Rada Miejska Cahors wyposaża 306 Diesel w doping wodny

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Rada Miejska Cahors wyposaża 306 Diesel w doping wodny




przez Christophe » 21/08/09, 16:21

Ratusz od początku 2008 roku ma samochód zalany wodą, a ja jeszcze o tym nie wiedziałem! Oto wyjaśniający e-mail, który powinien zadowolić wielu obrońców dopingu wodnego! (pb2488 powinieneś wziąć ziarno ...). Niektóre komentarze zaznaczyłem kursywą, a najważniejsze pogrubiłem...

Nazywam się Alexandre Tornel. Jestem zatrudniony w urzędzie miasta Cahors, w wydziale finansów. Jestem pragmatykiem. Dla mnie 1 + 1 zawsze dawało 2.

Kiedy przeczytałem pierwsze teksty o dopingu do wody (nie podoba mi się to sformułowanie „doping” podszyte negatywną ideą), byłem dość sceptycznie nastawiony. Było to na początku 2002 roku. Nie poprzestałem jednak na tym pierwszym wrażeniu, gdyż często wspominano o starych patentach związanych ze światem motoryzacyjnym.

(Zapomniałem Wam powiedzieć, że jestem wielkim - i to słabym słowem - pasjonatem samochodów i ich historii)

Dlatego odkryłem i przestudiowałem dziesiątki patentów mniej lub bardziej zbliżonych do zasady dopingu wodą, przeczytałem dziesiątki mniej lub bardziej udanych raportów z doświadczeń wynalazców i innych utalentowanych majsterkowiczów, przeczytałem setki stron dostępnych w sieci.

Wyrobiłem sobie własną opinię, a szczególnie chciałem uniknąć ślepego podążania za owcami, które tylko wypluwają pewne głupoty innych owiec, które nie zadały sobie trudu, aby przestudiować tę koncepcję. (a Bóg wie, że w sieci jest wiele owiec!)

Oczywiście czytałem między innymi eksperymenty Jeana Louisa Naudina, proste i nagie, ale bardzo skuteczne strony grupy „bezpośredniej reakcji” i śledziłem kilka forums w tym z ekonologii pana Martza (hej, to my, chłopaki!)

Nie ma magii z dopingiem wodnym. Istnieje nauka. I to wszystko.

Pod koniec 2007 roku udało mi się przekonać ówczesnego burmistrza do przetestowania projektu.
Nie trzeba dodawać, że większość wybranych urzędników uważała mnie za łagodnego szaleńca. Wiem, że niektórzy byli przeciwni temu projektowi. „To nie było na poważnie, nonsens, gdyby zadziałało, byłoby wiadomo, itd., itd. »

Nieważne. Poparł mnie pierwszy sołtys gminy. I dzięki niemu projekt mógł zostać zrealizowany.

Skontaktowałem się z Alexandre Grégoire ze stowarzyszenia La Pierre Angulaire, ponieważ proponowany przez niego montaż wydawał mi się najbardziej udany i najbardziej przemyślany pod względem wydajności i bezpieczeństwa silnika. Miasto Vitry sur Orne również skorzystało z jego wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie. (więcej informacji: doping wodny w Vitry)

Styczeń 2008, zebrałem zespół trzech techników, którzy
chcieli wziąć udział w tym eksperymencie: kierownik warsztatu mechanicznego i dwóch specjalistów od spawania i prac delikatnych. Następnie do eksperymentu przydzielono nam działającego Peugeota 306 z silnikiem diesla z 1998 roku.

W ciągu czterech i pół dnia byliśmy w stanie zrozumieć zasadę dopingu wodą i wyposażyć 306.

Na pierwsze pozytywne rezultaty nie trzeba było długo czekać. Znaleźliśmy typowe wyniki: 25% zmniejszenie zużycia paliwa i 70% zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

Dziś, w sierpniu 2009, ten pojazd nadal jeździ. Jest jednym z
pojazdów słupowych i jest używany codziennie.

