Doping 508 Mercedes: domowy reaktor

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche

Doping 508 Mercedes: domowy reaktor




przez jime » 03/05/08, 10:52

Bonjour à tous

Aby nie pomylić się ze starym montażem, przedstawiam Wam tutaj nowy.

Zacząłem od reaktora Vitry C15 z kilkoma adaptacjami według moich potrzeb i możliwości.
Mam stary gvi, jest zasilany kroplowo i na wylocie znajduje się dysza 4 mm do regulacji pary.
Dopływ powietrza również jest ograniczony, obecnie dysza 4 mm. Dodałem siatkę na wlocie reaktora, 16 otworów o średnicy 2 mm, aby rozbić krople wody
Reaktor: rura 16/21, długość 300mm, pręt 14mm, długość 1500, Przedkomora 100mm, Spust 50mm
Duża rura o grubości 700 mm: 2 mm
Wlot powietrza wprowadzany jest do reaktora, przy wejściu do przedkomory.

Poziom zużycia GO, mam 15% oszczędności, czyli 2,1 l, o 5% więcej niż przy retrokicie. Zanim strzelałem na poziomie 14-15L/100, w tym teście spaliłem 11,95L/100
Zużycie wody 1,2-1,4L/godz

Temperatura na wylocie silnika do 197,5° po dobrej wzniesieniu, następnie 130-170° na 5 biegu przy 90 km/h (pełne otwarcie przepustnicy)


Przypuszczam i mam nadzieję, że montaż wymaga pewnych poprawek, aby uzyskać lepsze osiągi, być może wymaga też dotarcia, przejechałem dopiero 100 km.
Rura wylotowa reaktora ma wymiary 12x14, podczas gdy w łaziku ma wymiary 10x12, być może dysza powietrza jest również za mała, mógłbym wypróbować dyszę 5 mm, mam wylot reaktora w kształcie litery T z marginesem °C.
Może wlot powietrza jest zbyt blisko trzonka i na styku powietrza i pary może dojść do kondensacji? jednak biorąc pod uwagę T°c na wylocie do 197°, wątpię, czy jest woda w postaci płynnej, w rzeczywistości na temat mimiki naprawdę nic nie wiem, zobaczymy.
André, czy uważasz, że mieszanina powietrza i pary jest wystarczająco jednorodna przed przejściem do reaktora? wlot powietrza znajduje się około 90 mm od początku łodygi
Wreszcie jest już dobrze jak na pierwszą próbę, teraz spróbuję poprawić wydajność.

Poziom zanieczyszczeń, radykalna zmiana widoczna gołym okiem na stromych podjazdach, wcześniej na 5 biegu na wzniesieniu 5-8% paliłem na czarno, bardzo czarno, teraz palę małą czarną, niedługo przejdę przegląd techniczny, będę miał potwierdzenie.

Mały film

http://www.dailymotion.com/visualjam/vi ... apeur_tech
________________________________________________________________________________________________________________

Edytuj 09-02-2009

Obraz

Film podsumowujący montaż
http://www.dailymotion.com/video/x8ambo ... apeur_tech

Zakończ edycję
________________________________________________________________________________________________________________


Fotomontaż

Obraz

Wlot powietrza do przedsionka
Obraz

Spawanie gvi
Obraz

Jestem dopiero początkujący w spawaniu, więc wolałem spawać boki dużej rury pod kątem zamkniętym, a nie otwartym, moje stanowisko spawalnicze nie ma wystarczająco niskiego natężenia prądu
Obraz

Wszystko jest spawane i lutowane
Obraz

Dysza wylotowa pary, rura 4/6,6/8,8/10 w rosyjskich lalkach

Obraz

Moja domowa kratka, wieczko słoika przebite wiertłem 2mm
Obraz

Gotowy do montażu, farba pochodzi z recyklingu, lepiej byłoby zobaczyć wycieki ze spawów.
Obraz

Wcześniej, z retrokitem
Obraz

Nowy zespół, który przechodzi pomiędzy podwoziem po prawej stronie, skrzynią korbową po lewej stronie, rozrusznikiem u góry, alternatorem z przodu...:D
Obraz

