Doping wodny AUDI 2.8 V6

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
gary
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 08/06/08, 15:53
Lokalizacja: calvados

Doping wodny AUDI 2.8 V6




przez gary » 08/06/08, 16:29

Witam, od dawna zainteresowany domieszkami wodnymi ale kilka testów przeprowadzonych na benzynie i nie tylko z wtryskiem!

Jestem trochę zagubiony!

Wg Ciebie czy byłby możliwy montaż na moim silniku wtryskowym AUDI 2.8l v6?
Obecnie biegam na superetanolu e85 o średnim zużyciu 13L / 100 KM :zmarszczyć brwi:
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :

Re: AUDI 2.8 V6 WATER DOPING




przez camel1 » 08/06/08, 17:10

gary napisał:.
Obecnie biegam na superetanolu e85 o średnim zużyciu 13L / 100 KM :zmarszczyć brwi:
dziękuję


Zmień samochód! : Chichot:

A +++

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
gary
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 08/06/08, 15:53
Lokalizacja: calvados




przez gary » 08/06/08, 17:17

Dzięki za radę, ale właśnie kupiłem go w Niemczech i jeszcze nie jest jeszcze zarejestrowany, więc trochę poczekam!
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 08/06/08, 17:26

Raduje się wielbłąda : Chichot: nawet jeśli przekazuje bardzo mało wiadomości o swoim samochodzie : Chichot:

tego rodzaju samochody będą się wyprzedawać, ponieważ konsumują ...
a ci, którzy skorzystają z okazji, nie będą narzekać na konsumpcję : Chichot:
i zastanawiam się, czy samochód o wysokich osiągach jest naprawdę niezbędny do jazdy z maksymalną prędkością 130 ....
0 x
gary
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 08/06/08, 15:53
Lokalizacja: calvados




przez gary » 08/06/08, 18:07

Małe pytanie: niektórzy mówią, że pręt reaktora jest namagnesowany! a inni zalecają użycie stali nierdzewnej!
Skoro stal nierdzewna nie jest metalem żelaznym, jak mogłaby zostać namagnesowana?
dzięki.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 08/06/08, 18:47

Cześć Gary
gary napisał:Małe pytanie: niektórzy mówią, że pręt reaktora jest namagnesowany! a inni zalecają użycie stali nierdzewnej!
Skoro stal nierdzewna nie jest metalem żelaznym, jak mogłaby zostać namagnesowana?
dzięki.


Jeden mówi stal nierdzewny, głównym składnikiem jest żelazo ...
Jeśli właściwości magnetyczne zmieniają się z jednego gatunku stali nierdzewnej na inny, jest to kwestia składu chemicznego, a zwłaszcza struktury (austenityczna, martenzytyczna lub ferrytyczna itp.)

http://www.heth.com/cgi-bin/index.cgi?page=c6_1

Wydaje się, że fakt, że pręt magnetyzuje lub nie, nie wpływa na wzrost zużycia z Pantomem Gilliera. Nie przeszkadza to w uzyskaniu magnetyzmu bez angażowania stali. Przemieszczanie ładunków elektrycznych za pomocą zjonizowanego gazu (na przykład w reaktorze Gillier Pantome) również wytwarza pola magnetyczne.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Champ_magn%C3%A9tique

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
gary
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 08/06/08, 15:53
Lokalizacja: calvados




przez gary » 08/06/08, 19:09

Dziękuję za te informacje, więc skupię się na stali nierdzewnej!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/06/08, 21:11

: Arrow: Ja też jeżdżę dużymi sedanami :płakać: ale unikam silników V z powodu nadmiernych kosztów eksploatacji i konserwacji (szczególnie w Audi, wiem, miałem A4).

Aby znacznie obniżyć koszty użytkowania, jeśli chcesz zatrzymać samochód na dłużej, obecnie najlepszym wyborem jest przejście na dwupaliwową benzynę / LPG lub ewentualnie benzynę / CNG.

Najlepiej, aby reaktor Pantone był umieszczony najbliżej silnika. W przypadku podłużnych V6 idealnie byłoby umieścić 2 reaktory, po jednym na zestaw cylindrów. Oznacza to zatem dwa razy więcej pracy ... :zmarszczyć brwi:
Wreszcie na tak wyrafinowanych silnikach elektroniczne sterowanie stara się „skompensować” domieszkowanie i jego efekty nie zaprogramowane w oryginalnym odwzorowaniu, to prawdopodobnie generuje wiele skutków ubocznych ... myślę między innymi o katalizatorze wartości Lambda wejściowych (droga część i niezbyt wytrzymała w Audi). Uważam, że w silnikach z katalizatorem należy unikać dopingu, chyba że ktoś chce wyeliminować ten gówniany katalizator ... :x
0 x
gary
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 08/06/08, 15:53
Lokalizacja: calvados




przez gary » 08/06/08, 23:08

Pewnie! Ideałem na v6 byłoby, aby reaktor przechodził przez każdy kolektor, ale nie chcę wiercić oryginalnych kolektorów (nie jest łatwo znaleźć inne), z drugiej strony robię sobie linię ze stali nierdzewnej, która polega na usunięciu katamaran! (w każdym przypadku w przypadku superetanolu nie jest to już zbyt przydatne!), ale same sondy (po jednej w każdym kolektorze) pozostają na miejscu: tak, niestety niezbędne!
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 08/06/08, 23:37

: Arrow: Święte miejsce!

Powodzenia Nie myślałeś o LPG?

Wiem, że 6L V2.8 działają bardzo dobrze na LPG ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171