Czego nauczyliśmy się z tego doświadczenia? A co z dopingiem wodnym?

Pomysł jest dobry. Zasada jest całkiem słuszna. Istnieją prawdziwe
oszczędność paliwa. Istnieją realne redukcje zanieczyszczeń.

System działa, gdy silnik jest gorący. Z tego względu zaleca się jego instalację, gdy wiadomo, że codziennie będzie się jechało dłużej niż dziesięć minut, a układ wydechowy będzie się nagrzewał.

Nie musisz planować instalacji, jeśli używasz samochodu tylko do dostarczania chleba na odległość 500 metrów: system nie zdąży się nagrzać i przyznać, że chodzenie jest dobre iw tym przypadku jest lepsze dla środowiska!

System działa bez dodatkowych „podatków węglowych”, które dają czyste sumienie tym, którzy nadal zanieczyszczają środowisko. Nie jest obłudny i nie używa niebezpiecznych produktów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej działalności, proponuję odwiedzić stronę Quercy Energie. Znajdziesz tu kompletne akta sporządzone przez urząd miasta Cahors oraz firmę Quercy Energie, która również była partnerem w tej przygodzie.
(oto strona, o której mowa)

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, napisz do nas!

Dziękuję.

Panie Martz, jeszcze raz dziękuję za wspaniałą pracę, którą wykonywał Pan przez ostatnie kilka lat. (Dziękuję, robi mi się ciepło na sercu!)

Jeśli chcesz zapytać mnie o szczegóły, nie wahaj się!

Nadzieję usłyszeć od ciebie.

Aleksandra Tornela


b) 3 dokumenty do pobrania

- Doping wodny w ratuszu w Cahors, broszura prezentacyjna (strony 2)
- Wyniki i analizy dotyczące oleju napędowego 306 firmy Cahors domieszkowanego wodą (strony 12)
- Pełna dokumentacja techniczna: peugeot 306 z domieszką wody (strony 56)

Więcej informacji technicznych:
źródło

MIASTO CAHORS - DOPING WODNY SILNIKÓW

W styczniu 2008 r. urzędnicy miejscy z miasta Cahors oraz technik z Quercy Energies eksperymentowali podczas sesji szkoleniowej z nietypowym procesem „domieszkowania silnika wodą”.

Obraz

Cel szkolenia: przystosowanie pojazdu komunalnego 306 Diesel do procesu „dopingu silników wodą”. Technika ta jest rzadko spotykana, ale jej istnienie jest znane od dawna, w szczególności dzięki Paulowi PANTONE ( wynalazca/właściciel patentu). To szkolenie jest częścią lokalnego programu działania Agenda 21, prowadzonego przez miasto Cahors. Po roku działania wyniki są bardzo miarodajne...

Obraz

Obserwowana zasada polega na optymalizacji sprawności silnika: ciepło, normalnie tracone ze spalin, jest wykorzystywane do przekształcenia pary wodnej w gaz typu „vue_de_haut_du_engine.jpgplasma”, który jest następnie wtryskiwany do komór spalania silnika przy Wlot powietrza. Uzyskuje się w ten sposób poprawę bilansu energetycznego silnika przy jednoczesnym ograniczeniu jego zużycia, zużycia i emisji.

Wyniki zaobserwowane według obserwacji miejskich agentów technicznych:

Po 1 roku eksploatacji: 25% mniejsze zużycie paliwa i 70% redukcja emisji spalin!
Zaskakujące, że ten system jest nadal tak poufny! Każdy może zaproponować własne wyjaśnienie, poczynając od nadmiernego wpływu lobby naftowego, a nawet nuklearnego, po nieśmiałość producentów silników, którzy wciąż eksperymentują z tym systemem na prototypach.


W kontekście kryzysu energetycznego tego typu działania są mocnym sygnałem wysyłanym do ludności, do producentów samochodów i stanowią pewien interes dla środowiska, generowane oszczędności finansowe, dlatego gmina zamierza prowadzić badania nad tym podejściem .