Obraz
Ostatnio edytowane przez jime 09 / 02 / 09, 14: 05, 1 edytowany raz.
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 03/05/08, 12:20

Szybkie pytanie do André lub innego profesjonalisty G-Pantone..
Czy kiedykolwiek udało Ci się uzyskać margines oszczędności rzędu 15–30% na tym samym reaktorze, zmieniając pewne parametry, takie jak przepływ wody, przepływ powietrza lub rozmiar rur wlotowych i wylotowych reaktora?
A może powinienem zamiast tego kwestionować rozmiar łodygi?

To da mi pewne możliwości badawcze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/05/08, 14:56

Cześć Jime

Brak odpowiedzi na Twoje ostatnie pytanie, ale wydaje mi się, że Twój (rozrusznik na zielono?) znajduje się bardzo blisko reaktora. Może nie doceni żartu z ogrzewaniem, jeśli nie zapewniłeś między nimi izolatora termicznego.

Obraz

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 03/05/08, 18:21

hi Flytox

Pomiędzy rozrusznikiem a pionową częścią rury która jest oryginalna oraz pomiędzy rozrusznikiem a poziomą częścią rurki którą dodałem, jest około 10 cm szczeliny, więc zachowałem wymiar minimalny aby był oryginalny, tam wynosi co najmniej XNUMX cm między starterem a garnkiem
Nie planuję go izolować ale będę monitorował kolor farby na rozruszniku
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 03/05/08, 21:34

Właśnie przeprowadziłem kolejny test z dyszą powietrzną 5 mm
T°C na wylocie reaktora do 204°, 150-180° w 5.
Zużycie wody 1 do 1,2 l/h
Pij 12,8L

Prawie 1L więcej niż dziś rano, spora różnica, ale to ta sama trasa, był bardzo mały ruch, mi to nie przeszkadzało, tak jak dziś rano, jechałem w tym samym tempie

Spróbuję z dyszą 3mm na wlocie powietrza, zobaczę
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/05/08, 22:47

Halo
Może wlot powietrza jest zbyt blisko trzonka i na styku powietrza i pary może dojść do kondensacji? jednak biorąc pod uwagę T°c na wylocie do 197°, wątpię, czy jest woda w postaci płynnej, w rzeczywistości na temat mimiki naprawdę nic nie wiem, zobaczymy.
André, czy uważasz, że mieszanina powietrza i pary jest wystarczająco jednorodna przed przejściem do reaktora? wlot powietrza znajduje się około 90 mm od początku łodygi


Nie modyfikuj niczego w reaktorze, osiągamy mniej więcej te same temperatury na wylocie, jeśli jadę 130kmh to w normalnych czasach wzrasta do 200c 90 przy 100kmh to około 140c
Gra na stosunku pary powietrza wchodzącej do reaktora i na wylocie ssącym kolektora (niekoniecznie jest to większe podciśnienie, co jest najlepszym kompromisem)

Szybkie pytanie do André lub innego profesjonalisty G-Pantone..
Czy kiedykolwiek udało Ci się uzyskać margines oszczędności rzędu 15–30% na tym samym reaktorze, zmieniając pewne parametry, takie jak przepływ wody, przepływ powietrza lub rozmiar rur wlotowych i wylotowych reaktora?

Zestaw jeszcze nowy, na początku działaj na gorąco nie za dużo wody, później będziesz zwiększać, szybko się poprawi.
W tym samym reaktorze po prostu zmodyfikowano za dużo wody lub nie było wody
niewystarczająca ilość powietrza może spowodować przejście od nadmiernego zużycia do oszczędności rzędu 30%. W jeździe miejskiej oszczędność jest często ledwo mierzalna: 5% do 10% wartości wchodzących w skład normalnych zmiennych, więc nie bierz tego pod uwagę, zwłaszcza jeśli nie jest powtarzalne.


