Pantonised silnik mojej łodzi

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
dziadek kamień
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/09/08, 17:53

Pantonised silnik mojej łodzi




przez dziadek kamień » 06/10/08, 19:05

Witam,
Pozwólcie, że się przedstawię, dziadku, jestem kapitanem mariny Seneffe w Belgii, posiadam penichette o długości 13,50 m, zeszłej zimy zamontowałem na nim 620-cylindrowy silnik wysokoprężny Daf DNTD6 z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem, 6,24 l o mocy 212 KM , maksymalna prędkość pod obciążeniem 2600 obr./min. jedzie ze stałą prędkością 10 km/h i obraca się w zakresie 1500-1800 obr./min., zużywa mi około 7 do 8 ltr/h, czyli 70 do 80 ltr/100 km, a przy cenach Go mój portfel czuje się dotknięty, Jestem forum od kilku dni i byłbym zainteresowany wystrojem mojego silnika, jestem małą złotą rączką, ale nie wiem od czego zacząć, od SPAD-a czy bubblera? jak zbudować jeden lub więcej reaktorów, jaki rozmiar, itp.
Czy ktoś z Was miałby cierpliwość i życzliwość i pomógłby mi w realizacji mojego projektu?Jeśli system będzie sprawny, mógłby zainteresować kilku członków naszego klubu.

Czekam na wiadomość od Ciebie
dziękuję
Amicalement
Pierre
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais

Re: Pantonizowałem silnik mojej łodzi




przez śruba » 06/10/08, 22:47

cześć dziadku-pierre

papy-pierre napisał:Zamontowałem 620-cylindrowy silnik wysokoprężny Daf DNTD6 z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem, 6,24 l na 212 KM, maksymalna prędkość pod obciążeniem 2600 obr./min. Jeździ ze stałą prędkością 10 km/h i kręci się pomiędzy 1500 a 1800 obr./min., spala mi około 7 do 8 l/min. H


Myślę, że umieściłeś bardzo duży silnik w stosunku do swoich potrzeb:
jeśli zużywasz tylko 7 do 8 litrów na godzinę, odpowiada to 1/5 pełnego zużycia energii.

taki silnik dostarcza jedynie 30 koni mechanicznych, zużywając 8 l/h
uruchom go na 1700 obr/min bez napędzania śruby łodzi i sprawdzaj jego zużycie raz na godzinę, będziesz zaskoczony (jeśli to zrobisz, poinformuj nas o tym)

Czy potrzebujesz takiej mocy, aby "odpalić" swoją barkę podczas startu? :?

Dostosowanie takiego silnika do pracy przy zmniejszonym obciążeniu nie jest łatwe, aby odpowiednio ogrzać reaktor

Nie mogę się doczekać, żeby Cię przeczytać,
śruba
0 x
dziadek kamień
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/09/08, 17:53

spłaszczył silnik mojej łodzi




przez dziadek kamień » 07/10/08, 12:09

Witam Boulon i dziękuję za odpowiedź, założyłem do niego duży silnik bo z jednej strony kosztowało mnie to tylko 500€ ma +- 150.000 1km a z drugiej strony jest w wodzie na +- 24m waży więcej ponad XNUMX tony, a przód przypomina barkę, jest bardziej zaokrąglony, gdy jest skierowany w stronę gwiazd, założyłem też na niego żarówkę dziobową, żeby spróbować otworzyć falę, nie wiem, jak oni to zrobili, że zamieszczali zdjęcia (Will wyjaśnij mi?), inaczej bym ci to pokazał.
Amicalement
Pierre
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Re: Pantonizowałem silnik mojej łodzi




przez Capt_Maloche » 07/10/08, 12:22

papy-pierre napisał: Nie wiem, jak oni umieściły zdjęcia (wyjaśnisz?), inaczej bym ci to pokazał.
Amicalement
Pierre


W przypadku zdjęć znajduje się tuż pod oknem do pisania
i wpadasz tutaj: https://www.econologie.com/fichiers/partager/
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
dziadek kamień
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/09/08, 17:53

spłaszczył silnik mojej łodzi




przez dziadek kamień » 07/10/08, 13:30

Dziękuję Cap_Maloche Spróbuję
0 x
dziadek kamień
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/09/08, 17:53

spłaszczył silnik mojej łodzi




przez dziadek kamień » 07/10/08, 13:38

0 x
dziadek kamień
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/09/08, 17:53

spłaszczył silnik mojej łodzi




przez dziadek kamień » 07/10/08, 13:44

Dlaczego widziałeś Boulona? jak jest w wodzie? musi pchnąć wodę i nie otwiera fali jak holenderskie gwiazdy
0 x
dziadek kamień
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/09/08, 17:53

spłaszczył silnik mojej łodzi




przez dziadek kamień » 07/10/08, 14:21

Bolt, oto bestia, którą chciałbym pantonizować, chciałbym spróbować zmierzyć temperaturę na wylocie gorącego kolektora wydechowego silnika i przy 1700/1800 obr/min, ale nie wiem jak to zrobić, możesz mi wyjaśnić ?
Obraz
https://www.econologie.info/share/partag ... jztbXF.JPG
0 x
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 07/10/08, 23:32

cześć dziadku-pierre

piękną łódkę tam masz

powiedz mi, zazwyczaj jest to silnik z jaką mocą, ten kaliber łodzi :?

ile wasze uczelnie zużywają na łodziach tego samego typu, z oryginalnym napędem? :?

Te pytania bardzo mnie interesują, ponieważ silnik o mocy 212 KM zużywa już prawie 5 do 7 L/h na biegu jałowym przy 1700 obr/min

co pozwala mi powiedzieć, że Twój silnik naprawdę nie musi się zmuszać, aby jechać do przodu z prędkością 10 km/h (mimo otwarcia łopatki wodnej), jest bardzo prawdopodobne, że na wał napędowy przechodzi tylko 25 KM. śmigło, gdy zostaniesz wystrzelony z prędkością przelotową 10 km/h

na tym etapie T° wylotu spalin musi wynosić jedynie od 180 do 250°C, dlatego trudno jest zalać reaktor Pantone

śruba
0 x
dziadek kamień
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 30/09/08, 17:53

Pantonised silnik mojej łodzi




przez dziadek kamień » 08/10/08, 00:04

Dziękuję Boulon, to prawda, jest piękny, ma 13,50 m długości i 3,50 m szerokości, taras, pokój dzienny, jadalnia, wyposażona kuchnia, 2 sypialnie z prysznicem, elektryczna toaleta komfortowa i pochodzi z 1920 roku, moja żona i ja to wszystko zorganizowaliśmy.
Przed zimą w środku stał Daf DF620 o mocy 138 KM, zużywał więcej oleju niż GB, miałem okazję taki dostać za 500€, pochodził ze śmietnika, który miał totalną katastrofę, DF zużywał 9 l/ha w porównaniu do 8 km/h ze śmigłem 22/16,5 przy stałych 1800 obr./min.
DNTD620, więc nowy pracuje z prędkością 18000 obr./min również z prędkością 8 km/h z małym śmigłem, więc nie ma rezerwy, założyłem na niego śmigło 24/20 i pracuje z prędkością 1400, patrz 1500 obr./min przez 8 km i więcej 1600 1800 obr./min przez 10 km/h z rezerwa na wypadek gdybym chciał np. wyprzedzić barkę, tutaj wolałbym żeby była pantonizowana, ma redukcję inwertera 2.1/1 więc myślę że silnik robi 2 obroty.1 a śmigło jeden obrót
Dzięki śrubo
Pierre
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 127