Silnik Pantone w Volkswagen Beetle

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania

Silnik Pantone w Volkswagen Beetle




przez Adrien » 08/09/05, 17:19

Cześć

więc podróż do iz niemiec przebiegła bardzo dobrze, spalanie średnio 9 l/100 dla dwóch osób w kombi i załadowane jak muł. Jego preferowana prędkość to około 100 km/h (1600 cmXNUMX z kodem CA dla tych, którzy wiedzą).

Poza tym zauważyłem, że lepiej działa, gdy woda osiągnie pewien poziom w bełkotce, niestety, ponieważ nie mam jeszcze pływaka do stałego poziomu, nie mogę być tam cały czas.

Montaż wymagałby poprawy, szczególnie trzy rzeczy: odległość między bełkotką a reaktorem oraz ogrzewanie bełkotki i stały poziom wody w niej z dodatkowym zbiornikiem.

Od montażu zrobiłem trochę ponad 5000 km i nadal jest idealnie, silnik nawet nie jest martwy! B)

Nie mam innych zdjęć, ponieważ nie modyfikowałem zestawu.

Właśnie zrobiłem dobry wywiad z silnikiem, zobaczę, czy to może sprawić, że wygram jeszcze więcej conso.

Do zobaczenia wkrótce, Adrien.
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/09/05, 19:30

Witaj Adrianie
Zrobiłem taką samą obserwację, chociaż z gaźnikiem problem występuje inaczej,
W przypadku bełkotki poziom wody w bełkotce określa podciśnienie przed reaktorem, myślałem, że przepływ powietrza w dobrej kolumnie sprzyja większemu bąbelkowaniu, ale przy poziomie 100mm, jeśli umieścimy rurkę przebitą małymi poziomymi otworami, dochodzimy przy tych samych wynikach.

No nie, słup wody 150 do 200mm powoduje podciśnienie niezbędne do prawidłowej pracy, ma to wadę, że ma dość duże podciśnienie na wejściu do kolektora (ograniczenie pręta)
W przypadku silnika benzynowego, jeśli wejście do silnika odbywa się pod przepustnicą, podciśnienie jest wystarczające, aby zaoszczędzić przy pełnych prędkościach,

Przy gaźniku trzeba było szukać odpowiedniej dyszy, żeby mieć to wgłębienie 200mm. Ta depresja sprzyja mgle
wody w bełkotce i na wlocie do reaktora.

Pewnie zauważyłeś, że raz pracuje dobrze, a innym razem jakby nie było silnika, szczególnie w górach, albo po dłuższym postoju rusza energicznie, by po 5 km znów było mniej wydajnie, to wszystko małe uwagi, które musimy przeanalizować, aby reaktor był opłacalny, to nie tylko ciepło wpływa na wydajność.
Opowiedz nam o swoich uwagach w różnych rurach io tym, jaki procent wody zużyłeś w przybliżeniu

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 10/09/05, 12:57

Witam,

Zauważyłem, że silnik był znacznie (różnica jest naprawdę rażąca) bardziej energiczny w nocy, ze znacznie bardziej stabilnymi obrotami. Może z powodu pewnej wilgotności lub temperatury zewnętrznej?

W przeciwnym razie stwierdzam, że muszę wlać 0,5 do 1,5 l wody na 100 km, w zależności od mojej jazdy i temperatury reaktora. Gdy wszystko jest gorące, zużycie jest niższe niż przy zimnym systemie.

Na przykład, gdy mam do pokonania 200 km, nie dolewam wody przed przyjazdem. Zużycie wody to nadal około 2L wody, a silnik jest znacznie wydajniejszy na ostatnich 50 km.

zimny silnik + ciepły silnik = normalny zapach silnika benzynowego bez mrowienia (po wyłączeniu pantone to mrowienie powraca), stabilne obroty, ale wypadanie zapłonu
gorący reaktor + gorący silnik = nie ma już zapachu z wydechu, zimne spaliny (mogę zostawić rękę tuż przy wyjściu, na tyle, aby gazy mogły przejść bez ich spalenia, wiedząc, że nie mam dużej odległości między głowicami cylindrów a wylotem, ponieważ silnik jest z tyłu), nie ma przerw w zapłonie, a gdy włączam system przy 2000 obr./min, silnik bez wahania przyspiesza do 2500 obr./min wiedząc, że mój silnik jest bardzo dobrze wyregulowany, to nie jest tak, że jest zbyt bogaty w benzynę pantone coupé.