André
Ostatnio edytowane przez Andre 05 / 05 / 08, 05: 24, 1 edytowany raz.
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 04/05/08, 00:41

cześć andre

Dlatego skoncentruję się wokół gvi i wlotu powietrza, już przy 3 mm dyszy na wlocie powietrza być może zobaczę zmianę.

Wczoraj w nocy wydawało mi się, że przy dyszy 5mm wypuściłem więcej czarnego dymu niż rano, gdy wypiłem 1L mniej GO z dyszą 4mm, czy to złe wrażenie wizualne, czy może tłumaczy się to tym, że jest więcej powietrza przechodzi przez reaktor i powoduje spadek jego wydajności. ach, bardzo chciałbym mieć sondę zanieczyszczeń w swoim warsztacie..
oto podsumowanie konfiguracji na chwilę obecną

Obraz
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/05/08, 06:14

Halo
ach, bardzo chciałbym mieć sondę zanieczyszczeń w swoim warsztacie..
oto podsumowanie konfiguracji na chwilę obecną


Skoncentruj się na konsumpcji, zanieczyszczenie pójdzie w ich ślady.. (jedna rzecz na raz)

W moim przypadku jest trochę inaczej, cyrkulacja powietrza odbywa się w GV
Początkowo utrzymuję GV w stanie suchym, tylko wtedy, gdy temperatura na wylocie reaktora wzrasta powyżej 100°C
otwórz kroplówkę, temperatura zacznie rosnąć i poczujesz wpływ na silnik, w tym miejscu nie wolno zbyt szybko zwiększać ilości wody, musisz nauczyć się przyzwyczajać do 'inerytu.
Po krótkich próbach i błędach znajdziesz dość szybko

Jak kontrolujesz wlot powietrza? z dyszami
W Twojej instalacji, jeśli zmniejszysz pobór powietrza, zwiększysz ssanie w głównej wytwornicy pary, a jeśli pracujesz na stałym poziomie, trudno jest kontrolować zużycie wody.



André
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 04/05/08, 07:46

cześć andre

Jak kontrolujesz wlot powietrza? z dyszami
W Twojej instalacji, jeśli zmniejszysz pobór powietrza, zwiększysz ssanie w głównej wytwornicy pary, a jeśli pracujesz na stałym poziomie, trudno jest kontrolować zużycie wody.


Dolot powietrza steruję dyszami miedzianymi co do wylotu gvi próbowałem 4 i 5mm, zobaczę co da 3mm
Dopływ wody jest tylko z kroplówką, nie instalowałem odpowietrznika.

otwórz kroplówkę, temperatura zacznie rosnąć i poczujesz wpływ na silnik, w tym miejscu nie wolno zbyt szybko zwiększać ilości wody, musisz nauczyć się przyzwyczajać do 'inerytu.

Mam zamiar to dzisiaj zrobić, jest to mniej praktyczne niż rover, bo do zbiornika na wodę dostaję się przez przednią maskę silnika
do tej pory rozgrzałem silnik na 5 minut, odkręciłem kroplówkę i wyszedłem

Zastanawiam się nad zarządzaniem otworem wodnym za pomocą zaworu elektromagnetycznego po wyregulowaniu natężenia przepływu kropli i uruchomieniu zespołu. Mogłem odpalić i po drodze dolać wodę, a przed zatrzymaniem silnika mogłem wieczorem odpowietrzyć i osuszyć układ.
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 04/05/08, 11:52

Halo

Tak więc w nowym teście z dyszą wlotową powietrza o średnicy 3 mm musiałem dwukrotnie zatrzymać się, aby zwiększyć przepływ wody i ponownie uruchomić maszynę na wzniesieniu, co musiało zaburzyć moje zużycie paliwa w porównaniu z innymi podróżami bez przystanków.
Ciężarówką mam jazdę próbną 50 km, ponieważ zużywa dużo, a testy kosztują.

Zatem 12,3 l/100 GB na 0,8 do 1 l/h wody
Temperatura na wylocie reaktora 140 do 170° na 5. biegu przy 90 km/h, Tmin 123° Tmax206°

Wypróbuję teraz rurkę 10x12 na wylocie reaktora, tak jak w łaziku
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 167