Tworzenie samochodów 1 / 5e nowej generacji!

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Anto_GeNyuS_FR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/08/05, 18:16
Lokalizacja: Gérardmer, Wogezy, FRANCJA




przez Anto_GeNyuS_FR » 03/09/05, 17:33

Bonjour à tous!

Kilka szybkich informacji...pck Zostało mi już niewiele czasu do rozpoczęcia roku szkolnego... :(
Wczoraj wieczorem odebrałem pierwszy silnik, a jutro zrobię decydujące testy (choć poprzednie testy nie pozostawiają większych wątpliwości...).
Vario i cała elektronika zamówiona... będziemy mogli szybko przystąpić do końcowego montażu.
W ciągu tygodnia będziemy mieli uruchomiony „generator” oraz zamontowaną i przetestowaną elektronikę sterującą.
W następnym tygodniu będę miał 6 silników bezszczotkowych i będę mógł wykonać kompletny montaż statyczny.
W następnym tygodniu przyjdą części redukcyjne i wykonamy kompletny, ale bardzo ciężki montaż...
Jeszcze tydzień i będziemy mieli Zenoaha i 3300-ogniwowe akumulatory GP 32… w tym momencie podwozie testowe będzie bardzo zniszczone i przejdziemy do ostatecznego podwozia, czyli karbonowego nadwozia typu monocoque ze wzmocnieniami z rurowych aluminium .
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, do Dnia Wszystkich Świętych montaż końcowy będzie gotowy (już miałem problemy ze stanowiskami i dostępnością... ale a priori, ponieważ wszystko jest już zaplanowane z zainteresowanymi osobami, wszystko powinno być w porządku!).
Występy powinny być niesamowite, znacznie przewyższające obecne!
Planuję najpierw sprzedać ich około dwudziestu i rozpocząć z ojcem działalność gospodarczą, aby zapewnić jej produkcję i marketing.
Dzięki temu będę mógł kontynuować swoje działania, rozwijając stosowane technologie i dysponując atrakcyjnym budżetem.
Należy pamiętać, że wiedza specjalisty ds. obróbki aluminium i formowania węgla umożliwi uzyskanie jeszcze bardziej atrakcyjnej ceny, jeszcze bardziej zwiększając zainteresowanie społeczeństwa systemem.
Adaptacja Pantone zostanie przeprowadzona na samym końcu montażu prototypu (około końca października), aby móc skorzystać z adaptowanych części i odniesienia do odnotowania zmian. Robienie tego na 33cc na początku byłoby głupotą (w ogóle nie te same właściwości), a na zenoahu na początku byłoby trudne, bo i tak musimy już przeprowadzić więcej praktycznych testów na hybrydzie, zanim pomyślimy o modernizacji silnika.
Zaplanowałem już projekty na okres, kiedy będę w szkole inżynierskiej, dotyczące na przykład ulepszenia zespołu silnikowo-prądnicowego. Zaplanowałem też kolejne osiągnięcia...
Nie mam już wątpliwości co do wykonalności mojego układu: regeneracja jest możliwa jak w przypadku generacji bezszczotkowej, wydajność jest niezwykła, podobnie jak konstrukcja i stosunek masy do mocy, możliwa jest również pantonizacja tego typu silnika 22.5 cmXNUMX, możliwy jest również montaż silników bezpośrednio w kołach, wiedza mechanika i formierza oraz dobrego elektronika pozwoli na posiadanie idealnie dopasowanego sprzętu, więc kwestia wyposażenia i praktyki umiejętności zostaje rozwiązana.
Pozostała tylko jedna zagadka do rozwiązania: ile czasu to zajmie?
Czas i tak płynie, a projekt postępuje dobrze, więc tym pytaniem nie będę się przejmować, bo czyż nie mówi się, że „tym, którzy czekają, wszystko przychodzi w swoim czasie”?
Termin jaki narzuciłem prototypowi to koniec października.
Termin sprzedaży przypada na Boże Narodzenie.
Wierzę, że zrobiłem wszystko, aby ten projekt doprowadzić do skutku i z tego powodu jestem już usatysfakcjonowany swoim działaniem!
Mam teraz pewność wpływu mojej pracy na ekonologię.

Bientot!
Econologiquement,

ATPerrin

PS: Zapomniałem!!! Zmieniłem „taktykę” po niepowodzeniach na poczcie i pierwszych testach z Emilienem!
Od teraz planuję natychmiastowe stworzenie prototypu iPerfs, jedynie prace inżynieryjne będą mogły teraz ulepszyć technologię. Dzięki temu łatwiej będzie mi dotrzymać pierwszego świątecznego terminu.
Nie będę omawiał powodów, ale ta zmiana jest przemyślana.
0 x
A gdyby dzisiaj grano w świat jutra, kto by prosił, aby wczoraj bawić się w świat dzisiejszy, aby jutro można było grać w świat pojutrze. Jeśli świat jest snem, to wolałbym się nigdy nie obudzić. „Mówcie o mnie dobrze, mówcie o mnie źle, ale proszę nie plamijcie mojego imienia” (De Gaulle) Człowiek jest jedynym źródłem myśli zdolnym do samozagłady, ale któż może pomyśleć, że to nie jego wina...
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 04/09/05, 11:30

Powodzenia Anto :)
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
Anto_GeNyuS_FR
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/08/05, 18:16
Lokalizacja: Gérardmer, Wogezy, FRANCJA




przez Anto_GeNyuS_FR » 16/09/05, 23:23

Bonjour à tous!

Nie ma już zbyt wiele czasu na korzystanie z Internetu! Zacząłem ponownie zajęcia i jako stażysta korzystam z Internetu tylko w weekendy, a biorąc pod uwagę ilość pracy wymaganej przez prototyp, nie mam na to dużo podatku GST.

Powiem, że znalazłem wszystkie osoby potrzebne do projektu, zarówno technicznie, jak i finansowo.
Projekt ten będzie skupiał się na zaawansowanej technologii wyścigowej, a budżet jest bardzo ważny. Pierwsze zaplanowane zamówienia są realizowane tylko dlatego, że pewne badania wypadły pozytywnie, pewne etapy pominiemy.
Podtrzymuję swój doczesny cel. Pantonizacja nastąpi później niż oczekiwano, ponieważ zostanie zoptymalizowana poprzez obróbkę części na zamówienie.

Bientot!
Econologiquement,

ATPerrin
0 x
A gdyby dzisiaj grano w świat jutra, kto by prosił, aby wczoraj bawić się w świat dzisiejszy, aby jutro można było grać w świat pojutrze. Jeśli świat jest snem, to wolałbym się nigdy nie obudzić. „Mówcie o mnie dobrze, mówcie o mnie źle, ale proszę nie plamijcie mojego imienia” (De Gaulle) Człowiek jest jedynym źródłem myśli zdolnym do samozagłady, ale któż może pomyśleć, że to nie jego wina...

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146