Turbo i płuczki

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
F6P
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 10/09/05, 08:44




przez F6P » 10/09/05, 09:02

Tutaj występuję jako rzecznik innego rolnika, którego nękam, aby skłonił go do eksperymentów.

pytanie: jak turbo wytrzymuje kontakt z parą wodną, ​​gdy musi pracować w suchym środowisku (o ile się nie mylę!)?

Czy mamy jakieś opinie na temat wyposażonych ciągników? w szczególności widziałem 130-90 wyposażone przez grupę Mérindol (spad)? mój kumpel ma 160-90 7.5 l cyl 10000h, który mógłby być używany do eksperymentów.

Czekam na czytanie od Ciebie

Instytut
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79324
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 10/09/05, 10:21

Turbo nie wydaje się być problemem (zawsze jest wilgoć w powietrzu... i nie jest zabronione używanie turbo w mglistą pogodę)

Oto prezentacja zmodyfikowanego „nowoczesnego” ciągnika z turbodoładowaniem: https://www.econologie.com/montage-a-inj ... s-847.html

W przeciwnym razie wyszukaj w forum aby uzyskać więcej informacji na temat modyfikacji oleju napędowego

Informuj nas o postępach
Ostatnio edytowane przez Christophe 13 / 04 / 15, 11: 10, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/09/05, 05:30

Witaj, odpowiedz na F6P
Dopinguję al,wodę w mercedesie turbodiesel iw ekstremalnych testach kazałem mu pić wodę do 4 litrów na 100km para była daleka od gorącej, nic nie zauważyłem na kole dolotowym turbo.
jedyne co widzę na turbo to ślady oleju silnik ma 33000 tyś km i odpowietrznik podaje ciut więcej niż przy pracującym silniku.
w jego pięknej młodości.
Cały czas myślę, że wysyłanie cieczy do aluminiowej turbiny, która obraca się z taką prędkością, może powodować erozję, ale to, co wydostaje się z reaktora, to albo para, albo bardzo drobna mgła, więc to, co trafia do turbosprężarki, ma konsystencję gazu.
Jeśli chodzi o reaktor wytwarzający ciepło, nie jest on bardzo gorący, waha się od 100 do 180 ° C dla oleju napędowego i jest rozcieńczany dużą ilością zimnego powietrza, które połyka turbosprężarka.
André
0 x
nofy
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 11/09/05, 21:08
x 1




przez nofy » 11/09/05, 21:13

;) Dobranoc wszystkim,
Czy nie byłoby pożądane podłączenie po turbo?
Nofy (sen)
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/09/05, 21:49

Witam,
na niskich obrotach za turbo jest podciśnienie jak tylko turbo weźmie na pokład jest dobre ciśnienie ponad 300mm słupa wody i więcej w zależności od modelu trubo (jak w prosty sposób zassać reaktor bez wkładania pompa?, która zasysa reaktor).
Zresztą nie ma problemu wejść przed turbo,
Istnieje wiele innych, takich jak ciepło, które turbo zjada przed dotarciem do reaktora, steruje nim przy różnych prędkościach....
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 189