Zimny ​​Pantone na R19

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Muriel Dagmara
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/12/06, 22:38
Lokalizacja: Vaucluse Luberon

Zimny ​​Pantone na R19




przez Muriel Dagmara » 19/05/09, 23:25

Mam "zimny" pantone na moim R19 od września 2008. Został on zainstalowany przez wystawcę na konferencji wodnej zorganizowanej w Tuluzie przez stowarzyszenie "H2O mon Amour" i edycje "Effervesciences".
Spodziewałem się zmniejszenia zużycia paliwa i zanieczyszczenia mojego pojazdu, który ma ponad 180 000 km. Ale stwierdziłem, że instalacje, które już posiadałem, wystarczają, aby utrzymać zużycie na poziomie 6,5 l na 100 km. Pantone nie zwiększył osiągów. Mogę opisać instalację lub podać dane kontaktowe instalatora-wynalazcy, który jest w Bretanii i prowadzi szkolenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: zimny pantone na R19




przez Flytox » 20/05/09, 13:27

Witaj Muriel Dagmar
Muriel Dagmar pisze:Mam "zimny" pantone na moim R19 od września 2008. Został on zainstalowany przez wystawcę na konferencji wodnej zorganizowanej w Tuluzie przez stowarzyszenie "H2O mon Amour" i edycje "Effervesciences".

Zimny ​​Pantone???. Możesz zrobić zdjęcia lub pokazać nam jak to zrobić? W przypadku witryny, o której mówisz… musisz zacząć od zapłacenia, aby zobaczyć…. raczej przeciętnie :zmarszczyć brwi:

Muriel Dagmar pisze:Spodziewałem się zmniejszenia zużycia paliwa i zanieczyszczenia mojego pojazdu, który ma ponad 180 000 km. Ale stwierdziłem, że instalacje, które już posiadałem, wystarczają, aby utrzymać zużycie na poziomie 6,5 l na 100 km. Pantone nie zwiększył osiągów.

Moja instalacja na R19 Diesel „wygląda” jak „gorący” Pantone. Moje "standardowe" spalanie to 5 litrów (przy chłodnej jeździe) latem i około 5.2 litra zimą, czyli w normie. Nie wykonałem dokładnych pomiarów zanieczyszczenia, ale nie robię już czarnego pióropuszu, gdy przyspieszam mocniej. Samochód mniej śmierdzi spalinami diesla na biegu jałowym.


Muriel Dagmar pisze:Mogę opisać instalację lub podać dane kontaktowe instalatora-wynalazcy, który jest w Bretanii i prowadzi szkolenia.

Możesz udostępniać swoje opisy wszystkim. DZIĘKI. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
wesz43
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 07/08/08, 13:46

Re: zimny pantone na R19




przez wesz43 » 20/05/09, 15:12

Możesz udostępniać swoje opisy wszystkim. DZIĘKI. :P[/ Quote]

+1
0 x
razem lepszy świat
Muriel Dagmara
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/12/06, 22:38
Lokalizacja: Vaucluse Luberon

zimny panton




przez Muriel Dagmara » 21/05/09, 23:34

Kiedy mówię, że to zimny pantone, to dlatego, że system jest skuteczny w temperaturze wody od 26 do 42 stopni, idealna temperatura to 37 stopni.
Zużyta jest bardzo mała ilość wody. Wkładam go do podgrzewacza do butelek owiniętego frotą.
Mój instalator właśnie powiedział mi, że jego urządzenie Pantone jest niekompatybilne z moim C36, który jest stożkową siatką ze stopu metalu, która pasuje do węża wlotu powietrza.
Przyznaję, że przeszkadza mi udzielanie wyjaśnień technicznych, ponieważ nie leży to w moich kompetencjach. Interesują mnie te pytania i lubię eksperymentować, ale to nie ja robię instalacje.
Dla strony, która by płaciła: czy masz na myśli Effervesciences? Chodzi o to, że jest to okno reklamowe dla drukowanego magazynu. Z drugiej strony subskrypcja bloga jest bezpłatna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 22/05/09, 12:22

Witaj Muriel Dagmar
Dla strony, która by płaciła: czy masz na myśli Effervesciences? Chodzi o to, że jest to okno reklamowe dla drukowanego magazynu. Z drugiej strony subskrypcja bloga jest bezpłatna.

Na blogu znajdziemy linki:

http://effervesciences.blog.fr/2008/04/ ... l-4065900/
et
http://www.stalles-dg.info/prive/veille ... 61831.html

gdzie „najlepsi” ocierają się o najgorsze (raport z francji2, produkcja wodoru za pomocą alternatora samochodowego, z mnóstwem powiązań handlowych od handlarzy wygłupami itp.).

