Przydatność pręta reaktora pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23

Przydatność pręta reaktora pantone




przez carburologue » 05/08/08, 10:10

Witam,

Zadaję pytanie, chciałem wiedzieć, czy reaktor, a zwłaszcza, czy namagnesowany pręt rzeczywiście miał wpływ na gaz, który z niego wypływa.
Ponieważ na youtube facet prowadzi kosiarkę bez reaktora, tylko z bełkotem i twierdzi, że miesza wodę + alkohol, benzynę i olej itp., Ale że reaktor nie jest konieczny.
Wady, problem zanieczyszczenia, nie rządzi.

http://www.youtube.com/watch?v=93EzLr6Irrk
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/08/08, 10:59

Musimy wyróżnić 100% pantone i Gillier Pantone, doping wodny.

W pierwszym przypadku „trochę” poprawia nawęglanie (spójrz na mój raport, są testy kontroli zanieczyszczeń z prętem lub bez). por
https://www.econologie.com/rapport-d-ing ... es-93.html
https://www.econologie.com/mesures-de-la ... s-321.html

Cytuję:

c) Badanie bez trzonka. Powolny.

Konfiguracja Rod usuwane z reaktora. Reżim zwolnił. minimalna osiągalna zanieczyszczenia.

Liczby bez łodygi. Powolny. : CO = 0.2% CO2 = 3.5%, ppm HC = 3100, O2 = 16.3%.

d) Badanie bez trzonka. jedną istotą.

Konfiguracja: Pręt usunięty z reaktora. Maksymalne obciążenie 1500 W. Minimalne zanieczyszczenie możliwe do uzyskania bez wtrysku wody.

Liczby bez obciążenia pręta 1500 W bez wtrysku wody: CO = 4.2%, CO2 = 7.6%, ppm HC = 350, O2 = 6.2%.

e) Badanie bez trzonka. Benzyna i woda.

Konfiguracja: Pręt usunięty z reaktora. Maksymalne obciążenie 1500 W. Minimalne zanieczyszczenie możliwe do uzyskania przy wtrysku wody.

Liczby bez obciążenia pręta 1500 W z wtryskiem wody: CO = 7.4%, CO2 = 6.1%, ppm HC = 260, O2 = 5.6%.


W przypadku magnetyzmu jest ono całkowicie puste, dopóki ktoś nie wykaże czegoś przeciwnego.

Z drugiej strony magnetyzm jest konsekwencją jonizacji poruszającego się gazu i wszyscy to zauważyli: gdy silnik się obraca, w reaktorze występuje magnetyzm.
por https://www.econologie.com/ionisation-de ... -3324.html

Dużo już rozmawialiśmy na ten temat, skorzystaj z wyszukiwarki: https://www.econologie.com/forums/search.php

ps: Podoba mi się twój podpis! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/08/08, 11:01

Dla leniwych

a) bez trzpienia:

Obraz

b) z prętem:

Obraz

Bez pręta: mamy silnik, który zanieczyszcza na śmierć, z silnikiem, który działa lepiej niż kotły Catas ...

Dotyczy to TYLKO 100% Pantone.

W przypadku dopingu myślę, że pręt pełni przynajmniej rolę mgły / jonizacji (częściowej) ...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 05/08/08, 11:33

Christophe napisał:Bez pręta: mamy silnik, który zanieczyszcza na śmierć, z silnikiem, który działa lepiej niż kotły Catas ...

Dotyczy to TYLKO 100% Pantone.



Lepsze niż katamaran: nie, ponieważ w dobrej kondycji katata poziom CO jest zbyt niski, aby zmierzyć go za pomocą standardowego urządzenia ... tak samo było w przypadku CT mojego starego samochodu osobowego po 10 latach i 120000 XNUMX km ... A w przypadku pantone można bezpiecznie założyć, że te dobre wartości zanieczyszczeń ulegają pogorszeniu podczas zmian obciążenia (przyspieszanie / zwalnianie) ... podczas gdy w przypadku katamaranu pozostaje on poprawny.
Różnica między rózgą a bez rózgi niewątpliwie wynika z silnej nierównowagi całkowitego bogactwa, ponieważ przechodzi się z trybu restrykcyjnego (z prętem) do trybu "bogatszego niż bez pantone" ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 05/08/08, 11:45

Chatam, jesteś niepoprawny ... porównujesz DIY z rozwiązaniem przemysłowym ... ile kosztują w miliardach euro rozwój kota? Umieść to samo na pantone, a zobaczymy wynik ...

Nie, nie ma nierównowagi ... w obu przypadkach są to najlepsze możliwe ustawienia ... innymi słowy: najniższy punkt oczyszczenia.

Z drugiej strony skład benzyny w „bełkotce” nie był stały, jest to WYŁĄCZNIE argument dopuszczalny.
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 05/08/08, 12:19

dziękuję Christophe za twoją interwencję
no cóż, podoba ci się mój podpis : Chichot:
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...



futurystyczne powiedzenie

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 189