Jeśli nie wyraziłem się zbyt jasno, daj mi znać, postaram się wszystko lepiej wyjaśnić.

Adrien
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 10/09/05, 17:55

Witaj, Adrianie
to normalne że obroty rosną po otwarciu reaktora szczególnie jak wchodzisz do silnika pod przepustnicą to tak jakbyś robił wpis
pomocniczy lub jeśli bardziej otworzysz przepustnicę.
Jeśli poziom w bełkotce jest niski to ten wlot pomocniczy jest bardziej zasilany powietrzem i parą wodną do silnika, ale ma to tę niedogodność, że gorzej przygotowuje się mgłę wodną przed reaktorem, myślę, że przy kontrolowanym poziomie wody w bełkotce byłoby bardziej stabilne.
Jeśli twój bełkot był bez wody i włączyłeś system reaktora
znalazłbyś się jak silnik, który został zubożony przez wlot powietrza pod gaźnikiem (podgrzane powietrze przez reaktor)
Odkryłem, że stabilizacja na początku zajmuje 15 km, nawet przy dużej ilości wody temperatura rośnie (mierzona na rurze wylotowej pary z reaktora), potem spada i wraca do góry, by w końcu ustabilizować się, przy tym razem podąża za mocą żądaną od silnika.
Powiększyłem rury, które wchodzą i wychodzą z reaktora 3/4 = 19 mm w miedzi, to poprawiło system.
Żeby odczuć pełny efekt pcha pojazd pod górkę potem włącza wodę jak reaktor jest bardzo gorący to się zawiesza czasami zastanawiam się czy nie przejść cyklu grzania bez pantone a potem pantone i cykl zaczynać od nowa ogrzewanie, ustaw je na automatyczne.
W przypadku awarii, jeśli dodam za dużo wody, tak się dzieje, ale przy niskiej prędkości, przy 100 km/h i więcej, potrzeba dużej ilości wody, aby spowodować awarie
i znowu tylko jak reaktor jest schłodzony to już doszedłem do 4 litrów na 100km, na pierwszych 10km jak jedziesz szybko jest super, ale nie długo się ochładza i się psuje , trzeba zrobić kilka testów, żeby się dowiedzieć.
André
0 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 10/09/05, 21:35

Myślę, że to normalne, ponieważ tak jest, ale nadal jest to niezwykle interesujące, ponieważ nie musiałem przynosić dodatkowego paliwa, aby uzyskać 500 obrotów na minutę. Ponadto silnik pobiera mniej benzyny przy 2500 obr./min z pantone niż przy 2000 obr./min bez pantone! (zbiornik mojego gaźnika jest przezroczysty, zobacz zdjęcia na mojej stronie... wyraźnie widać przepływ benzyny)

to nie jest zwykły wlot powietrza bo jak bełkot jest zimny to jak tylko trochę otworzę układ to silnik zaczyna mieć niestabilne obroty i tracić obroty. Stosunek powietrzno-paliwowy w moim gaźniku jest naprawdę bardzo dobrze wyregulowany, poza tym cały silnik jest wyregulowany do włosa (co 5000 km całkowicie go przestawiam, mam manię na tym poziomie)

Poza tym widziałem wzrost wież, gdy poziom wody był wystarczająco niski.

Adrien
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 10/11/05, 14:56

Wiadomość z 3 lipca 2005 r

Cześć, więc oto kombi jest w końcu „pantonizowane”, a raczej domieszkowane wodą.

Modyfikacji dokonaliśmy z trzema osobami: Pierre-Etienne, Reunan i mną.

1600cc jest wyposażony w 4w1, a tłumik został zastąpiony przez reaktor, dzięki czemu wszystkie spaliny nie przepuszczają tego. Następnie, aby wytłumić hałas i go wyizolować, zakrywa się go blachą z wylotem spalin.

