SNCF: doping wodny silników Diesla w lokomotywach

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
christophe 18
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/05/09, 09:59
Lokalizacja: drogi

SNCF: doping wodny silników Diesla w lokomotywach




przez christophe 18 » 23/08/09, 14:28

Witam,
Jestem agentem jazdy w SNCF.
Kiedy widzę zanieczyszczenie, które odrzucają wszystkie te silniki Diesla, przemawia do mnie.
To jest powód, dla którego przesłałem do CIM (centrum inżynierii sprzętu) plik zawierający zestaw GILLER PANTON.
Odmówiono tego, ponieważ kilka punktów jest dla nich niemożliwych, niekorzystnych, a nawet szkodliwych dla sprawnego funkcjonowania lokomotyw. Chciałbym zebrać „oficjalne” informacje, aby udowodnić im, że ich hipotezy zostaną poddane przeglądowi. są do nich przesyłane i wspierane, może to przynieść ponowną ocenę wstępnie przesłanego pliku.
Z możliwym badaniem i zastosowaniem, jeśli oczekiwane wyniki są zgodne z ich oczekiwaniami, ponieważ konieczne jest przyspieszenie wyników i zebranie solidnego pliku, aby uwolnić kredyty w celu sfinansowania tego badania i zobaczenia więcej.
Jeśli firma taka jak SNCF korzysta z tego rozwiązania, można to zrobić trochę.
1) lokomotywy mieszczą się w limicie obciążenia osi, ale przy mniejszym zużyciu istnieje możliwość zmniejszenia pojemności zbiorników, a tym samym zwiększenia masy po tej stronie. Średnia masa lokomotywy od 60 do 114 ton lub 10 do 19 ton na osi. Średnie zużycie na kilometr od 1L do 3,7L.
2) Żywotność silnika w tym zespole?
3) Nie jest możliwe, aby konsumenci zużywali mniej wody, pomimo przedłożonej dokumentacji lub ich nieporozumienia.
4) Największym problemem (dla mnie) jest utrzymywanie mocy co najmniej równej, ponieważ według inżyniera, który miałem przy telefonie, nigdy nie ma jej wystarczającej mocy. wiosło, to znaczy do wprawienia w ruch wszystkich wagonów. Podwójne wiosło może wzrosnąć do 3600 ton, stąd potrzeba i utrzymanie maksymalnej mocy.
5) Jedynym pozytywnym punktem jest możliwy wzrost zużycia paliwa nawet o 5–10% przy krajowym zużyciu rzędu 96 000 000 m3 oleju napędowego rocznie.


Dziękuję wszystkim
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 23/08/09, 16:16

Witam,
Jakie są „niemożliwe, niekorzystne i szkodliwe” punkty, które skłoniły CIM do odmowy?
Czy potrafisz opisać STP?
Cdlt
0 x
christophe 18
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/05/09, 09:59
Lokalizacja: drogi




przez christophe 18 » 23/08/09, 16:23

cześć pb2448
punkty ujemne są 1 2 3 4 skontrowane i wykazane
cdlt
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 23/08/09, 17:04

Jeśli dobrze rozumiem, inżynier CIM bał się, że system może wpłynąć na moc silnika?
Poza tym nie rozumiem, jakie były te argumenty.
Cdlt
0 x
christophe 18
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/05/09, 09:59
Lokalizacja: drogi




przez christophe 18 » 23/08/09, 17:41

tak, największą zaletą i nie mniej ważną jest utrata mocy, która może wygenerować system. Lepiej musimy udowodnić, że utrata ta jest nieuzasadniona możliwym eksperymentowaniem na stanowisku testowym z zamontowanym certyfikowanym odczytem i bez niego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/08/09, 17:49

Witaj Christophe 18

Temat jest ciekawy, ale żeby móc Wam pomóc potrzebowalibyśmy więcej wyjaśnień / informacji Czy mógłby Pan podać nam opis techniczny silnika (najlepiej osiągi + zdjęcia itd.), Jak jest używany Hej, wszyscy Pantomiści Gillier nie prowadzą codziennie pociągów : Mrgreen: . że wiemy lepiej o czym mówimy.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
christophe 18
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 26/05/09, 09:59
Lokalizacja: drogi




przez christophe 18 » 23/08/09, 19:41

dobry wieczór flytox
podstawowa zasada lokomotywy spalinowej:
silnik wysokoprężny o bardzo dużej pojemności v12 v16 doładowany przez dwie turbosprężarki z wymiennikiem powietrze / powietrze zwanym intercoolerem chłodnicy międzystopniowej.
Silnik ten jest sprzężony z dynama, a dla mniej starego alternatora.
Przy starcie zwiększa się prędkość obrotowa silnika, co zwiększa produkcję elektryczną, która z kolei zasila duże silniki elektryczne, generalnie ciągłe o wartości 1500 woltów.
Tutaj dla uproszczenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/08/09, 19:50

Jestem sceptycznie nastawiony do pantone

aby udowodnić prawidłowe funkcjonowanie, nie szukaj problemu z urządzeniami, których nie masz

najlepszym sposobem na udowodnienie działania silnika jest generator: można zapisać wszystkie parametry

rejestruje wszystko podczas normalnej pracy: zużycie paliwa i wytwarzaną energię elektryczną

nagraj wszystko po transformacji: zobaczymy, czy jest zysk

wszystkie testy pentonu, które widzę, pokazują zmniejszenie zużycia, ale nie mierzą dostarczanej mocy: dlatego nie dowodzą lepszej wydajności, ale po prostu zmniejszenie zużycia poprzez zmuszanie do wolniejszej jazdy

z generatorem łatwo jest umieścić miernik EDF, aby zarejestrować wyprodukowane kwh
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 23/08/09, 19:59

chatelot16 napisał:Jestem sceptycznie nastawiony do pantone

wszystkie testy pentonu, które widzę, pokazują zmniejszenie zużycia, ale nie mierzą dostarczanej mocy: dlatego nie dowodzą lepszej wydajności, ale po prostu zmniejszenie zużycia poprzez zmuszanie do wolniejszej jazdy


Jest jasne: „zmniejsz zużycie, zmuszając Cię do wolniejszej jazdy”.
Nie potrzebujesz do tego pantone ... potrzebujesz po prostu mniej mocnego silnika.
Cdlt
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 23/08/09, 22:27

chatelot16 napisał:aby udowodnić prawidłowe funkcjonowanie, nie szukaj problemu z urządzeniami, których nie masz

Rzeczywiście, jeśli nie masz dostępnego osła, rozwój nie jest planowany ...:płakać:

najlepszym sposobem na udowodnienie działania silnika jest generator: można zapisać wszystkie parametry

Jeśli spróbujesz na zupełnie innym silniku (tutaj 12 lub 16 cylindrów o bardzo dużej pojemności), który za każdym razem obraca się bardzo wolno, ekstrapolacje są znacznie trudniejsze ...

wszystkie testy pentonu, które widzę, pokazują zmniejszenie zużycia, ale nie mierzą dostarczanej mocy: dlatego nie dowodzą lepszej wydajności, ale po prostu zmniejszenie zużycia poprzez zmuszanie do wolniejszej jazdy

Ze swojej strony staram się utrzymywać prędkość przelotową „na stałe” między 90 a 95 km / h, porównując zużycie paliwa i podczas zasadniczo równoważnej podróży. Moc pochłaniana do jazdy przy tej prędkości jest mniej więcej taka sama. A jeśli oszczędzam na oleju napędowym (około 11%), to nie dlatego, że jeżdżę wolniej z moim Gillier Pantone, ale dlatego, że wydajność jest trochę lepsza.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162