G Pantone TDI 1.9 110 SS generatora pary pod ciśnieniem Turbo

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Nicorette
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/01/09, 17:07

G Pantone TDI 1.9 110 SS generatora pary pod ciśnieniem Turbo




przez Nicorette » 11/01/09, 17:45

Bonjour à tous,
Chciałbym pantonizować mojego Seata Ibizę TDI 110
Chciałbym poznać opinie naukowe na temat konfiguracji mojego przyszłego zgromadzenia:
Obraz

Zasada techniczna:

Innowacja mojej konfiguracji polega na umieszczeniu całego obwodu Pantone pod ciśnieniem (powietrze wlotowe reaktora, zbiornik wody, zbiornik stałego poziomu GVI) z wtryskiem inonizowanych gazów jak najbliżej rury wlotowej, a nie przed turbosprężarką.
Ponieważ obwód wlotu powietrza za turbosprężarką musi przekraczać 2 m, aby móc przejść do intercoolera.

Mam również wiele pytań dotyczących wykonalności moich wyborów technicznych:

Pytania dotyczące zwiększania ciśnienia w moim obwodzie
Czy umieszczenie mojego obwodu pod ciśnieniem może obniżyć jakość jonizacji gazu?
Czy napotkam różne problemy, takie jak: słabe zasysanie gazu w dolocie, nadciśnienie w GVI lub innym narządzie itp.?

W przypadku gdy nie działa mi układ ciśnieniowy, wybieram podłączenie przed turbosprężarką (bardzo daleko od dolotu):
Czy podłączenie bardzo daleko od dolotu (przy chłodzeniu zjonizowanych gazów) nie spowoduje spadku wydajności?
Czy przepływ gazów przez chłodnicę międzystopniową nie spowoduje kondensacji?

Pytania nurków
Czy ktoś już montował coś w TDI i jak to zrobił?

Czekam z niecierpliwością na wszystkie Wasze uwagi, w przyszłym tygodniu otrzymam katalizator, więc niedługo zaczynam swój projekt.
Wszystkie moje pliki zamieszczę online

z góry dziękuję za odpowiedzi

Nicorette
0 x
Doping wodny IBIZA TDI 110
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: G Pantone 1.9 TDI 110 ss Turbociśnieniowy generator Va




przez Flytox » 11/01/09, 23:37

Witaj Nicorette

Ładny projekt 8) i witaj w klubie.

Nicorette napisała:Innowacja mojej konfiguracji polega na umieszczeniu całego obwodu Pantone pod ciśnieniem (powietrze wlotowe reaktora, zbiornik wody, zbiornik stałego poziomu GVI) z wtryskiem inonizowanych gazów jak najbliżej rury wlotowej, a nie przed turbosprężarką.

Zbiornik wody jest pod ciśnieniem w rurach za chłodnicą powietrza doładowującego. Ciśnienie tam musi być nieco niższe niż przed zbiornikiem, obieg gazów nie powinien zostać odwrócony, co uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie stałego poziomu i przedostawanie się ciśnienia na dno zbiornika wraz ze wzrostem prędkości (przy rosnącej różnicy ciśnień). Możesz zrównoważyć ciśnienie, podłączając górną część zbiornika do litery „T” na wylocie GVI.

Czy podłączasz się do zaworu EGR wtrysku pary!? Czy mógłbyś narysować brakujące rury lub nawet dodać zdjęcia bestii? : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 12/01/09, 00:25

Halo

Czy ktoś już montował coś w TDI i jak to zrobił?


Trochę przestrzegam tej zasady, wykorzystuję ciśnienie turbosprężarki do rozpylania wody na wlocie reaktora, wylot reaktora przechodzi bezpośrednio do wlotu turbosprężarki za pomocą zwężki Venturiego

System ma wady, przy niskich prędkościach poniżej 2000 obr./min turbo nie dmucha wystarczająco mocno, nawet kolektor dolotowy jest w depresji
zaletą jest samoregulacja, większe ciśnienie, większy wtrysk wody, niska prędkość, brak ogrzewania, brak ciśnienia turbo, brak wtrysku
w porównaniu z bełkotką lub małym gaźnikiem, przyrost obciążenia jest niewielki, ale do użytku miejskiego mały gaźnik był bardziej korzystny.

