrajnych zachowań silnika, prawda?!

W przypadku samochodu używanego na co dzień tego typu test jest zdecydowanie zbyt delikatny, aby go przeprowadzić.... :|
0 x
Buga
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 115
Rejestracja: 24/02/05, 11:53




przez Buga » 07/04/07, 08:09

Hello ...
Mam pytanie techniczne, które chcę skierować do specjalistów, w tym przypadku myślę o André i Bolcie....
czekając na zamontowanie pentone, odkryłem Z...
biorąc pod uwagę łatwość konstrukcji i wyniki, zamontowałem jeden na moim 435 cmXNUMX… (dyane)
w takim razie pomysły prowadzą do pomysłów, myślę, że znalazłem sposób na przyspieszenie turbulencji przy małych prędkościach, zmniejszenie ich przy dużych prędkościach i to stopniowo....
przez „stożek” umieszczony w sercu wiru o zmienionej wielkości… i który porusza się od dołu do góry, zgodnie z poleceniem… modyfikując przepływ centralny, a tym samym prędkość turbulencji…
to nie wszystko...silnik 435 jest słaby...a większe deuche (602cc) posiadają dmuchawę, wyobrażałem sobie dwa układy zwiększające moc powietrza docierającego do gaźnika, a więc do wiru....
dla niskich obrotów wentylator ogrzewania samochodowego, który daje więcej powietrza niż dmuchawa, później dmuchawa dla większych obrotów...
Y mojej produkcji, ze swobodnym zaworem, przepuszcza najpotężniejsze powietrze...
zdjęcia tego wszystkiego w dziale Z..
Nasuwa mi się pytanie czysto mechaniczne, dotyczące całkowitej średnicy kanału powietrznego, sprzyjającej korekcji turbulencji, przy tym układzie nadciśnienia....
czy mogę cię poprosić, żebyś tam pojechał i poszukał???

https://www.econologie.com/forums/un-turbulateur-economiseur-de-carburant-a-v-e-c-t2212-120.html
0 x
szalony niezależność energetyczna, Deuches Bugatti ....

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119