Gillierem Pantone Peugeot 806 1.9TD

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1

Gillierem Pantone Peugeot 806 1.9TD




przez crispus » 01/12/08, 19:50

Witam wszystkich !),

Już od jakiegoś czasu chciałem wyposażyć moją 806 w Gillier-Pantone.

W międzyczasie użytkuje VSLA od 2 lat i zużycie już spadło z 0,5 do 1,5/100 (16%) w zależności od pory roku i przejazdów (najlepsze wyniki latem i powyżej 100 km/h).

Ponieważ jednak jest to ciężki pojazd z „małym” silnikiem, wydech powinien dostarczyć silnikowi dużo kalorii i logicznie rzecz biorąc, spowodować znaczny spadek zużycia paliwa. :P

Na chwilę obecną nie mam jeszcze żadnych zdjęć, wszystko jest jeszcze w fazie planowania. Opowiem Ci historię:

Moja 806 niedawno przekroczyła 250000 XNUMX km. Niestety, czasami miałem trudności z rozłączeniem lub włączeniem sprzęgła, ze względu na „automatyczną” linkę zaczepową (pfff!) typu dowcipniś. :P

Kilka dni później przyszła kolej na zwolnienie sprzęgła. Nagle zmiana biegu stała się całkowicie niemożliwa. :płakać:

Auto stoi obecnie w blokach (od miesiąca : Oops:), a rozebrałem już sporo rzeczy, żeby dostać się do skrzyni biegów. Po przeciwnej stronie jest rozkład, który wisi w powietrzu, który planowałem, ale miałem nadzieję, że uda mi się poczekać do wiosny, ponieważ nie mam garażu. Mam 2 zapalenie zatok, bo źle pracowałam pod osłoną (co to znaczy się spieszyć!) silnym zachodnim wiatrem (tak, to Bretania). : Evil:

Przy okazji skorzystam też z okazji i zdemontuję kolektor wydechowy i w końcu zamontuję reaktor.

Oto zabawny szczegół: ten model z 1997 r. nie ma zaworu EGR: niewątpliwie dlatego, że przy 90 KM przy 1800 kg silnik rzadko pracuje „przy niskim obciążeniu”. Z drugiej strony mam znalezione połączenie, które wysyła parę do wlotu (to nie jest moje, tamto)! : Mrgreen:

Ponadto, aby zwiększyć efektywność lekarza rodzinnego, zaplanowałem 2 modyfikacje, które moim zdaniem mogłyby poprawić doping:

- Zmodyfikuj ustawienia turbo: obejście otworzy się wcześniej, aby pozostawić mniej kalorii w turbosprężarce, a więcej w reaktorze.

- Zmień skrzynię biegów: aby zauważyć to w AX, „optymalny moment obrotowy GP” jest dostępny poniżej oryginalnego. Dlatego staram się „znaleźć” maksymalną wydajność w okolicach 90-110 km/h.
Czytałem na innym forum że ktoś umieścił puszkę 405 na swoim 8O6, więc nie wydaje się to niemożliwe?

Przykładowo, Alex56 uzyskał lepsze wyniki na swoim R21, „przeszczepiając” felgi Nevada, wyższe: ale nie ma sensu pojawiać się z tym na CT: nie udało się!

W zasadzie obudowy skrzyni biegów PSA są identyczne, a czasem nawet cała skrzynia biegów: jest to logiczne, jeśli silnik jest taki sam. Z drugiej strony producent dostosował przełożenia osi do każdego modelu (PTAC, scX itp.).

Poza tym zdaniem kolegi wygląda na to, że w skrzyniach biegów 806/Evasion/Ulysse wystąpiły problemy ze smarowaniem: na skutek dużego nachylenia silnika 5 bieg źle "porusza się" z poziomem oleju pochodzenia i może puścić 250.000 0,2 km. Fiat zaleca także dodanie dodatku (XNUMX l?) po uzupełnieniu poziomu.

Moment wydaje się więc dobrze wybrany na tę modyfikację...

Aby w miarę możliwości pochłonąć dodatkowy moment obrotowy, chciałbym zastosować skrzynię biegów przeznaczoną do mocniejszego silnika (110 KM)? Jeśli oczywiście obudowa jest identyczna...

Kolejny problem: średnica kół jest różna w zależności od skrzyni: ciekawie byłoby wybrać skrzynię przeznaczoną do niższych opon, ale informacja o liczniku będzie zniekształcona... Nie wiem, co na to kontroler techniczny pomyśl, jeśli się dowie? I nie mówię tu o ubezpieczycielu...