Utrzymanie prostoty jest skomplikowane, trzeba o tym myśleć długo

André
0 x
Nicorette
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/01/09, 17:07

Re: G Pantone 1.9 TDI 110 ss Turbociśnieniowy generator Va




przez Nicorette » 12/01/09, 13:21

Nicorette napisała:Czy podłączasz się do zaworu EGR wtrysku pary!? Czy mógłbyś narysować brakujące rury lub nawet dodać zdjęcia bestii? : Mrgreen:
A+

Jeszcze nie zacząłem, ale wiem, że będę musiał znacząco zmodyfikować swój zawór EGR: wymontować, całkowicie obrobić część zaworu (wlot spalin), aby pozostał gładki lub gwintowany otwór, w który wkręcę mufę, na którą będę wkładał zespawałby moją rurkę wtryskową inonizowanego gazu.
Wcześniej w dużej tubusie głównym zamontowałbym karbowaną rurkę w kształcie podwójnego odwróconego stożka (wszyscy kojarzyli słynną zwężkę Venturiego)
Wydaje się to skomplikowane, ale myślę, że tak jest najłatwiej.
Wszystkie zdjęcia zamieszczę na forum jak tylko zacznę.
0 x
Doping wodny IBIZA TDI 110
Nicorette
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 11/01/09, 17:07




przez Nicorette » 12/01/09, 13:30

Andre napisał:Halo

zaletą jest samoregulacja, większe ciśnienie, większy wtrysk wody, niska prędkość, brak ogrzewania, brak ciśnienia turbo, brak wtrysku
w porównaniu z bełkotką lub małym gaźnikiem, przyrost obciążenia jest niewielki, ale do użytku miejskiego mały gaźnik był bardziej korzystny.

André


Jakie więc według Was jest najkorzystniejsze rozwiązanie techniczne w silniku turbo, wiedząc, że jeżdżę głównie na krótkich wyjazdach kempingowych? Przy prędkości podróżnej (90/100 na 5. biegu) mam 2000 obr./min.
Jeśli nie, jaki masz samochód?
A nie masz problemów z kondensacją w intercoolerze?
Czy gazy pantonizowane mogą ulegać kondensacji?

Chciałem wprowadzić pantonizowane gazy jak najbliżej silnika, aby uniknąć kondensacji, ale jeśli ich nie ma, być może będę musiał sprawdzić swój egzemplarz...

Dzięki +
Nico
0 x
Doping wodny IBIZA TDI 110
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 12/01/09, 20:23

Witaj Nicorette

Nicorette napisała:Czy gazy pantonizowane mogą ulegać kondensacji?

Naprawdę nie rozumiem, dlaczego nawet zjonizowana para nie będzie się skraplać, gdy warunki ciśnienia i temperatury na to pozwolą. Zazwyczaj rury za chłodnicą międzystopniową nie mają objętości martwej lub są bardzo małe, co mogłoby pełnić rolę zbiornika kondensatu.

Wszystko to przy stosunkowo gwałtownym strumieniu powietrza, myślę, że nie ma niebezpieczeństwa gromadzenia się wody, która mogłaby być niebezpieczna dla silnika. Musi wszystko połykać, ale przypuszczam, że „jakość” pary musi być różna (wielkość mikrokropel).

Jeśli chodzi o jonizację, sądzę, że niewiele osób rozumiało, jak dokładnie została ona wytworzona… ani na jakim poziomie w rurze. Jesteś więc skazany na wypróbowywanie różnych rozwiązań...
: Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
mmanuman
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 19/12/08, 11:38
Lokalizacja: Lyon, Francja

tdi-wodór




przez mmanuman » 23/03/09, 14:16

witam, osobiście zamontowałem w moim golfie 2 tdi 3 generatory wodoru,
Jestem z niego bardzo zadowolony...oszczędność, moc!
Uprościłem sprawę tak prosto, jak to możliwe, największą poprawę zauważyłem w zakresie momentu obrotowego silnika, przy dużym przyspieszaniu, koniec z dużym czarnym dymem, dla twojej informacji umieściłem wodór zaraz za filtrem powietrza. ...dla oszczędności nie mogę Ci powiedzieć, bo system zwiększa moc, gram w gry i od czasu instalacji nadal mam kłopoty, życzę powodzenia przyszłym instalatorom........... .. :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/03/09, 17:04

Hej, wspomnienie Utopii? : Chichot:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163