Zawór EGR

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 31/10/05, 15:39

Na wstępie witam wszystkich przeglądających w cieniu czyli bez rejestracji różne strony poruszające temat dopingu w wodzie pozwolę sobie zadać pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi, co robi zawór egr zrobić? Czy można wtryskiwać "parę" (właściwie nie wiem jak to nazwać) na niskich obrotach poprzez regulator i na wyższych biegach przejść bezpośrednio do dolotu powietrza czy nie ma żadnego zainteresowania?Jeśli nie to czy lepiej żeby go usunąć?Zapomniałem o jednej ważnej rzeczy, to do diesla atmo
0 x
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 31/10/05, 15:47

Cholera, myliłem się forum, jeśli modowie mogą umieścić go tam, gdzie jest to potrzebne, to znaczy w zrozumieniu, a nie eksperymentowaniu, dziękuję i przepraszam.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/10/05, 23:06

cześć, odpowiedz dla shagya

Pytasz dokładnie o to, co zrobiłem w moim benzynowym Chevrolecie Luminie,
Wyeliminowałem zawór ERG, stanowi ładne wejście do kolektora dolotowego
Zamontowałem reaktor zasilany gaźnikiem wodnym, którego przepływ wody kontroluję przez kabinę pasażerską
więc silnik nie jest modyfikowany prawie nic, pracuje na swoim normalnym zasilaniu i domieszkowaniu wodą iw sposób ciągły poprzez otwór ERG.
Oczywiście od tego czasu dokonałem wielu zmian w sondzie Lambda
oraz kontrola zawartości mieszanki wtryskiwaczy w celu optymalizacji zużycia.
drugą zaletą jest to, że mogę zasilać gaźnik mieszanką
wodą i alkoholem i kompensuję to poprzez zmniejszenie bogactwa na wtryskiwaczach.
Oczywiście, jeśli obliczę zużycie, należy również wspomnieć o ilości alkoholu, jaką silnik przepuszcza przez reaktor.
Robiłem testy z olejem opałowym w reaktorze i działa również na gorąco, jak tylko reaktor ostygnie, najlepiej odciąć olej opałowy i dalej kręcić wtryskiwaczami benzynowymi, bo inaczej grzechocze.
to tylko w celach eksperymentalnych, ponieważ olej opałowy kosztuje 0,75 dolara za litr, a benzyna za 0.98 dolara za litr, olej napędowy kosztuje 1,10 dolara za litr, co oznacza kłopoty, jakie stwarza również zwykła benzyna...
z tego powodu (niektórzy) smażący się na oleju ziemniaczanym mieszają 20% ze zwykłą benzyną, kwestia ceny, potrzeba mniej niż olej napędowy, aby uzyskać odpowiednią płynność.

André
0 x
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 01/11/05, 10:07

Dziękuję André, tak właśnie myślałem, jednak średnica rury egr w Chevy musi być większa niż w dieslu 1.9 l, prawda?
Prawdą jest, że wejście bezpośrednio do odpowietrznika z pewnością przyniesie lepsze osiągi.
Kolejna drobnostka, bardzo często czytam, że najpierw trzeba w swoje ręce zaopatrzyć się w kosiarkę czy coś innego, nie podzielam tej opinii, w silniku stosujemy pantone, więc paliwo + woda mieszają się w tym samym zbiorniku, ale w przypadku domieszkowania wodą to już nie jest dokładnie to samo, a potem zasada się przyswoiła, tylko architektura się różni, dobrze się ucz i dobrze myśl o swoim samochodzie, nie widzę, gdzie spaliły się stopnie, jest tyle eksperymentów na kosiarkach, które kopiują dokładnie te same schematy, tam nie widzę zainteresowania nowymi, droga została otwarta, od nas zależy, czy się w to zaangażujemy.Ale to tylko moja uwaga, nie jest to twierdzenie, że mógłbyś mi powiedzieć: „oto kolejny, który myśli, że jest kim, jak nam poszło”, rozumiesz mnie?
Dzięki jeszcze raz.
0 x
Henri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/04/05, 08:28




przez Henri » 01/11/05, 13:38

Witam,
Praca silnika benzynowego na oleju opałowym powoduje znaczne stukanie.Czy jest to spowodowane koniecznością zmiany wyprzedzenia i jakie mogą być tego konsekwencje przy dalszej jeździe?
Wadą zaworu ERG jest to, że na biegu jałowym podciśnienie jest zbyt duże i po otwarciu przepustnicy podciśnienie to maleje wraz z otwarciem, czyli odwrotnie niż powinno. Jest to jeden z głównych problemów pantone.
0 x
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 01/11/05, 18:39

Dziękuję Henri, sztuka prostego wyjaśnienia tego, co chciałem powiedzieć
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/11/05, 05:29

Witaj Henryku
Pukanie nie jest w tym przypadku sprawą wyprzedzenia
Ponieważ podczas testów na moim małym silniku 125cc nie ma możliwości regulacji wyprzedzenia
więc kiedy uruchamiam go na oleju opałowym, działa równie dobrze na benzynie pod warunkiem, że reaktor jest gorący i że komora przednia jest wystarczająco długa, zanim dotrze do pręta (ten ostatni warunek jest niezbędny w przypadku chodzenia na oleju opałowym w silniku benzynowym)
Kiedy silnik pracuje na niskich obrotach i reaktor jest ostudzony, grzechocze, samozapłonuje, bo zjada opary oleju opałowego i jest to normalne, ale gdy reaktor pracuje dobrze, nie ulega samozapłonowi przynajmniej od pantonu gazowego w silniku benzynowym. Tej zimy wykonałem głowicę cylindra w małym silniku, aby znacznie zwiększyć kompresję i sprawdzić, czy prawdą jest, że olej opałowy przepływający przez reaktor nie ulega samozapłonowi. Stosunkowo łatwo jest wykonać głowicę cylindrów w silniku z zaworami bocznymi, wystarczy żeliwna płyta o grubości 8 mm, grubość uszczelek pod głowicą będzie stanowić komorę spalania.
Kiedy testowałem Chevroleta na autostradzie, jeździłem na oleju przy prędkości około 90 km/h, działał dobrze, nie grzechotał ani nie dymił na niskich obrotach, co staje się problemem.
André
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133