Nie jestem pewien, czy jest to poufne, aby to udowodnić patent renault na wtrysk wody ostatnio wspomniany w tym temacie...wygląda na to, że w Quercy mieli informacje o pewnych eksperymentach?
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 05 / 13, 10: 24, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/08/09, 16:59

Oto więcej informacji:

a) Ładny schemat złożenia

Jest jakiś trik na regulację przepływu "boosterem" i "depressorem", z drugiej strony gaźnik w dieslu nie bardzo rozumiem?

Obraz

b) 3 dokumenty do pobrania

- Doping wodny w ratuszu w Cahors, broszura prezentacyjna (strony 2)
- Wyniki i analizy dotyczące oleju napędowego 306 firmy Cahors domieszkowanego wodą (strony 12)
- Pełna dokumentacja techniczna: peugeot 306 z domieszką wody (strony 56)

Gorąco zachęcam entuzjastów dopingu do szczegółowego zapoznania się z tymi dokumentami, ponieważ pojawiły się nowe elementy!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/08/09, 17:27

Halo
Piękna edycja

Plan
Zespół do wlotu silnika benzynowego nad gaźnikiem

Ten sam montaż dotyczy diesla..

Oryginalne jest urządzenie zabezpieczające do odzyskiwania kropli wody

wstępnie ogrzanego mieszalnika powietrza i pary na wlocie do reaktora
dawka pary powietrza jest kalibrowana przez dyszę, a także zapewnia pewne zasysanie pary w GV

W tym momencie konieczne jest wykonanie pomiaru temperatury tuż przed wlotem do reaktora zbyt duże nagrzanie powietrza z dopalacza nie jest korzystne.

W użyciu jest to zbiornik o stałym poziomie, który wymaga trochę czyszczenia (który zastąpiłem małym zbiornikiem z elektryczną kontrolą poziomu)

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 21/08/09, 18:12

Tak, André, to jest specyfika, przeczytaj stronę 9 12-stronicowego dokumentu, który właśnie przeczytałem i dlatego oto najważniejsze: https://www.econologie.com/mairie-de-cah ... -4127.html
Autor mógł zacytować moje nazwisko lub ekonologię, ponieważ historia jest prawie kopią / wklejeniem niektórych fragmentów witryny (w szczególności tej strony na wyjaśnienia i hipotezy)

Odkryliśmy, że para była dobrze generowana natychmiast po każdym pociągnięciu przepustnicy.
Kondensat wodny jest prawidłowo odprowadzany: urządzenie zabezpieczające OS działa idealnie.
Rzeczywiście, to małe urządzenie pozwala uniknąć bezpośredniego wlewania wody w postaci płynnej do komory spalania, a tym samym zapobiega przedwczesnemu zużyciu denka tłoka.


Silnik wydaje się mniej trząść.


Krycie „dynamiczne”:

Przed montażem systemu: średnia wartość K: 0,23 m-1
Po zamontowaniu systemu: średnia wartość K: 0,07 m-1
Oznacza to redukcję zanieczyszczeń o 69,565%


Wyniki.

Podczas 30 marca 2009, po ponad roku testów, zaobserwowane wyniki są następujące:
- spadek średniego zużycia paliwa stabilizowany na 25%: od 7,42 L / 100 schodzimy do 5,57 L / 100.
- zmniejszenie zadymienia (dzięki niespalonemu paliwu) o blisko 70%.

Zużycie wody wynosi około 30 centylitrów na 100 przejechanych kilometrów.


(dość niskie jak na zużycie wody, ale jeśli to wystarczy...)

Dodatkowo woda deszczowa, lekko kwaśna, zapobiega osadzaniu się kamienia w instalacji i pozwala na lepszą przewodność wody.


Co zaobserwowaliśmy?

W tym okresie testowym kierowcy używali zmodyfikowanego 306 do krótkich podróży służbowych po mieście i okolicach (usługi wodno-kanalizacyjne). Inni odbywali długie podróże za jednym zamachem (służba administracyjna i techniczna).

