Wilgotność: krzywa nasycenia powietrza i% RH, Mollier

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Wilgotność: krzywa nasycenia powietrza i% RH, Mollier




przez Christophe » 19/08/08, 11:24

Zgodnie ze schematem Moliera, tutaj jest krzywa nasycenia wody w powietrzu. Umożliwia bardzo łatwe oszacowanie% wilgotności względnej (% RH) powietrza w zależności od jego temperatury.

Obraz

Obraz

Umieściłem krzywą w dedykowanym temacie, ponieważ miałem dość problemów ze znalezieniem go i ta krzywa ma tę zaletę, że jest całkiem jasna w porównaniu z kompletnym schematem moliera, który znajdziesz w tej wiadomości w .pdf: Oprawy wtrysku wody / wilgoci krzywej nasycenia-of-the-air-i-RH-Molliera-t5928-10.html # p180536
Ostatnio edytowane przez Christophe 16 / 05 / 13, 10: 21, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/08/08, 13:30

?????? ta krzywa nie zna prędkości RH w powietrzu w stosunku do jej temperatury, ale po prostu zna ilość wody w chłodzeniu powietrzem, aby osiągnąć punkt rosy.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/08/08, 13:35

Huh?

Współczynnik wilgotności w odniesieniu do jego temperatury jest zmienny .... jest ustalany tylko przy nasyceniu, tj. 100% RH ...

Pozwala poznać, w zależności od T °, ​​gramaturę następującą po% RH i odwrotnie ...

Powietrze (czyste) nigdy nie może zawierać więcej niż nasycenie, więc postępuj zgodnie z krzywą 100%, aby dowiedzieć się, ile gramów wody w maksymalnym powietrzu m3 ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 20 / 09 / 10, 11: 36, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/08/08, 22:20

Tam jesteśmy całkowicie zgodni. Myślałem, że mówisz o środku pomiaru. Przepraszamy, nie rozumiemy się nawzajem.
(Przy okazji mówię to samo innymi słowy)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 19/08/08, 23:55

Nie, wcale nie ... to tylko „fizyczna konwersja” ...

Wiele urządzeń daje% RH, ale niewiele osób wie, ile dokładnie wody w ich pokoju pasuje. Pozwala również wiedzieć, kiedy robimy doping, ile z nasycenia jesteśmy ...

Przykład z tym termometrem:

Obraz

41% w 25 ° C daje zatem 10 gramów wody na m3.

Jeśli twój kawałek to 5 * 5 * 2,5, to sprawia, że ​​625 gramy wody w powietrzu w pomieszczeniu ... a 41% jest uważany za wystarczająco suchy!
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 20/08/08, 10:20

O tym:
W domu jest zbyt dużo wilgoci w domu (słaby do ponad 120 lat :D )
Dzięki stopniowi 21 w domu czuje się zimno.
Chcemy rozpalić piec na drewno, który tak dobrze rozgrzeje wnętrzności.
Zastanawiam się, czy zmniejszenie stopnia higrometrycznego za pomocą którego urządzenia?
Mój tata miał bardzo proste urządzenie, które pokazywało poziom komfortu w zależności od temperatury i wilgotności.
Nie było baterii, ale włosy, które w zależności od wilgotności rosły lub wydłużały się i działały na igłę wskaźnikową.
Chcę więc kupić urządzenie, które osusza powietrze; ale nie wiem, który :D
Byłoby tańsze niż spalanie drewna, ale jądrowe :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 20/08/08, 10:28

Ah wilgotność to rak starego domu (a także nowoczesny źle zrobiony ...) ...

W twoim przypadku powinien już wiedzieć, ile% RH jesteś ...

Po rozwiązaniu: osuszanie ...

Istnieje kilka możliwych rozwiązań, ale niektóre są bardziej skuteczne niż inne.

Wykonaj badania, o których myślę, że już dużo o tym rozmawialiśmy: najlepiej walczyć z problemem ... u jego źródła (gra słów nie przeznaczona) ...
0 x
karibu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 05/07/08, 13:31




przez karibu » 20/08/08, 10:30

Urządzenie twojego dziadka to po prostu higrometr, wilgoć powoduje, że włosy się rozciągają lub cofa, co powoduje, że igła na tarczy. Działa bardzo dobrze i jest zaskakująco dokładny, zrobiłem jedno z długim włosiem końskim, a dzień, w którym kupiłem bardziej wyrafinowany i elektroniczny, sprawił mi miłe zaskoczenie, że pierwszy reagował tak precyzyjnie iz taką samą precyzją.
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 20/08/08, 10:41

lejustemilieu napisał:O tym:
W domu jest zbyt dużo wilgoci w domu (słaby do ponad 120 lat :D )
Dzięki stopniowi 21 w domu czuje się zimno.
Chcemy rozpalić piec na drewno, który tak dobrze rozgrzeje wnętrzności.
Zastanawiam się, czy zmniejszenie stopnia higrometrycznego za pomocą którego urządzenia?
Mój tata miał bardzo proste urządzenie, które pokazywało poziom komfortu w zależności od temperatury i wilgotności.
Nie było baterii, ale włosy, które w zależności od wilgotności rosły lub wydłużały się i działały na igłę wskaźnikową.
Chcę więc kupić urządzenie, które osusza powietrze; ale nie wiem, który :D
Byłoby tańsze niż spalanie drewna, ale jądrowe :D


Jesteśmy też w dość starym domu i trochę mokro,
w przedpokoju, który jest lekko ogrzewany, wkładamy pochłaniacz wilgoci rubson (przyznaję, że nie jest on najbardziej ekologiczny, ale z drugiej strony, gdy jest suchszy, lepiej się nagrzewa, więc gospodarka naftowa, więc mała korzyść dla ekologii : Mrgreen: )

Musisz także przewietrzyć swój dom.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 20/08/08, 10:42

najlepiej jest walczyć z problemem ... u jego źródła (gra słów nie przeznaczona) ...

:? Nie mam pieniędzy ....
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 141