Te z 806 to 205/75/15 (dodatkowa liczba 94T) : Lol:
- średnica 64.75 cm
- obwód toczenia 203.42 cm
źródło
Uwaga: za obwód producent podaje rok 1970, czyli -3%...


No to zaczynam: RTA 806, s. 118 i 69:
:
* Przełożenie 5. biegu: 1,4838
* Przełożenie osi: 0,2203
* Całkowite przełożenie: 0,3269
* Prędkość dla 1000 obr/min: 38,63 km/h

Jeśli po twojej stronie masz recenzję RTA lub Haynesa dotyczącą modelu PSA (np. 406, Xantia...), byłoby miło, gdybyś mógł mi podać odpowiednie wartości. Z góry dziękuję : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 01/12/08, 20:39

Interesuje Cię ZX 1,9TD RTA?

W przeciwnym razie jest wielu Bretończyków forum kto mógłby przyjść i pomóc ci złożyć ciało w całość, prawda? Muszę zadzwonić do Crispusa!
No dalej, okażcie trochę solidarności!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Gillier Pantone w Peugeot 806 1.9TD




przez Flytox » 01/12/08, 21:10

witaj chrupiący
Crispus napisał:Oto zabawny szczegół: ten model z 1997 r. nie ma zaworu EGR: niewątpliwie dlatego, że przy 90 KM przy 1800 kg silnik rzadko pracuje „przy niskim obciążeniu”. Z drugiej strony mam znalezione połączenie, które wysyła parę do wlotu (to nie jest moje, tamto)! : Mrgreen:

Kiedy podłączyłem w ten sposób mój R19, przepływ pary nie zasilał wszystkich cylindrów w ten sam sposób. Po 1000 lub 2000 km, kiedy zdemontowałem kolektor dolotowy, w cylindrze nr 3 trzonek zaworu dolotowego był cały czysty (część znajdująca się w strumieniu powietrza), nr 4 był trochę bardziej zabrudzony, a 2 i 1 były pokryte czarnym skala (zwykły kolor starego diesla). Wywnioskowałem, że większość pary została pochłonięta przez cylinder nr 3, potem nr 4, a w pozostałych cylindrach nie było prawie nic.

Krótko mówiąc, jest to wygodne połączenie, ale trzeba sprawdzić, czy nie będziesz miał takiego samego problemu. Być może „najlepszym” połączeniem byłoby połączenie poprzedzające WITH, aby zapewnić dobrą dystrybucję?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 02/12/08, 18:07

bham napisał:Interesuje Cię ZX 1,9TD RTA?

Jak powiedziałem, próbuję znaleźć proporcje. Dlatego jestem zainteresowany... Jeśli moje doświadczenie da dobre rezultaty, mogę sporządzić tabelę zawierającą różne przełożenia skrzyni biegów dla przyszłych zespołów.

W przeciwnym razie pójdę odłożyć oryginalne pudełko. Ale to by mnie zdziwiło.

W przeciwnym razie jest wielu Bretończyków forum kto mógłby przyjść i pomóc ci złożyć ciało w całość, prawda? Muszę zadzwonić do Crispusa!
No dalej, okażcie trochę solidarności!

Dziękuję za uwagę. Gdy już wszystkie kawałki zostaną znalezione, a cydr ostygnie, miło będzie spędzić dzień z kilkoma z nich... Tym bardziej, że mogę się odwdzięczyć. Notuję...

No cóż, poza tym niedaleko od mojego domu znalazłem kilka pudełek na sprzedaż: 306 1.9D, Xantia 1.9 D i TD, a także 406 HDI 110 CV. I dalej na zachód Xantia 2.1TD. Wszystko to w przedziale cenowym od 100 do 200 €.

Problem w tym, że przed zakupem muszę sprawdzić kompatybilność montażu! Będzie łatwiej jak skończę demontaż... Na razie muszę zdemontować nakrętkę piasty, która jest jeszcze... 36! Kupiłem na tę okazję klucz do rur, którego krawędzie musiałem oszlifować tak, aby weszło w piastę (otwór stożkowy)! Teraz brakuje mi stalowej belki na tyle mocnej, aby utrzymać tę piastę w miejscu podczas odkręcania, tej, którą wygiąłem : Evil:

Model 806 posiada sterowanie linkowe, co skutkuje pojedynczą osią obrotową/pchającą. Ze zdjęć ogłoszeń wynika, że ​​łącznik Xantia prowadzi do... 2 osi! Ale chyba nie na 406?
A co do obudowy sprzęgła, mam wrażenie, że też jest inaczej? Tym bardziej irytujące, że służy również do obsługi połowy mechanizmu różnicowego. Krótko mówiąc, nie jest wygrane... :?