System jest jeszcze bardziej skuteczny, gdy pojazd ma stałą i równomierną prędkość obrotową silnika.

Rzeczywiście, komora reakcyjna nagrzewa się szybciej i jest utrzymywana w wysokiej temperaturze. Para wodna jest wytwarzana regularnie i stale. Wpływ na środowisko jest realny, a oszczędności paliwa wyraźnie widoczne.


Kolejny problem techniczny: badane ciężarówki (większość nowych lub bardzo najnowszych) są wyposażone w system zwany chłodnicą powietrza doładowującego. Ten proces chłodzenia gazów doprowadzanych do komór spalania prowadzi do poważnego problemu: skraplająca się para i mikrokropelki wody przebijają główki tłoków.


Nie do końca się zgodzę... intercooler obniża T°, ale daleko mu do punktu rosy! W przeciwnym razie woda we mgle lub w powietrzu również uległaby kondensacji (co spowodowałoby wiele szkód).

W przeciwnym razie bardzo podoba mi się ostateczne zakończenie!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/08/09, 19:08

Halo
Mój komputer ma trudności z pobraniem. Spróbuję później wieczorem przeczytać wszystkie ich pliki
Właśnie udało mi się zobaczyć plik ..

W moim przypadku za każdym razem, gdy próbowałem ograniczyć zużycie wody, nie miałem dobrych rezultatów.
to samo, gdy stosunek pary jest zbyt wysoki, lepiej mieć więcej powietrza niż za dużo pary (chyba wypróbowali kilka dysz)

Przy zużyciu 6 litrów oleju napędowego potrzebuję 1 litra wody, aby mieć dobry uzysk (mogę wydać 2 litra bez zalewania reaktora, ale bez oszczędności)

Tam, gdzie system jest (rozbrojony), podczas długiego zejścia wszystko się ochładza, ale brak wody jest zbyt długi, w końcu zamoczysz wędkę i potrzeba trochę czasu, zanim będzie działać.

Znajdą różne sztuczki, aby przeciwdziałać tym niedogodnościom
zrozumieli, że konieczne jest złapanie dużych kropli.
Ważne jest, aby mówić o naszych problemach i naszych ustaleniach, różne metody ich naprawiania różnią się w zależności od zgromadzeń
Chociaż mój system różni się nieco od ich systemu, zasada pozostaje taka sama, z wyjątkiem tego, że słabo podgrzewam na wejściu i silniej na wyjściu, co może wyjaśniać najwyższą temperaturę na wylocie z reaktora, która waha się od 120°C do 180°C w moim systemie (chociaż nie nie znasz ich wartości?)

Ich kierowca musi też nauczyć się jeździć z domieszką wody, ze względu na wzrost momentu obrotowego, konieczne jest szybsze wykorzystywanie wyższych przełożeń, aby na głównej drodze używać silnika z maksymalnym momentem obrotowym.
Zrozumieją, że podczas testu jazda z prędkością 60 km/h zużywa więcej niż jazda z prędkością 100 km/h i 110 km/h
Że przy niskich prędkościach lepiej nie wysyłać pary do reaktora, tylko powietrze, aby było suche.

Uspokaja mnie 25% w jeździe mieszanej z różnymi kierowcami, to są liczby, które znajdujemy, ale kiedy chłopaki mówią o 40% i 50%, czuję, że przegapiłem moją edycję

Aby wykonać idealny test, aby uzyskać jak najwięcej,
Robię krótką przejażdżkę 15 km, gdy silnik jest ciepły, idę na pełną pompę, a także wodę i 200 km jazdy po pagórkowatej drodze, aby wciągnąć silnik, to idzie wyjątkowo do 34%, inaczej toczy się 25% do 30% w zależności od rodzaju podróży, więc mamy podobne wartości..

