Domieszkowanie wodą: Rover Montego TD 2L

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche

Domieszkowanie wodą: Rover Montego TD 2L




przez jime » 11/04/08, 19:25

Bonjour à tous

: Chichot: To wszystko, mam wirusa : Chichot:

Jednak sam zbuduję reaktor, kiedy nauczyłem się lutować. Dobrze, jak na razie jest w projekcie, mam 508 z tyłu, ale skorzystam z tego tematu w moich pytaniach technicznych i nie pomylę wszystkiego z 508.

Ponieważ mam jeszcze mniej miejsca niż w ciężarówce i używam tego pojazdu do krótkich i średnich podróży, skorzystam z GVI Michela i zamontuję reaktor zgodnie z planami forum.

Na razie mam 14 mm pręt ze stali nierdzewnej i 4 mm, więc utknie, aby znaleźć odpowiednią rurkę.
Znalazłem rurkę ze stali nierdzewnej 13/17, która mogłaby pasować do pręta 12 mm, ale porzuciłem ten pomysł, ponieważ wydawał się zbyt mały, co myślisz?
Chciałbym znaleźć rurkę ze stali nierdzewnej 15 lub 16 w środku byłoby idealne.


: Arrow: : Arrow: Korzystam również z tego tematu w celu ogłoszenia. Jeśli ktoś miał w środku około 50 mm rurki 15-16 mm, mógłbym go wymienić na solidny pręt (mam 14 mm i 4 mm) lub kupić go w razie potrzeby, post zajmie się przybliżyć nas : Arrowl: : Arrowl:

Ciąg dalszy nastąpi

____________________________________________________________________________________________________

Edytuj 09-02-2009

Ogólne wideo z montażu

http://www.dailymotion.com/video/x8avi4 ... apeur_tech

Zakończ edycję

____________________________________________________________________________________________________


Edytowane przez Christophe, oto zgromadzenie przeprowadzone:
Obraz
Ostatnio edytowane przez jime 09 / 02 / 09, 14: 09, 2 edytowany raz.
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 13/04/08, 17:50

Halo

Znalazłem moje szczęście, wąż 16/21, wkrótce będę mógł ćwiczyć, wielkie dzięki dla pilota68 !! : Chichot:
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 20/04/08, 23:54

dobry wieczór

Dzisiaj nie mogłem wypróbować 508, cały dzień lejąc się w Var, więc zaatakowałem doping łazika.
Mam taffa, ponieważ będę zmuszony zamontować reaktor przykręcany na linii, inaczej nie będę mógł ponownie złożyć linii wydechowej, jak 205d Michela.
Mam wielkie wyzwanie dla spawacza-ucznia, którym jestem :D

Obraz

Taki jest plan
Obraz


Zacząłem łatwo od GVI
Obraz


Używam redukcji, aby rozszerzyć wewnętrzną rurkę przed lutowaniem
Obraz


Obraz
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/04/08, 04:39

Halo

Jaki jest cel niebieskiej rury przechodzącej od filtra powietrza do wylotu reaktora?

André
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 21/04/08, 07:14

Halo

to jest wlot powietrza, podgrzewam powietrze w reaktorze przed zmieszaniem go z parą gvi
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 21/04/08, 19:54

Witaj Jime

jime napisał:to jest wlot powietrza, podgrzewam powietrze w reaktorze przed zmieszaniem go z parą gvi


Jeśli masz problem z funkcjonowaniem, gdy ta rura wystaje z filtra powietrza (który musi być lekko wciśnięty), możesz wypróbować mały niezależny filtr powietrza z krótką rurką, aby osiągnąć poziom podgrzewania. Ze swojej strony używam obciętego filtra paliwa.



Obraz

Problem polega na tym, że w ciągu kilku milibarów nie wiemy, w którą stronę wieje ... : Mrgreen:
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 21/04/08, 22:12

dobry wieczór

Prawdą jest, że w mojej ciężarówce nie mam problemu z depresją przy przesunięciu silnika.

Dobra oferta kuchni dzisiaj, nie będę w stanie robić tego, co chciałem. Głowica układu wydechowego nie wychodzi! Musisz przejść do strony silnika i usunąć wysoki silnik, angielskie świnie : Chichot:
Nieważne, zainstaluję wszystko 60 cm dalej, byłem w stanie zdemontować 1. tłumik bez obracania całej linii.
Kolejny problem, wczorajszy gvi już nie działa, ponieważ nowy jest płaski, musiałem zmodyfikować wlot wody poniżej

winowajca, niemożliwe do przejścia wstecz!
Obraz


Nowa gvi planowana jest do zainstalowania na płasko
Obraz

Obraz


Gvi w miejscu, zaopatrzenie w wodę jest na niskim poziomie gvi
Obraz

Reaktor: rurka 16/21 pręt 14 mm
Przedpokój 90 mm
Pręt 135 mm
spust 50 mm

Obraz


Kran dziadka !!
Obraz


Będąc na miejscu, zamierzam spawać łukowo płytę 2 mm, aby zatkać to wszystko, waham się poszerzyć przejście reaktora, ponieważ jest dość szeroki i dobrze zamyka przewód ...
Obraz
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/04/08, 00:06

jime napisał:Halo

to jest wlot powietrza, podgrzewam powietrze w reaktorze przed zmieszaniem go z parą gvi


Wydawało mi się, że ten wlot powietrza został wykonany po stronie wylotowej GV wchodzącej do reaktora? Chyba że doświadczyłeś innego sposobu?
W prawdziwym życiu nawet nie nakładam filtra na ten wpis
prosta mała drobna siatka, aby zapobiec połknięciu dużego ziarna piasku.

50 lat temu samochody nie miały filtra powietrza ...

André
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 22/04/08, 07:23

Cześć André

Wydawało mi się, że ten wlot powietrza został wykonany po stronie wylotowej GV wchodzącej do reaktora?

to prawda, w rzeczywistości jest to mój rysunek, który nie jest zbyt sprawiedliwy Chciałem pokazać reaktor, powietrze dociera z prawej strony przez wydech, aby rozgrzać wyjścia z lewej strony w łokciu, gdzie jest zmieszany z parą z Gvi przed wejściem do reaktora, ale hej ten system nie zobaczy światła dziennego w tym samochodzie
0 x
jime
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 215
Rejestracja: 25/01/08, 18:53
Lokalizacja: Var - Ardeche




przez jime » 22/04/08, 21:28

dobry wieczór

To taff dnia, jestem wykończony !!

Wędkę postanowiłem wyśrodkować za pomocą małych kawałków pręta 4 mm struganych na szpuli

Obraz


Obraz

Wylot reaktora, który trochę za bardzo zapycha wydech
Obraz


problem rozwiązany, otwór jest przesunięty kilka cm za kolanem, aby utworzyć ograniczenie na wylocie reaktora
Obraz


Prawie skończone, ah plac budowy, skręcanie stali 2 mm to przygoda, rozpaliłem ogień i podgrzałem kawałki żarami, zanim je spartaczyłem :D
Obraz


Widok z dołu, z powiększeniem, w którym mijam miedź do wlotu powietrza
Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 171