Lavoisier

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Henri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/04/05, 08:28




przez Henri » 25/10/05, 11:00

Halo

Doświadczenie Lavoisiera:

Cel operacji:

pokaż swoim doświadczeniem, że nic się nie tworzy, nic nie ginie, wszystko się zmienia.
Odparuj wodę podgrzewając ją w zamkniętym pojemniku, a powstałą w ten sposób parę przepuść przez żelazną rurkę (lufę pistoletu) zakopaną i przegrzaną przez żar.

Następnie skondensuj tę parę i ponownie uzyskaj wodę.
Póki co nic nadzwyczajnego. Jednak podczas eksperymentu Lavoisier stwierdził, że nie znalazł takiej samej ilości wody, brakowało mu jej. Dzięki swojej teorii szukał lub był w stanie przekazać brakującą wodę.

W całkowicie hermetycznym obwodzie nic nie mogło uciec.
Zdał sobie sprawę :

- 1) - że w zbiorniku znajdował się gaz zbierający skroploną parę.

- 2)- zmienił się ciężar żelaznej rury

- 3)- dodając masę wody, gazu i nadmiar metalowej rury, obliczył początkową masę wody.

Następnie analizując przemianę, zwłaszcza gazu, stwierdził, że jest on wybuchowy
(wodór) i że brakujący tlen c został połączony z żelazem lufy pistoletu w postaci osadu zwanego kalcynacją.

Pewnie każdy to wie, ja osobiście nie wiedziałam, ale coś mi to przypomina!

Henri
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 25/10/05, 11:05

Temat poruszony (i częściowo rozwiązany) tutaj:
https://www.econologie.com/forums/fonctionne ... t1069.html

Więc zamykam ten...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95