Pantone za 205, ale bez 205, na 306 HDI?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Guismo667
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 19/03/08, 11:27
Lokalizacja: Wątpliwości Besançon

Pantone za 205, ale bez 205, na 306 HDI?




przez Guismo667 » 09/02/09, 22:46

Witam,
Kilka miesięcy temu bardzo mnie zainteresowały te wszystkie eksperymenty, więc znalazłem znajomego spawacza-mechanika i rozpoczęliśmy przygodę. Szkolenie, na którym musieliśmy przystąpić do montażu reaktora na XAD 1,9D, poszło na złom... Nigdy więcej nie chciało nic wiedzieć..... :(

Po tym rozczarowaniu projekt zostaje wstrzymany... Mój znajomy spawacz znajduje lornetkę i nie ma już ani minuty. To sprawia, że ​​ja i system jesteśmy „dobrze zaawansowani”, ale bez silnika… lub prawie! Właściwie to został mi jeszcze mój prywatny samochód, zaciski 306 hdi, nikiel 60000... wystarczy powiedzieć, że nie stać mnie na złomowanie... lol

Dochodzę więc do pytań, co z pantone na hdi, ratusz mojego miasta to testuje, ale nie podaje żadnych informacji (Besançon) i szczerze się waham. Układ był zaprojektowany dla 1,9D, 2,0l hdi powinien mocniej się nagrzewać na wylocie wydechu....gvi powinno zatem być więcej niż wystarczająco długie....co o tym sądzicie?
Wyślę Ci zdjęcia z montażu, co o tym myślisz?
Ten ostatni jest wykonany ze złomu pochodzącego z recyklingu, ale całość waży około 4kg... co mnie przeraża pod względem wibracji przy wspawaniu do rury wydechowej...

Jeśli ktoś z Besac jest zainteresowany to proszę dać znać....

Obraz
Obraz
Obraz
To pompa, właściwie szukałem elektrozaworu......lol
Obraz
Obraz
To właśnie tego użyliśmy do wycentrowania osi reaktora.... nudny punkt spawania do wykonania, który, jeśli przyjrzysz się uważnie, jest już zepsuty...... :((


Z góry dzięki!

PS: spoiny są brudne, ale takie były moje początki… mój znajomy spawacz patrzył na niego… lol… z drugiej strony lutowane gvi… śmiech… lol
0 x
jonathanv8
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/05/08, 20:30
Lokalizacja: Dijon




przez jonathanv8 » 10/02/09, 22:45

Na HDI możesz mieć problemy z sondą, prawda?
0 x
Witam,
Myślę o przyszłości jutra i o naszych dzieciach, żeby żyły ekologicznie i pożegnały się z tą ropą...
Guismo667
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 19/03/08, 11:27
Lokalizacja: Wątpliwości Besançon




przez Guismo667 » 11/02/09, 17:03

Czy możesz mi powiedzieć, na czym polega problem z sondą?
0 x
jonathanv8
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/05/08, 20:30
Lokalizacja: Dijon




przez jonathanv8 » 11/02/09, 18:00

Przypuszczam, że będziesz mieć czujniki, czujnik LAMBDA, który jest w wydechu!
W rodzinie mamy 307HDI i powiedziano nam o tej sondzie, która schrzaniła auto przy okazji wymiany DPF (filtra cząstek stałych) niech mnie ktoś poprawi jeśli powiem coś głupiego!!!

WIĘC, wzięliśmy 30HDI bez FAP, więc uważajcie na tę cholerną sondę!!!!
0 x
Witam,

Myślę o przyszłości jutra i o naszych dzieciach, żeby żyły ekologicznie i pożegnały się z tą ropą...
Avatar de l'utilisateur
Guimcdo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 25/11/05, 19:22
Lokalizacja: Przyjemność dotyku (31)




przez Guimcdo » 04/03/09, 13:03

Brak sondy w wydechu DW10 montowanym w 306.

guismo667, montaż odpowiada klasycznemu turbo D. HDizowana część silnika nie powinna brać udziału w reakcji.

Pracuję też nad mokrym mocowaniem do mojej 306 hdi.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168