pantonizacja benzyny

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Henri
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/04/05, 08:28




przez Henri » 23/06/05, 22:46

Pierwsza próba na trasie nie była jednoznaczna z prostego powodu: zapomniałem zrobić dolot powietrza w zbiorniczku paliwa, wynik: od początku po podgrzaniu na benzynie, po włączeniu w depresji nic już nie pomogło.
Zauważyłem to, kiedy wróciłem do domu
Za drugą próbą było już lepiej, ale jak za pierwszym razem silnik nie ma mocy, trzeszczy lub nie ciągnie
brak paliwa bez wątpienia.
Przerobiłem gaźnik na większą dyszę, pozostało tylko podłączyć go do pedału gazu w celu sprawdzenia w ten weekend.
zobaczymy.
Zastanawiam się, czy nie pomyśleć o tym wszystkim jako o zasilaczu LPG.
Wyjście z reaktora musiałoby nastąpić przed motylkiem oryginalnego gaźnika, nawet jeśli oznaczałoby to umieszczenie małej turbiny na wejściu do reaktora w celu skompensowania braku ssania, w rzeczywistości w LPG gaz wychodzi pod ciśnieniem i tak nie jest. należy dodać powietrza, aby je usunąć.
Podczas gdy w reaktorze powietrze jest potrzebne do zassania paliwa (odparowania), co zaburza równowagę całego układu
Zasysanie pod oryginalnym gaźnikiem jest zbyt duże.
może potrzebujemy motyla, żeby to ograniczyć.
Ponawiam moją prośbę do ekologii o utworzenie przedmiotu skupiającego pytania i odpowiedzi poruszane już na stronie forum dzieje się tak przez długi czas, ponieważ jednym z głównych problemów napotykanych jest praca silnika pantonizowanego pod obciążeniem przy różnych prędkościach.
Czy istnieje niebezpieczeństwo pracy silnika poprzez klikanie? (podczas testów).
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134