André
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 26/08/09, 23:29

Witam,
7.42 l/100 dla diesla 306? W każdym razie!!!
Cdlt
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/08/09, 06:21

Halo


pb2488 napisał:Witam,
7.42 l/100 dla diesla 306? W każdym razie!!!
Cdlt



Mouai do zobaczenia, a nie figury do sprawdzenia:
C15, który produkuje 8.25 l/100 i diesel 306, który produkuje 7.42 l/100, to wydaje się trochę za dużo jak na diesla, zwłaszcza że mam 306 diesel. Myślę, że wymagane byłoby stanowisko testowe z wykwalifikowaną organizacją.



Nie musisz często mierzyć zużycia paliwa w swoim samochodzie.

(samochód służbowy w mieście ogrzewany przez kilku kierowców, który nie często jeździ po autostradzie)

Zacznij od pomiaru tras miejskich z wieloma przystankami i początkami
trasa drogi krajowej
Trasa autostrady
kurs górski

I przerobiłem wszystkie te letnie testy, a zima spełnia wszystkie te średnie. Tyle tylko, że trwa to 20 razy dłużej niż montaż z domieszką wody, a po montażu trzeba zaczynać testy od nowa.

Powiedz mi, jaka jest różnica między zimą a latem w swoim 306.
Połóż go na stole probierczym na 8 godzin, może będziesz miał odpowiedni czas.
Kiedy facet robi 50000 XNUMX km, rejestruje całe swoje paliwo i całkowity przebieg.
drugi test jedziesz do wyczerpania paliwa jeśli znacznie przekroczysz zwykły fanchissable dystans i od producenta to znaczy że coś jest..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/08/09, 09:02

pb2488 napisał:Witam,
7.42 l/100 dla diesla 306? W każdym razie!!!
Cdlt
Jeśli ludzie nie są ostrożni, jest to całkiem możliwe w przypadku dużej części miasta. Poza tym region Cahors jest bardzo „pagórkowaty”, więc nie dziwi mnie to bardziej…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 27/08/09, 09:52

pb2488 napisał:Witam,
7.42 l/100 dla diesla 306? W każdym razie!!!
Cdlt


W mieście nie należącym do Ciebie pojazdem, za który nie płacisz za paliwo... no, to nawet niskie spalanie jak na 11-letni pojazd...

A po przekształceniu = wydajność hdi... a może nawet lepiej, bo zakłada się, że zachowanie kierowców się nie zmieniło: nie są bardziej ostrożni niż wcześniej...!

Jeszcze raz: spekulujesz za swoim komputerem... będąc bardzo dalekim od rzeczywistości!

Dowiedz się o zużyciu paliwa przez pojazdy firmowe, którymi jeżdżą pracownicy!

Często widzimy, jak ciężkie samochody dostawcze wyprzedzają nas z prędkością 130-140 km/h i rozpędzają się „na pełnych obrotach”! Kierowca chce dotrzymać terminów albo pojechać do domu na drinka... nawet nie patrzy na spalanie... Nie sądzę, żeby budowlana furgonetka w takich warunkach schodziła poniżej 11-12L/ 100...
0 x
BYR
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 21/12/05, 19:17




przez BYR » 27/08/09, 12:36

Witam, odnośnie zużycia 306 1.9D:
Na co dzień jeżdżę 306 1.9D z września 98, którym zawodowo pokonuję 60 000 km/rok.
Średni dzienny dystans to 6 - 700km/d głównie w dużych miastach i połączeniach autostradowych.
Systematycznie odnotowuję wszystkie moje zakupy paliwa dokonane od pełnego do pełnego (45 - 48l) 9 razy na 10 w tych samych 2 supermarketach. Przejechane kilometry są również każdorazowo dokładnie rejestrowane.
Na przejechanych 410 000 km ze stałą klimatyzacją + recykling i tym samym silnikiem (oryginalnym i bez ingerencji poza paskiem rozrządu) średnie spalanie latem oscyluje między 5.2 l a 5.6 l, a zimą między 5.6 l a 5.9 l.
Jednak nigdy nie przekraczam 110 km/h i wjeżdżam na 5 miejscu z 50 km/h.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172