Pantone na Vito 220 CDI

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)

Pantone na Vito 220 CDI




przez binbins4 » 06/10/05, 23:20

Zainstalowałem reaktor poprzeczny tuż za turbo. Wymiary reaktora to: średnica wewnętrzna 22 mm, średnica pręta 20 mm i długość około 220 mm.

Wodę rozpyla się rozpylaczem aerografu o średnicy 0.6 mm. Do rozpylania stosuje się ciśnienie turbo.

Zużycie wody wynosi około 1 l na 100 km.


Aby umieścić reaktor pod próżnią, przed turbo wlotem powietrza znajduje się zwężka Venturiego. Zawór dławiący jest umieszczony pośrodku zwężki Venturiego, aby zapewnić zasysanie niezależnie od prędkości obrotowej silnika.
Zawór dławiący jest kontrolowany przez ciśnienie wylotowe w turbosprężarce poprzez zmodyfikowany turbo zawór bezpieczeństwa. Jest wytarowany „do góry nogami” za pomocą sprężyny (aby był bardziej elastyczny).


Spaliny wokół reaktora boleśnie osiągają 180 ° C, nieco bardziej pod górę. Reaktor jest izolowany włóknem aluminiowym.

Zestaw działa dobrze, ale tak naprawdę nie ma poprawy zużycia. Czy masz pomysł, aby montaż działał?

W załączeniu są zdjęcia „potwora”





na moim vito obecnie wszystko jest zdemontowane 3.5 m węża (za długiego, że), mam nową nadzieję! Zauważyłem na renault 25td (quanthomme), że wysyłają wąż pod ciśnieniem turbo, muszą mieć kłuć przed reaktorem także pod ciśnieniem, czy też zaopatrzyć go w naczynie parowe?

Nie śpię! Biorę swojego golfa cabrio (pantone)

Zmierzyłem kolektor 200 ° na naczyniu, oczywiście wszyscy się zgadzamy, że nie jest wystarczająco gorący. Czy moglibyśmy mieć temperaturę reaktora na silnikach wysokoprężnych?
Skieruję się na reaktor zamontowany na oddzielnym grzejniku. Kilka miesięcy temu dostałem jeden na złom, wezmę go jako model i części.
Przesyłam Ci zdjęcia, aby dać wszystkim pomysły. (Zamówiłem multimetr od Conrada 1000 euro do pomiarów temperatury do 15 °).
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 07/10/05, 04:06

Witam binbins4
Nie jest to raczej część ciśnienia powietrza turbosprężarki, która powoduje bulgotanie, oczywiście z zaworem zwrotnym, bez którego przy niskich prędkościach woda będzie zasysana do kolektora znajdującego się w depresji, ta metoda I l wykorzystałem to, nauczyłem się tego na mój koszt.
W zeszłym miesiącu rozmawiałem o tym w Internecie forum, Podłożyłem swój zbiornik wody pod ciśnieniem za pomocą turbosprężarki, ma to tę zaletę, że wysyła wodę tylko wtedy, gdy kolektor dolotowy jest pod ciśnieniem. Oznacza to, że silnik pracuje, a turbosprężarka pcha, w ten sposób nie trzeba łamać głowy za chodzenie przy niskich obrotach, zbiornik jest zbyt niski, nic na gaźniku, im bardziej turbo popycha, tym bardziej podnosi się poziom wody i im więcej gaźnika dostarcza ... to stanowi rodzaj regulacji, która + zwężka Venturiego stanowi skuteczną regulację. nawet zbyt wydajną zmodyfikowałem ją tak, aby działała przy prędkości 80 kmh, ponieważ często jeżdżę po mieście, więc jak tylko pojawi się ciepło, chcę uruchomić reaktor.
A twój piękny bubbler ze stali nierdzewnej i działa?

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/11/05, 08:53

Halo
Może pomysł,
Szybko ponownie przeczytam Twój post i nie widzę, gdzie mówisz o usunięciu zawór egr twojego silnika. André zapłacił cenę za swojego Chevroleta, nie usuwając go, wyniki uzyskane przez bardzo słaby reaktor. Więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, potępiaj ten recykling. Możesz go usunąć i zamiast tego umieścić reaktor.

Jeśli to już zrobione, przepraszam: niepewne:
0 x
nialabert
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 258
Rejestracja: 02/06/05, 22:32
Lokalizacja: Genewa




przez nialabert » 02/11/05, 11:21

Odpowiadam za niego, że w naszej siedzibie jest więcej telefonu (cios pelteuse na linii jest radykalny).

Wydaje mi się, że w pewnym momencie usunął egr, służył jako wpis, ale w końcu zrobił venturi.

