Potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu edycji pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
suempro
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 09/01/09, 18:57

Potrzebujesz pomocy w rozpoczęciu edycji pantone




przez suempro » 09/01/09, 19:09

cześć wszystkim
Postanowiłem zrobić silnik pantone, ale mam mały problem ze zrozumieniem wszystkiego
W internecie znalazłem kilka planów, z których każdy jest inny
Dlatego zwracam się do was o oświecenie.
po pierwsze czy w bełkotce jest tylko woda czy woda to benzyna?
moim zdaniem jak jest mieszanka wodno-benzynowa to nie ma więc gaźnika na wejściu do silnika więc nie widzę jak rozpędzić ani jak odpalić silnik bo cały zespół będzie zimny.
więc gdyby ktoś mógł dać mi znać, byłoby miło

z góry dziękuję suempro
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 10/01/09, 00:11

Witaj suempro

Istnieje wiele wariantów montażu Gillier Pantone, Pantone itp., które dają równie zróżnicowane rezultaty.
Dużo zależy od tego co chcesz osiągnąć/zrobić, jakie masz środki na realizację, twoją znajomość mechaniki itp...

Dobrze byłoby zacząć od wyszukiwania za pomocą wyszukiwarki tej witryny, aby zrozumieć zasady działania systemu.
Po dobrej lekturze (raczej obszernej : Mrgreen: ) uzyskasz dobre odpowiedzi na wiele swoich pytań.

Po tej zdrowej i pouczającej lekturze będziesz miał wiele nowych, jaśniejszych pomysłów, a my z przyjemnością odpowiemy Ci tak dokładnie, jak to możliwe. :P
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
suempro
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 09/01/09, 18:57




przez suempro » 10/01/09, 10:30

Dziękuję za Twoją odpowiedź
ale dla mnie najprostszym montażem byłby bełkot wypełniony wodą z wylotem reaktora podłączonym do wlotu powietrza gaźnika
Czy jest to możliwe wiedząc, że najpierw chcę to założyć na silnik kosiarki a potem zaadaptować do silnika samochodu (pewnie beetle'a)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 10/01/09, 23:01

Witaj suempro

suempro pisze:ale dla mnie najprostszym montażem byłby bełkot wypełniony wodą z wylotem reaktora podłączonym do wlotu powietrza gaźnika
Czy jest to możliwe wiedząc, że najpierw chcę to założyć na silnik kosiarki a potem zaadaptować do silnika samochodu (pewnie beetle'a)


Wyciąć sobie zęby; to prawda, że ​​kosiarka jest dobrym wsparciem. W przypadku silnika Coxa powinieneś być w stanie znaleźć schematy.

W przypadku bełkotki wodnej bez paliwa wydaje mi się to bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Podłączenie wylotu pary, zobaczę to raczej za gaźnikiem, powinno zakłócić nawęglanie i podciśnienie jest bardziej energiczne zasysać bełkotkę. Przed gaźnikiem nie cała objętość zajmowana przez parę to powietrze. To odpowiednio wzbogaca nawęglanie (nie tak naprawdę zamierzony cel). : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
suempro
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 09/01/09, 18:57




przez suempro » 10/01/09, 23:58

ok narysuję schemat i wstawię forum jutro więc po gaźniku co spowoduje, że mieszanka paliwowo-powietrzna wymiesza się z parą i potem pójdzie prosto do silnika czy o to chodzi?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 11/01/09, 11:54

Witaj suempro

Schemat + zdjęcia silnika + charakterystyka silnika... + odczyty pierwotnego zużycia na typowym trawniku.... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 172