Bubbler to 2,75 kg butla z gazem, umieszczona na wylocie spalin. Bąbelkowanie odbywa się za pomocą otaczającego powietrza, które jest ogrzewane przez gazy spalinowe.

Na razie stukanie w dolot jest robione tuż pod gaźnikiem, podciśnienie jest dobre ale żeby dobrze zrobić trzeba będzie dać tuż nad głowicami cylindrów. Ale wymagało to więcej pracy.

orurowanie jest miedziane, spawy na razie cyną, bo palnik nie nagrzał się na tyle, by stopić miedź. Ale a priori to obowiązuje.

Nie pamiętam średnicy reaktora ani pręta, ale robimy go dość długo.

Dopiero się otrząsnęliśmy, a to, czego nie mieliśmy na stanie, poszliśmy kupić do marketu budowlanego.

Zdjęcia postaram się zamieścić jutro.

Poza tym jeszcze nie testowaliśmy na długich dystansach, bo tłumik skończyliśmy popołudniu i wcześniej w swobodnym wydechu nie było za dużo...

Gdy bełkotka i reaktor są gorące, działa całkiem dobrze! Jutro testujemy zużycie na długiej trasie (150km)

Testowaliśmy również z olejem napędowym, kiedy było zimno, kiedy całkowicie go otworzyliśmy, zostaliśmy potraktowani super bombą dymną, ogromną mgłą białego dymu na podwórku!
Po nagrzaniu i odkręceniu zaworu do połowy dymiło na początku tylko przy hamowaniu silnikiem, potem już wcale.
Na biegu jałowym z olejem napędowym udało mi się całkowicie zamknąć dopływ paliwa. A gdy tylko zamknąłem zawór bełkotki, silnik zatrzymał się. A więc a priori możemy zastosować olej napędowy, ale tam montaż w ogóle się do tego nie nadaje, dlatego ograniczymy się do wody.

Do zobaczenia wkrótce!
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 10/11/05, 14:57

Wiadomość z 8 lipca 2005 r

Przepraszam, że wczoraj nie miałem czasu wstawić zdjęć, zrobię kilka nowych i wrzucę na stronę.

W przeciwnym razie poziom zużycia potrzebowałem nieco mniej niż 10 l, aby przejechać 125 km, wiedząc, że wcześniej biegałem około 12 l/100 km. Jest to wyposażony i załadowany kombi VW.

Będziemy kontynuować testy, w tych dniach musimy wyjechać pojazdem do Niemiec.

Wkrótce
Adrien
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Avatar de l'utilisateur
Adrien
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 72
Rejestracja: 11/11/04, 22:25
Lokalizacja: Bretania




przez Adrien » 10/11/05, 14:58

Wiadomość z 8 lipca 2005 r

Obraz

Obraz

Obraz

Obraz
0 x
„Człowiek, który wie, jak uszczęśliwić siebie prostą iluzją, jest nieskończenie mądrzejszy od tego, który rozpaczał rzeczywistością”. Alphonse Allais
Loic le seac'h
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 02/07/06, 00:38
Lokalizacja: Kartezjusz 37

Silnik wodny w kombi




przez Loic le seac'h » 02/07/06, 00:48

Witam, nazywam się Loic i mieszkam po stronie Kartezjusza 37 i od ponad roku szukam kogoś, kto pomógłby mi zrozumieć i stworzyć silnik pantomimy w moim starym dobrym 1977-litrowym kombi z 2 roku.
Niestety nikt przez "Adriena de Rennes" nie był w stanie udowodnić mi, że jest to możliwe, więc proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję i mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli się z tobą skontaktować. Dobry wieczór
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 20/07/06, 22:37

Cześć Loico
Co chcesz wiedzieć ?
Spójrz na mój post na temat Super 5, jest tam mnóstwo informacji. Zajrzyj także na moją stronę internetową, klikając przyciski na dole moich wiadomości. Doszedłem do końca mojej edycji. Mam wyniki. Z pewnością niezbyt przekonujące, ale trzeba wytrwać i wprowadzać innowacje.
Twoja kolej. Najtrudniejszą rzeczą nie jest realizacja, ale uzyskanie początku wyniku.
+ powodzenia.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201