Więc to nie to. Ostateczne wyjaśnienie jest takie, że elementy są zbyt niechlujne względem siebie.
0 x
***************************
Naukowcy, którzy szukają zostaną znalezione, ale naukowcy odkryli, że szuka.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 02/11/05, 14:18

: niepewny: nie powiedziałem, że wystarczy użyć otworu pozostawionego przez usunięcie zaworu egr, aby zainstalować tam rurkę gazu geet. Ale a priori recykling spalin utrudniał przepływ gazu geetycznego w samochodzie André. Dodało gazu do silnika. Ponadto zawór EGR w oleju napędowym powoduje powtarzalne awarie przez jego kruszenie. Niektórzy mechanicy potępiają to w najnowszych silnikach. To tak naprawdę nie wpływa na zanieczyszczenie. Aspirowanie dobrego gazu i ponowne napełnianie go spalinami to wstyd, że jednocześnie :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 04/11/05, 23:27

praktycznie wszystkie moje testy zostały wykonane bez egr, wznowiłem notatki zużycia 9,5 l na 220 automatycznych cdi, doszedłem do 8 litrów, to było 16% env z 4dl wody na 100 i było z aerograf (patrz poprzednie zdjęcie)
jeden wcześniej 8,5 BEZ PANTONE tylko z Venturią i 1,5 litra wody na 100
w tej chwili zainwestowałem w zestaw hvb, robię 9,8 litra au100 w tym tygodniu próbuję turbulatorów, następnym pełnym wtryskuję gorącą wodę (muszę zeskanować arkusz z lat 70. na zastrzyki wody do umieszczenia na miejscu)

Zamierzam również wypróbować pantone pod ciśnieniem turbodoładowania, aby uniknąć moich 3,5 m rur, aby móc wysłać pantone gaz jak najbliżej wlotu

a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 05/11/05, 00:10

Prawdą jest, że 3,5 m węża do wejścia jest długi na Vitto. Czy silnik jest w bagażniku, czy co? :P
Nie, oczywiście, że to żart, nie złość się. W rzeczywistości Pantone ma niewielką poprawę zużycia paliwa. Może to być problem z komputerem wtryskowym, który napełnia silnik większą ilością oleju napędowego w obecności wody. André miał również problem ze swoim Chevroletem, ale przyznałem ci benzynę. A potem przeprogramuj kalkulator:

- „Witam, panie Mercos, możesz spojrzeć na mój młyn. Nie rozumiem, że zużywa zbyt wiele”. Ty mówisz
I dodajesz.
- „Czy możesz zrobić mi małą korektę kalkulatora?”
- „Oczywiście, mój panie, nadal będziesz musiał zapłacić 1100 euro, mój dobry panie”.
- „Ok, pomyślę o tym martwej kuli”
Mam na myśli to, że twoja historia nie wygrała. Powodzenia nie rozpaczaj, musi być rozwiązanie. Z pewnością jest pod twoim nosem. Może być konieczne puszczenie go na chwilę, aby cofnąć się i pomyśleć o tym z wypoczętą głową. Czasami wpadam na awarię w pracy, co robię.
Jak mówimy „jutro i fra Jour”. W każdym razie twoja realizacja jest przykładem czystości, można by pomyśleć, że to wszystko pochodzi! Gratulacje! i znowu odwaga.
0 x
Shagya
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 27/10/05, 23:56




przez Shagya » 06/11/05, 18:13

Uważam zasadę aerografu za super!
Ja, który szukałem pompy wtryskowej wody, którą chciałem połączyć z dyszą rozpylającą ... prawdopodobnie przyniosłeś mi prostsze rozwiązanie, ponieważ do tej pory nie znalazłem tej pompy, podczas gdy tam , wystarczy prosta mała sprężarka i tak, nie mam turbosprężarki, więc albo sprężarka elektryczna, albo przystosowalna paskiem jak na 4x4, ale czy będzie to możliwe na kangoo, muszę zobaczyć.
0 x
Avatar de l'utilisateur
binbins4
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 165
Rejestracja: 27/12/04, 09:46
Lokalizacja: Genewa (Szwajcaria)




przez binbins4 » 07/12/05, 21:33

voila, jeśli przybędę, wstaw zdjęcie, zrozumiesz mój montaż
zwężka Venturiego, specjalna komora podgrzewania z obrotem do wirowania wody na gwintowanej rurze int w reaktorze pręt 16 stali nierdzewnej zaklinowany 2 sprężynami osadzonymi na kuli
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 07/12/05, 22:46

Cześć binbins4, jeśli używasz „imageshak” jako prekonsekwencji ekonologicznej, aby dołączyć zdjęcia na stronie forum, Robię kopię wklej z adresu URL w ostatnim wierszu.
Po kliknięciu „host” na pierwszej stronie zdjęcie zostaje zapisane, a następnie wyświetla się strona z kilkoma możliwymi adresami URL. Uważam, że ostatnim rozwiązaniem jest obejrzenie bezpośredniego obrazu. W przeciwnym razie możemy skopiować wklej dla linku do obrazu ....
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 173