Mimo to ponawiam apel w tej sprawie
- przełożenia skrzyni biegów/mostu pędnego lub km/h dla 1000 obr/min,
- średnica lub obwód opon.

Jeśli masz RTA jednego z tych modeli, wygląd byłby miły. DZIĘKI...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 02/12/08, 18:52

Przykro nam, Crispusie, po przeprowadzeniu badań recenzja Haynesa nie zawiera potrzebnych informacji.
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 02/12/08, 21:37

witaj chrupiący
Sam mam 2monospace, Evasion 1L9 z 1996 r. i 806 2L1
w roku 1998
idź zobaczyć na forum

http://www.forum-auto.com/pole-techniqu ... 316439.htm
będą w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie dotyczące możliwości zamontowania innego pudełka na Twoim mono, jednak mogę powiedzieć, że na moich dwóch monofonach pudełko jest identyczne (mk5)
znane są problemy ze skrzynią biegów w mono, a także problemy z kołem pasowym wywrotki i klimatyzacją
(ps. Nie mogę już wrzucić drugiego biegu, a bieg wsteczny blokuje koła, gdy go mijamy
recenzja garażu hs box
po konsultacji z forum zużywa się pierścień ustalający łożyska osi wtórnej i wał porusza się o kilka milimetrów w ruchu translacyjnym. Środek zaradczy usuwa dolną część skrzyni z nakrętki 36, która na nakrętce odpływowej i szczelinowej usuwa zmianę 5. biegu z pierścienia na nowy 7 euro odpoczywa i wszystko znowu działa idealnie
a co ci jest???
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 05/12/08, 15:36

Cześć, lv13r

Z moją skrzynią biegów wszystko w porządku, nie działa łożysko oporowe sprzęgła: sprzęgło czasem się zacina, czasem odblokowuje, zależnie od stanu.
: Evil:

A ponieważ konieczne jest złożenie skrzynki, chcę z tego skorzystać, aby wydłużyć raporty, a także czerpać duże korzyści z domieszkowania wodą, którą planuję montować przez 2 lata. Cofnąłem się, gdy zobaczyłem bałagan pod maską! :x

Oczywiście na etapie opracowywania Gillier Pantone ryzykuję posiadanie „cielęcia” w rękach, ale stawiam na znaczne zmniejszenie zużycia paliwa, czego, o ile wiem, nie udało się jeszcze uzyskać w samochodzie.

Jeśli to naprawdę nie zadziała, zawsze jest czas na złożenie oryginalnego pudełka. Na wszelki wypadek jeszcze go zatrzymam...
: Lol:

Dziękuję za link, już tam pójdę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 17/12/08, 15:14

Witam lv13r,
lv13r napisał: Powiem Ci, że na moich dwóch mono pudełko jest identyczne (mk5)

Zaskakuje mnie, że nie ma różnicy, nie ma nawet przyrostka, który się zmienia? Moje RTA dotyczy tylko 1.9TD, w 2.1TD i 2.0HDI nic nie znalazłem...

Nie jestem pewien, czy uda mi się zmienić pudełko, ponieważ stożkowa para - i to on mnie interesuje! - jest umieszczony w obudowie sprzęgła. Nic nie mówi, że wymiary wewnętrzne są identyczne z 3 zębami mniej...

Ale tak czy inaczej, biorąc pod uwagę przebieg, teraz albo nigdy poddać go pełnemu przeglądowi.

Rozbiórka postępuje bardzo powoli pomiędzy 2 trzebieżami, mam nadzieję skończyć bałagan przed wiosną : Mrgreen:
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 17/12/08, 18:28

Cześć crispus
z drugiej strony należy zachować ostrożność, zaleca się otwieranie skrzyni gdy jest ona jeszcze podłączona do silnika, a nie otwieranie jej wyjętej (jest napisane na forum auto i określone w rta)
Amicalement
z drugiej strony mogę znaleźć raporty dotyczące różnych skrzynek
(hdi i inne)
dam ci znać
ps: chcesz kręcić więcej, prawda?
Amicalement
lv13R
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 17/12/08, 18:53

tak przy okazji mechanizm różnicowy i przekładnia pseudostożkowa której nie ma w tej skrzyni bo wszystko jest na normalnym biegu bo skrzynia jest zamontowana obok silnika a nie z przodu czy z tyłu więc nie ma powrotu kąta i dlatego nie ma stożkowego momentu obrotowego
z drugiej strony należy zachować ostrożność przy demontażu mechanizmu różnicowego, ponieważ znajdują się tam podkładki regulacyjne
Amicalement
lionel
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152