To nadal nie daje zasady „zimnego” Pantone.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 25/05/09, 05:19

Halo
Silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem 300D
Na płaskiej drodze w trybie ustabilizowanym temperatura spalin po przejściu przez turbosprężarkę, reaktor i GV wynosi między 300 a 310 stopni przy 100 km/h
wylotu reaktora 140c
Na wolnych obrotach na stopie wydech 160c

Czy nie możemy tego nazwać bardzo gorącym?
Jadąc z prędkością 60 km/h stajesz się zimnym reaktorem i nie jestem przekonany, że trzeba zmniejszać zużycie wody przy niskich prędkościach, aby mieć najlepsze osiągi, ale raczej uważać, aby nie zatopić reaktora..

Nie tylko temperatura wpływa na działanie dopingu wodnego, chociaż byłoby interesujące wiedzieć, czy (zimne mocowania) są skuteczne w użytkowaniu miejskim?

Jaka jest różnica między zimnym reaktorem a VICKS?

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 26/05/09, 22:29

Trochę w górę!

Pozostaliśmy na głodzie :płakać: co to w końcu zimny Pantome!?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Muriel Dagmara
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 25/12/06, 22:38
Lokalizacja: Vaucluse Luberon

zimny Pantone




przez Muriel Dagmara » 30/05/09, 19:42

Zimny ​​Pantone to rodzaj reaktora, który składa się z metalowego pręta umieszczonego w metalowej rurce wypełnionej metalowymi kulkami. Wszystko jest podłączone z jednej strony do wężyka, który odbiera parę wodną podgrzaną podgrzewaczem do butelek do około 40 stopni, az drugiej strony do wężyka dolotowego silnika. Istnieją również styki elektryczne z akumulatorem samochodowym. Wilgotne powietrze z reaktora jest wtryskiwane do gaźnika, co znacznie zmniejsza zanieczyszczenie i zużycie paliwa.

Poniżej znajduje się wypowiedź wynalazcy tej adaptacji Pantone:
Oto kilka możliwości do zbadania, C 36 wydaje się być jonizatorem zgodnie z towarzyszącym tekstem, z wyjątkiem Paula Pantone, który napisał, że nic nie powinno być dodawane do pantone, mój stary 505 TD z 360000 6 km zrobił około 8.5 l z zimnym pantonem zamiast 7 pierwotnie, wzrósł do 2, 36 po dodaniu c 1000, testowany na 8.5 km; 15 - 36 procent podane przez sprzedawcę c19 to ok. Mam przyjaciela, który również ma R6 D, zamierzam wypróbować pantone na zimno, on ma 19 l, ma zawór wirowy mojej budowy i ma bardzo fajną jazdę; problem polega na tym, że toczy się bardzo mało, więc będzie długi! kiedy czytam prezentacje na temat elektryczności statycznej w sieci, rozumiem, dlaczego pantone jest taki delikatny! w przypadku RXNUMX magnesy odgrywają również pozytywną rolę, podobnie jak pellety w zbiorniku. Mam kilka bardzo pozytywnych opinii na temat zimnego pantone, ale nie mam czasu na kontynuację; Wkrótce rozpocznę tworzenie strony na temat przyjaznego Jacquesa de BRETAGNE.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 30/05/09, 20:33

Halo

Użyłem skupiska kulek niklowych na wlocie do reaktora, aby uzyskać lepsze odparowanie wtryskiwanej wody
Testuję różne rozmiary
(trzeba bardzo uważać przy montażu, żeby silnik nie połknął małej kuleczki)
Do tej pory nie udało mi się zmierzyć znaczącego wyniku z kulkami lub zastrzykiem w przedsionku, jeśli nie ma zauważalnej poprawy, eliminuję kulki.
To, czego szukam, to odnieść sukces w uzyskaniu takiej samej wydajności w użytkowaniu miejskim, a jest to bardzo trudne.
Czy z tym systemem masz dobre osiągi na krótkich trasach i przy małym obciążeniu? (jak wszyscy eksperymentatorzy, będziesz miał do czynienia z długimi testami, które są kosztowne pod względem paliwa i czasu
które wymagają rygoru w pomiarach i odczytach.

przetestowane na 1000KM Ile wody na 1000km? lub butelki dla niemowląt

André
Zaletą kulek niklowych jest łatwość czyszczenia, woda ma tendencję do ich zatykania


Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 02/06/09, 21:18

Witam André

Jakiej średnicy są twoje kulki? (bez skali)
Zabezpieczasz je przed ucieczką do dolotu sitkiem czy czymś?
Czy to działa lepiej czyste piłki czy brudne piłki?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 187